Γενικά Το καινουριο μου μωρο lovebird

Γλυκυτατο πλασματακι! Να τη χαιρεσαι και να περνατε πολλες και ομορφες στιγμες μαζι!
 
Ευχαριστουμε πολύ.. :) ναι για να βγαίνει και βολτες στο πάρκο και εκτός σπιτιού γενικά αλλά ευτυχώς δεν την επηρεάζει καθόλου
 
Θέλει πολλή προσοχή καλύτερα κάποιος ειδικός.. εγώ το έκανα μόνη μου βέβαια αλλά ξέρω
 
@Sissy πιστεύω αν η σαννυ μπορούσε να σε ευχαριστησειθα το έκανε... λατρεψε τις φακεεες.. 😀ς
Στό'πα να της βάζεις να τρώει ότι και συ...ως προς τα γαστρονομικά, "the sky is the limit"!
Σοβαρά τώρα, τουλάχιστον της έδωσες και λίγη φέτα με τις φάκες για να γίνει ο σίδηρος που έχουν απορροφήσιμος; (όπως και στην περίπτωσή σου) :D

Α, και που'σαι έτσι όπως πας θα πρέπει να άρχίσεις να τη χτυπάς και στην πλατούλα να ρευτεί μετά το φαί :D

Δεν έχει θέμα η ντομάτα, μια χαρά είναι, δώστης. Απλά καταλαβαίνεις ότι έχει λίγο θέμα με τα ζουμιά αλλά δώστης να φάει, θα βρει αυτή το ψαχνό της ντομάτας. Αυτό βέβαια αξίζει να γίνει με μία χωριάτικη σαλάτα οπότε θα έχει και η ντομάτα ελαιολαδάκι (πολύ καλά λιπαρά, ιδιαίτερα για την καρδιά, όπως και για τους ανθρώπους) αλλά επ' ουδενί όχι κρεμμύδι, τζίζ 😉
 
Στην τομάτα προσοχή να μη φάει σπόρια απο μέσα και φλούδα επίσης θα σε παρακαλέσω να μη ''παπαρωσεις'' την τομάτα μεσα στο λάδι δεν χορηγείται έτσι το λάδι μπαίνει μόνο σε συνταγές για τα πουλιά σε μικρή ποσότητα όπως σε αυγοτροφες και κεικ ειδικά πουλιά, επίσης όπως είδα πιο πάνω έδωσες γιαούρτι στο πουλάκι! Αυτό μονο παράβαση δεν είναι θα σε μαλώσω😛 'δινε αμα θες γαλακτοκομικα και σε πολύ μικρή ποσότητα και σπάνια τα πουλιά δεν χωνευουν (οχι με ευκολία οπως εμείς) τη λακτόζη. Γι αυτό λοιπόν θα σε παρακαλέσω να μην ξεφευγεις και αφήνεις το πουλί ανεξέλεγκτο πρέπει να διατρεφετε σωστά με λαχανικά και φρουτα και σπορακια! Καλό ειναι και η ποικιλία μα μια στο τόσο οχι καθε μέρα γιατι μετά ιμθα τρέχεις και δε θα φτάνεις!
 
Τοτε δεν γινετε πρεπει να εχεις εμπειρια ειναι επηκνιδυνο
 
οχι αλλα θα ηθελα να μαθω τι διαδικασια
Δεν υπαρχει τετοιο αρθρο στο ΡΒ. Οι αποψεις διιστανται για το αν πρεπει να κοβουμε τα φτερα πτησης των πουλιων. Εαν καποιος το επιθυμει καλο ειναι να απευθυνεται σε εξειδικευμενο αννθρωπο με γνωσεις ή καποιον κτηνιατρο για να αποφυγει τα σοβαρα λαθη απο αδεξια και χωρις γνωσεις κοψιματα.
 
@evans Ευχαριστώ... :)και παρακαλώ τους υπολοιπους αν θέλετε να ανοιξουμε καινούριο θέμα 👍
 
Έχουμε ένα πρόβλημα.. από κει που δε δαγκωνε καθόλου τώρα όταν είναι κάπου και πάω να την πιασω δαγκώνει και δαγκώνει δυνατοτατα τι μπορώ να κάνω;
 
Back
Top