Γενικά Το νέο μας green cheek conure

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ledagcc
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Δεν την χορταίνω!❤️ Σας κοιτάνε γιατί έχουν συνηθίσει να βλέπουν σκυλάκια για βόλτα και ίσως επειδή έγινε ροζ😁Όμως φάτε μάτια ψάρια! Κανείς δεν έχει τέτοιο κορίτσι!🤭 Βρίσκεται στο φυσικό της περιβάλλον! Το πράσινο! Πολλές τέτοιες ευτυχισμένες μέρες!❤️🧿
 
@ΜΑΡΙΑαα Ευχαριστώ πολύ! Δυστυχώς στην Ελλάδα και γάτα να βγάζεις βόλτα με μισό μάτι σε κοιτάνε. Αλήθεια είναι ότι πρέπει μα εκσυχρονιστουμε στα νεα δεδομένα! Έλληνες σου λέει μετά... Να χαίρεσε τον Φωτάκο σου! ❤️😍😘
 
@Ledagcc πωωωω τι κορίτσι ειναι αυτό!! Πανέμορφη Ληδα μου και φαίνεται να απολαμβάνει τις βόλτες σας στο παρκο 🥰
Θέλω και εγω να πάρω ένα τέτοιο λουρί στον Πίτερ και να βολταρουμε αλλά τι να τον κάνω που είναι μέγεθος τσέπης 😂
 
@Anna Maria Mp κι η δικιά μου πάντα έτσι κοιμάται πάνω στην κούνια της στο ένα πόδι. Εντομεταξυ κατά την διάρκεια της ημέρας μαλώνει με την κούνια της και του βράδυ πάει να κοιμηθεί εκεί... ❤️😉
 
Ευχαριστώ πολύ! Ναι έχει βαφτεί και στον λαιμό λιγάκι... 😘😁
Αααα... Επίσης μας χρωστάς μια παρουσίαση με το νέο σου parrotlet... Περιμένω... Σε περίπτωση που δεν γίνει θα το μπει στο πρωτοσέλιδο ΟΛΩΝ των εφημερίδων.!
 
Εδώ είναι ένας νεαρός που έβγαινε τσάρκα μαζί μας στο πάρκο. Ένα μωρο που πραγματικά το αγαπώ σαν τα ανθρώπινα παιδιά μου. Τώρα ζει με την οικογένεια του κολλητού μου και συνεχίζει τις βόλτες του ακόμα και με ποδήλατο.
Χαίρομαι πολύ που βλέπω πουλάκια να κάνουν τις βόλτες τους. Με τον μικρό όχι μόνο μας κοιτούσαν όλοι περίεργα αλλά τα υπόλοιπα παιδιά είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν και μια άλλη εκδοχή των παπαγάλων, μιας και ο νεαρός ως εξαιρετικά κοινωνικός δεν στρεσαριζοταν από τον κόσμο και πήγαινε σε όλους. Αν υπήρχε και κεχρί στο χέρι τότε πήγαινε πετώντας...
 

Συνημμένα

  • IMG_20220425_193814_copy_1024x2276.webp
    IMG_20220425_193814_copy_1024x2276.webp
    83,9 KB · Προβολές: 28
  • IMG_20220426_181821_copy_1024x2276.webp
    IMG_20220426_181821_copy_1024x2276.webp
    89,1 KB · Προβολές: 28
Τώρα ζει με την οικογένεια του κολλητού μου και συνεχίζει τις βόλτες του ακόμα και με ποδήλατο.
Χαίρομαι πολύ που βλέπω πουλάκια να κάνουν τις βόλτες τους. Με τον μικρό όχι μόνο μας κοιτούσαν όλοι περίεργα αλλά τα υπόλοιπα παιδιά είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν και μια άλλη εκδοχή των παπαγάλων, μιας και ο νεαρός ως εξαιρετικά κοινωνικός δεν στρεσαριζοταν από τον κόσμο και πήγαινε σε όλους. Αν υπήρχε και κεχρί στο χέρι τότε πήγαινε πετώντας...
Τι όμορφη εικόνα που μας ζωγράφισες με τα παιδιά! Κ ο μικρούλης κούκλαρος!! Καταλαβαίνω την συγκίνηση σου κ την αγάπη σου σε αυτό το τόσο όμορφο κ γλυκό πλάσμα. Ένα μόνο αρνητικό! Άντε μετά να μαλλωσεις σαν άνθρωπος βρε αδελφέ, με τον κολλητό σου!!! 🤭. Να το χαίρεσαι τον μικρούλι σας κ είμαι σίγουρη όλο κ περισσότεροι στην περιοχη σου θα θέλουν να υιοθετήσουν κονουρακι!!!🥰 Φτου φτου!🧿🧿🧿
 
Back
Top