Γενικά Το καρπουζακι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ilie mp
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Υπερκουκλάκι είναι το Καρπουζάκι :D
Να περνάτε υπέροχα μαζί!
Για φρουτα και λαχανικα μη βιαζεσαι, μηνες εκανε ο δικος μου να τα δοκιμάσει. Σιγα σιγα, σαν παιγνίδι, λίγο ανακατα με μια τροφή που τρώει (εγώ του πασπαλιζα τα φρουτα με ριγανη που τη λατρεύει κι ετσι τον "κοροιδεψα" και δοκίμασε πρώτη φορά, μετα παει μόνος του)
 
Καλή ιδέα αυτό με τη ρίγανη.
Εμενα έχει πάθει έρωτα με τα ζυμαρικά αλλά του τα δίνω με μέτρο.
Ευχαριστώ και για το τίπ (γιατί κι εμένα λατρεύει τη ριγανη) και για τα καλά σχόλια :D
 
Πες τα κι εσύ Διονύση με την ρίγανη, γιατί τα λέω μόνη μου και δεν μ' ακούνε :)
Τελικά η ρίγανη είναι το μυστικό. Και ο Pepe ότι του σερβίρεις με ρίγανη θα το φάει!
 
Παιδια μια χαζη απορεια.. Οταν λέτε ρίγανη εννοειτε αυτην που αγοραζουμε στο σουπερ μαρκετ και ριχνουμε στο φαγητό μας; ή την αλλη το φυτο;
Εγώ επειδή έχω το φυτό στο μπαλκόνι του δίνω τη δική μου.:)
 
Δεν είναι χαζή, οποιαδήποτε ρίγανη κατ' αρχήν είναι ωφέλιμη για την υγεία του λόγω των αντιβακτηριδιακών αντιμικροβιακών της ιδιοτήτων. Απλά εγώ αναφέρομαι στην χλωρή, γιατί αυτή είναι εντυπωσιακή γι' αυτά.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
οκ! Απλα το χειμωνα νομιζω του ειχα δωσει ριγανη και οταν την δοκιμασε με το ζορι εκανε μια περιεργη γκριματσα (σαν να λεει μπλιαχ) και δεν την πλησιαζε, τωρα εκανα μια αποπειρα, μια μπουκια δοκιμασε μονο που είχε το βλεμμα ''αδιαφορο'' αυτην την φορα.
Στραβόξυλο τι να λεμε😛
 
Παιδια μια χαζη απορεια.. Οταν λέτε ρίγανη εννοειτε αυτην που αγοραζουμε στο σουπερ μαρκετ και ριχνουμε στο φαγητό μας; ή την αλλη το φυτο;
Ε, ναι αν δεν εχεις τη δυνατοτητα να προμηθευτείς φρέσκια, απο το σουπερ μαρκετ.
Εμενα ανεβαίνει συχνά η κοπελιά στην Κομοτηνή και φέρνει φρέσκια, ο Ερνεστο περιμένει σαν παλαβος να της ορμήξει 😛

οκ! Απλα το χειμωνα νομιζω του ειχα δωσει ριγανη και οταν την δοκιμασε με το ζορι εκανε μια περιεργη γκριματσα (σαν να λεει μπλιαχ) και δεν την πλησιαζε, τωρα εκανα μια αποπειρα, μια μπουκια δοκιμασε μονο που είχε το βλεμμα ''αδιαφορο'' αυτην την φορα.
Στραβόξυλο τι να λεμε😛
😀 αμα ειναι στραβοξυλάκι τι να του κανουμε. Δοκίμασε κι αλλα μυρωδικα, δυοσμο, θυμάρι, μαϊντανό. Εμένα τα τρώει όλα ο κοιλιόδουλος, αλλα τα τραβαει και η μυρωδιά :D
 
οκ! Απλα το χειμωνα νομιζω του ειχα δωσει ριγανη και οταν την δοκιμασε με το ζορι εκανε μια περιεργη γκριματσα (σαν να λεει μπλιαχ) και δεν την πλησιαζε, τωρα εκανα μια αποπειρα, μια μπουκια δοκιμασε μονο που είχε το βλεμμα ''αδιαφορο'' αυτην την φορα.
Στραβόξυλο τι να λεμε😛

Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις να του δώσεις φρέςκο βασιλικό! Τα δικά μου τον τρώνε μετά μανίας! Πλατύφυλλο κατά προτίμηση.
 
Απίθανο σκηνικό, πανέμορφος ο τύπος.
Πολύ παιχνιδιάρης... Τέλεια υποθέτω παρέα.
Καλέ λίγο πιο μεγάλη μπανιέρα δεν έχεις να βάλεις στο πανέμορφο φιλαράκι σου;
Πολύ στριμωχτό το μπάνιο στην τρίτη φωτογραφία!
 
Απίθανο σκηνικό, πανέμορφος ο τύπος.
Πολύ παιχνιδιάρης... Τέλεια υποθέτω παρέα.
Καλέ λίγο πιο μεγάλη μπανιέρα δεν έχεις να βάλεις στο πανέμορφο φιλαράκι σου;
Πολύ στριμωχτό το μπάνιο στην τρίτη φωτογραφία!

Ευχαριστώ πολυυυ :)
Ναι γενικά τα λοβακια είναι πολύ παιχνιδιαρικα και τρομεροι κλόουν.
χαχα δεν είναι η μπανιέρα του αυτή απλά του εβαλα νεράκι να πιει κι εκείνος αποφάσισε να βουτηξει 😛
Κανονικά κάνει στο νιπτηρα ή τον ψέκαζω .
 
Τέλεια...
Να περιμένουμε video από μπάνιο στο νιπτήρα;

Υπόσχομαι να προσπαθήσω γιατί έχει ένα βαθμό δυσκολίας αυτό 😀.
Ίσως τον βγάλω που κάνει στο πιατακι όπως ο Μανγκο γιατί είναι πιο εύκολο μιας και έχω τα χέρια ελεύθερα :)
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

@misalouris είχα βγάλει αυτό πριν 1μιση εβδομάδα αλλά όπως βλέπεις είναι δύσκολο, έπρεπε να ακουμπάς κάπου το κινητό μέχρι που έπεσε (το βίντεο είναι κομμενο) οπότε έχω μόνο το πρώτο σκέλος 😛
 
Back
Top