Γενικά Το καινούργιο μας κλουβάκι

Μπραβο σας! Μια χαρα προοδο κανετε!
Ξέχασα να πω ότι έχω το χέρι μου στην πόρτα μπροστά και πετάγεται από το κλαδί του και κάθετε να φαΐ. χθες έφαγε τα σποράκια όταν τελείωσε δεν έφυγε έκατσε κανένα δεκάλεπτο!
 
Καλησπέρα Ανδριανή! Καλό μήνα και σε σένα! Μπράβο σας! Έχετε σημειώσει μεγάλη πρόοδο και η σχέση σας ολοένα και "δυναμώνει"! Καλή σας συνέχεια! 👍
 
Καλημέρα να κάνω το επόμενο βήμα να έχω το χέρι μου έξω από το κλουβί για να έρθει η είναι νωρίς ακόμα;
Αυτό θα το κρίνεις εσύ. Εάν νομίζεις ότι όπου και να είσαι, ό,τι κι αν συμβεί θα τρέξει σε εσένα να το κάνεις. Εγώ περιμενα 3 εβδομάδες από τη στιγμή που ο Σαχαμπ έφαγε από το χέρι μου μέχρι που τον έβγαλα έξω. Ήθελα να είμαι σίγουρη ότι δεν θα τον κυνηγάω για να τον βάλω μέσα και έτσι έγινε. Όταν βάζεις το χέρι σου στο κλουβί να του λες συνέχεια το όνομα του για να το γνωρίζει και να έρχεται σε εσένα όταν το ακούει εκτός κλουβιου.
Πολύ καλά τα πάτε. Μπράβο σας 😊
 
Αυτό θα το κρίνεις εσύ. Εάν νομίζεις ότι όπου και να είσαι, ό,τι κι αν συμβεί θα τρέξει σε εσένα να το κάνεις. Εγώ περιμενα 3 εβδομάδες από τη στιγμή που ο Σαχαμπ έφαγε από το χέρι μου μέχρι που τον έβγαλα έξω. Ήθελα να είμαι σίγουρη ότι δεν θα τον κυνηγάω για να τον βάλω μέσα και έτσι έγινε. Όταν βάζεις το χέρι σου στο κλουβί να του λες συνέχεια το όνομα του για να το γνωρίζει και να έρχεται σε εσένα όταν το ακούει εκτός κλουβιου.
Πολύ καλά τα πάτε. Μπράβο σας 😊
Οκ θα περιμένω ακόμα θέλω να είμαι σίγουρη 😃
 
Οκ θα περιμένω ακόμα θέλω να είμαι σίγουρη 😃
Εδώ και πόσο καιρό έρχεται στο χέρι σου;

Δοκίμασε να βάζεις το χέρι σου χωρίς τροφή για να δεις αν θα έρχεται.
 
Εδώ και πόσο καιρό έρχεται στο χέρι σου;

Δοκίμασε να βάζεις το χέρι σου χωρίς τροφή για να δεις αν θα έρχεται.
Το έκανα χθες αλλά δεν ήρθε
[automerge]1551510731[/automerge]
Το έκανα χθες αλλά δεν ήρθε
Από το Χέρι μου τρώει εδώ και ένα μήνα
 
Θα σου πω τι έκανα εγώ χωρίς να σημαίνει ότι αυτό είναι το σωστό, απλά είναι δοκιμασμένο. Δύο εβδομάδες έβαζα το χέρι μου με τροφή και ερχόταν. Την τρίτη εβδομάδα άρχισα να το βάζω χωρίς τροφή. Την πρώτη φορά εννοείται ότι δεν ήρθε. Το ίδιο απόγευμα (έβαζα το χέρι μου δύο φορές, μια το πρωί και μια το απόγευμα) έβαλα το χέρι μου χωρίς τροφή και αφού δεν ήρθε, ξαναεβαλα το χέρι μου με τροφή. Αυτός φαντάζομαι ότι αντιλήφθηκε ότι το χέρι μπορεί να μην έχει τροφή αλλά ξαφνικά η τροφή μπορεί να εμφανιστεί 😂
Την επόμενη μέρα έβαλα το χέρι μου χωρίς τροφή και ήρθε. Όταν ήρθε αμέσως έβαλα πάνω στο χέρι μου λιχουδια. Τις επόμενες μέρες έβαζα το χέρι μου χωρίς φαγητό και είτε του έδινα όταν ερχόταν είτε όχι. Πάντως ερχόταν πάντα.
 
Θα σου πω τι έκανα εγώ χωρίς να σημαίνει ότι αυτό είναι το σωστό, απλά είναι δοκιμασμένο. Δύο εβδομάδες έβαζα το χέρι μου με τροφή και ερχόταν. Την τρίτη εβδομάδα άρχισα να το βάζω χωρίς τροφή. Την πρώτη φορά εννοείται ότι δεν ήρθε. Το ίδιο απόγευμα (έβαζα το χέρι μου δύο φορές, μια το πρωί και μια το απόγευμα) έβαλα το χέρι μου χωρίς τροφή και αφού δεν ήρθε, ξαναεβαλα το χέρι μου με τροφή. Αυτός φαντάζομαι ότι αντιλήφθηκε ότι το χέρι μπορεί να μην έχει τροφή αλλά ξαφνικά η τροφή μπορεί να εμφανιστεί 😂
Την επόμενη μέρα έβαλα το χέρι μου χωρίς τροφή και ήρθε. Όταν ήρθε αμέσως έβαλα πάνω στο χέρι μου λιχουδια. Τις επόμενες μέρες έβαζα το χέρι μου χωρίς φαγητό και είτε του έδινα όταν ερχόταν είτε όχι. Πάντως ερχόταν πάντα.
Ωραία οπότε θα κάνω υπομονή λίγο καιρό και θα το δοκιμάσω! Ευχαριστώ
[automerge]1551513557[/automerge]
Ωραία οπότε θα κάνω υπομονή λίγο καιρό και θα το δοκιμάσω! Ευχαριστώ
Πάντως αυτό που βάζω το χέρι μου στην πόρτα και έρχεται το κάνει δύο μέρες
 
Πάντως αυτό που βάζω το χέρι μου στην πόρτα και έρχεται το κάνει δύο μέρες
Αυτό είναι πολύ καλό σημάδι. Σιγά σιγά θα έρθει και χωρίς τροφή. Να μην ξεχνάς να του λες και το όνομα του.
 
Αυτό είναι πολύ καλό σημάδι. Σιγά σιγά θα έρθει και χωρίς τροφή. Να μην ξεχνάς να του λες και το όνομα του.
Αυτό δεν το ξεχνάω ποτέ😊 και που δεν είμαι εκεί στο κλουβί του του μιλάω συνέχεια και πάντα το όνομά του πρώτα😂
 
Back
Top