Ασθένειες Το καναρίνι μου ακούγεται σαν να σπάζει σπόρους, υπάρχει πρόβλημα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Akisbet
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Άκη εύχομαι να πάνε όλα καλά. Και εμένα για ακάρεα μου φαίνονται αλλά ούτως ή άλλως το σιβοτιν πιάνει και το αναπνευστικό.
Σ ευχαριστώ πολυ, σημερα που την παρακολούθησα μου φαινεται ότι ακούγεται λιγότερο αυτός ο ήχος, την εχω αφήσει στη ζεστουλα κ την ησυχία της!
 
Της δίνεις ακόμα. Αντιβίωση ή κάποιο φάρμακο;
Ναι δίνω σιβοτιν σημερα

Συμπληρώνει μια εβδομάδα αγωγής κ θα επαναλάβω κ πουλμοσαν! Δειχνει πολυ καλύτερα, το μεσημεράκι που θα την πιάσω για να βάλω το πουλμοσαν θα δω κοιλιά κ αν εχει καρινα
 
Εφόσον συνεχίζεις αντιβίωση δε δίνεις αυτό ή αυγοτροφή. Το αυγό έχει υγρασία και πίνουν ακόμα λιγότερο νερό με αποτέλεσμα να μην λαμβάνουν τη φαρμακευτική αγωγή.
 
Σημερα συμπλήρωσα 9 ημέρες θεραπειας με αντιβίωση, στις οδηγίες γράφει 7-10 ημερες! Απο όσο εχω παρατηρήσει το πουλάκι δεν κάνει πλέον αυτο τον ήχο κ χθες που το έπιασα για να επαναλάβω το πουλμοσαν μου φάνηκε σαν να πάχυνε λιγάκι! Μεχρι ποτε πρέπει να το κρατάω σε καραντίνα;
 
Σημερα συμπλήρωσα 9 ημέρες θεραπειας με αντιβίωση, στις οδηγίες γράφει 7-10 ημερες! Απο όσο εχω παρατηρήσει το πουλάκι δεν κάνει πλέον αυτο τον ήχο κ χθες που το έπιασα για να επαναλάβω το πουλμοσαν μου φάνηκε σαν να πάχυνε λιγάκι! Μεχρι ποτε πρέπει να το κρατάω σε καραντίνα;
Για αρκετό καιρό. Μπορεί να ξανακυλισει.. Άστο μόνο του και με παρακολουθηση και παρατήρηση βλέπεις πως θα πάει και πότε θα είναι ασφαλές να το βάλεις με τα υπόλοιπα καναρίνια σου.
 
Back
Top