Αναπαραγωγή Τι φαγητό να βάλω στο κλουβί τώρα που βγαίνουν τα πουλάκια;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ELENI PAG
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κία και Κινόα μπορεις να τα βρεις και στην λαική ακομα...
Καμελινα,bella di note κλπ. δυσκολα... Ουτε τα πετ σόπ δεν εχουνε...
μονο απο διαδυκτιακο καταστημα...
 
Κία και Κινόα μπορεις να τα βρεις και στην λαική ακομα...
Καμελινα,bella di note κλπ. δυσκολα... Ουτε τα πετ σόπ δεν εχουνε...
μονο απο διαδυκτιακο καταστημα...
Οκ.. Ευχαριστώ παραγγειλα ηδη.🙂 περιλλα καφε η λευκη; Παραγγειλα και απο τις δυο. Ειναι ενταξει;
 
Αχ καλό μου μένεις και μακριά εσύ...
Εχω το "φιλο μου΄ τον Λεωνιδα στο birdmarket🙄 και τρεχει σφεντονα οτι του πω, ειναι πολυ καλος και κατατοπιστικος:D σε ευχαριστω γλυκια μου👍
 
Οκ.. Ευχαριστώ παραγγειλα ηδη.🙂 περιλλα καφε η λευκη; Παραγγειλα και απο τις δυο. Ειναι ενταξει;
Και οι δύο περιλες είναι παρόμοιες διατροφικά, Η καφέ υπερισχύει ελαφρώς στην πρωτεΐνη.

Καλησπερα φιλοι μου καλοι🙂παμε καλα και μεγαλωνουμε...η φωλια μας ειναι πεντακαθαρη 😎
Προσοχή η πολύ καθαριότητα βλάπτει!
 
Γιατί αν είσαι διαρκώς από πάνω τους και καθαρίζεις κάθε μέρα την φωλιά δεν θα εκπλαγώ αν την εγκαταλείψουν...
Μη μου λες τετοια τωρα που παω να παρω τα πανω μου δεν ξανακανω τα ιδια λαθη, αυτη τη φορα δεν εχω πειραξει τιποτα ειναι η φωλια της γεννας... Μη με γλωσσοτρως καλε μου:D🙂😳
 
🙄 πόσα πουλάκια έχει η φωλιά;
Δυο γιατι τα αλλα δυο δυστηχως πατηθηκαν ηταν πολυ μικρα!meh!meh ας μην ειμαι ομως και αχαριστη μου αρκει να ζησουν αυτα τωρα.. Ειναι η πρωτη φορα μου 😳🙄
 
χαχα αχ βρε Ελενη μου απο το αυτό το παθημα που εχεις πνιγεσαι σε μια κουταλια νερο με το παραμικρο. 😛

Απ ότι καταλαβα η καναρα ειναι πολυ καθαρη μανουλα και διατηρει τη φωλια πεντακαθαρη! Μπραβο της! Εσυ Ελενη μου μην πειραξεις τιποτα. :)
 
Καλημερα🙂πνιγηκα γιατι στεναχωρηθηκα πολυ με αυτο που ειχε γινει τοτεκαι γιαυτο προσπαθω, να μην κανω ξανα τα ιδια λαθη για το λογο που εγω εφταιγα☹. Τωρα δεν πειραζω πλεον τιποτα το μονο που κανω ειναι να τους βαζω καθημερινα φρεσκο φαγητο, αυγο απο τις κοτουλες της πεθερας😎 και νερο. Σημερα παμε 13 ημερες και ειναι μια χαρα, το ενα καναρινι ειναι πολυ μαυρο και λαιμαργο, δεν μπορω να αντισταθω καθομαι σε μια γωνια χωρις να με βλεπουν και χαζευω που τα ταιζουν. Το ποσο χαρουμενη ειμαι δεν φανταζεσε. Καθε μερα ξυπναω πριν απο αυτα για να τους βαλω φαγητο, ελπιζω τουτη τη φορα ολα να παν καλα😳
 
Μπορω καθε μερα η εναλλαξ;και ποσα φυλλαρακια απο αυτο:;👎
Μπορείς πλέον κάθε μέρα να δίνεις και από κάτι. Όχι όλα μαζί. Θα δίνεις μικρές ποσότητες. Πχ αν σήμερα δώσεις σπανάκι, αύριο μπορείς να δώσεις μπρόκολο, μεθαύριο ένα κομματάκι μήλο κτλ.
Καλό πλύσιμο και καλό στέγνωμα.
 
Back
Top