Αναπαραγωγή Τι ωρα θα βγουν οι νεοσσοι;

Παιδιά να και τα ευχάριστα βγήκε το πρώτο... Θα βγουν όλα και θα βγάλω φωτογραφίες, σας ευχαριστώ όλους για τις βοήθειες

Να επιμένεις στην μπανιέρα μέχρι να βγουν όλα.

ε ψιτ...

Να αλλάζεις που και που το νεράκι.
 
Παιδιά να και τα ευχάριστα βγήκε το πρώτο... Θα βγουν όλα και θα βγάλω φωτογραφίες, σας ευχαριστώ όλους για τις βοήθειες
Επιτελους! Μπραβο Λευτερη. Με το καλο και τα υπολοιπα.
Υ. Γ. Ποσες φορες σηκωσες σημερα την καναρα απο τη φωλια για να παρεις ματι;
 
Λευτερη μην ενοχλεις και ολα καλα θα πανε. Επειδη θα βγουν και τα υπολοιπα μικρα. Ομως το θεμα δεν ειναι μονο να βγουν, αυτο δεν εξαρταται πια απο μας και αφου ειναι ολα ενσπορα θα βγουν. Ειναι και το μεγαλωμα απο τους γονεις που μπορει αν τα ενοχλεις απο τη χαρα σου ειτε για φωτογραφιες, η' με καμια ακομη μετακινηση του κλουβιου να εχεις αθελα σου ασχημα αποτελεσματα. Σκεψου, δεν ειναι μονο να βγουν απο το αυγο.
 
Για την παροχή υγρασίας στα προς εκκόλαψη αυγά...
κΓιαννη εμενα χωρις μπανιερα μου σκασαν 3 κ αυριο περιμενω το 4 και τον βενιαμιν
 
Παιδιά να και τα ευχάριστα βγήκε το πρώτο... Θα βγουν όλα και θα βγάλω φωτογραφίες, σας ευχαριστώ όλους για τις βοήθειες
Να τα χαίρεσαι αλλά άσε τώρα φώτο και τέτοια! Μην τα ενοχλείς μην μετακινείς το κλουβί! Μόνο το πρωί νερό και φαγητό και βραστό αυγουλάκι. Αν σηκωθεί η κανάρα ελέγχεις τη φωλιά, αν όχι την άλλη μέρα πάλι! Μην ρισκάρεις τη ζωή των μικρών! Με το καλό!
 
κΓιαννη εμενα χωρις μπανιερα μου σκασαν 3 κ αυριο περιμενω το 4 και τον βενιαμιν
Η υγρασία αυτό το διάστημα μπορεί να δρα καταλυτικά στην συνέχιση της ζωής ενός νεοσσού που ετοιμάζεται να βγει...
Καλό είναι τις τελευταίες ώρες να μπει μια μπανιέρα... μόνο καλό θα κάνει.
 
Η υγρασία αυτό το διάστημα μπορεί να δρα καταλυτικά στην συνέχιση της ζωής ενός νεοσσού που ετοιμάζεται να βγει...
Καλό είναι τις τελευταίες ώρες να μπει μια μπανιέρα... μόνο καλό θα κάνει.

Και ειδικά αυτές τις μέρες που έχουμε βοριάδες και η υγρασία ειναι σε χαμηλά επίπεδα.

Ηδη κάποιοι κλαίνε, αυτές τις μέρες.
 
Η υγρασία αυτό το διάστημα μπορεί να δρα καταλυτικά στην συνέχιση της ζωής ενός νεοσσού που ετοιμάζεται να βγει...
Καλό είναι τις τελευταίες ώρες να μπει μια μπανιέρα... μόνο καλό θα κάνει.
δλδ μου λετε να βαλω μπανιερα;
 
δλδ μου λετε να βαλω μπανιερα;

Eννοείται μέσα στο κλουβί.

Καμμια σχεση με την φωλιά.

Απλά θα πάει το θηλυκό να κάνει το μπανάκι του... Θα βρέξει το ποπό της και μετα θα πάει να κάτσει στα αυγά.

Τα αυγά λοιπόν θα πάρουν υγρασία και τα πουλάκια θα βγουν πιο εύκολα.

Και ζήσαν αυτοί καλά και μεις καλύτερα.

Αμ πως.
 
Back
Top