Ασθένειες Το καναρίνι μου δεν κελαηδαει

Πολύ όμορφος, να το χαίρεστε και εύχομαι όλα να πηγαίνουν καλά από εδώ και πέρα.
Εάν θέλετε κάντε τον κόπο και παρουσιάστε μας των φίλο σας εδώ: https://community.petbirds.gr/forums/canaries/?prefix_id=90
Νομίζω πως το στήσιμο των πατηθρών είναι καλό σε τέτοιο κλουβί, απλά καλύτερα να τις αλλάξετε με νέες ξύλινες. Σαν αυτές: https://community.petbirds.gr/threa...στή-διαμονή-των-καναρινιών.28592/#post-354241
 
Όμορφη η παρέα σας!
Για το συγκεκριμένο κλουβί πρέπει να έχουμε δύο πατήθρες κι όχι τρεις..
Το νερό πάντα ψηλά, όσο πιο ψηλά γίνεται και πάντα γεμάτη με φρέσκο νερό η ποτίστρα τους.
Για πιο καλά ας μείνει τρεις τέσσερις ώρες σε ένα μπουκάλι το νερό για να φύγει το χλώριο του δικτύου.
 
Όμορφη η παρέα σας!
Για το συγκεκριμένο κλουβί πρέπει να έχουμε δύο πατήθρες κι όχι τρεις..
Το νερό πάντα ψηλά, όσο πιο ψηλά γίνεται και πάντα γεμάτη με φρέσκο νερό η ποτίστρα τους.
Για πιο καλά ας μείνει τρεις τέσσερις ώρες σε ένα μπουκάλι το νερό για να φύγει το χλώριο του δικτύου.
Το νερό είναι λίγο γιατί ακόμα βάζουμε φάρμακο..η γιατρός μας έχει πει για τη ποσότητα..2 φορές τη μετά το αλλαζουμε
 
Σας ευχαριστώ πολύ όλους.. Περάσαμε δύσκολο μήνα αλλά τα καταφέραμε..όσοι είχαν διαβάσει εξαρχής το θέμα αλλά και όσοι συμμετείχαν κατόπιν γνωρίζουν τη κατάσταση..όλα καλά και μάθαμε και μεις περισσότερα!
 
Άντε να είναι πάντα καλά! Κουκλάκι είναι! Να σε ρωτήσω...Αυτό στο κίτρινο μπολάκι τι ακριβός είναι; Αν τυχόν είναι καμμιά βιταμινα η αυγοτροφη απο αυτές στα σακουλάκια να μην το ξανά βάλεις να το φάει δεν κάνουν καλό! Αν είναι όμως κάτι άλλο οκ, απλά στο είπα για να το γνωρίζεις. 🙂
 
Είναι κουκλάκι και όντως φαίνεται πολύ καλύτερα! Μπράβο σας!

*Θα συμφωνήσω και εγώ για τον αριθμό και την θέση των πατηθρών. Επίσης θα σας προτείνω να του βάλετε πατήθρες από φυσικό ξύλο σαν αυτές:
images

*Ακόμη, Νίκο μου όταν βρείτε ευκαιρία και μπορέσετε φυσικά, πάρτε ένα άλλο κλουβάκι στον μικρό σας. Ένα κλουβί που να έχει σχάρα και να μην έρχεται σε επαφή με τις κουτσουλιές του. :)
 
απλά βάζουμε χαρτί από πάνω και γι πιο εύκολο καθαρισμα
Δεν νομίζω ότι κάνει καλό να έρχεται σε επαφή με τις κουτσουλιές του... Το κλουβί έχει συρταράκι από κάτω να βγαίνει εύκολα και να αλλάζετε εύκολα και σε λίγα λεπτά το χαρτί;
 
Back
Top