Ασθένειες Το budgie μου κάθεται καμπουριασμένο, τι συμβαίνει;

John Stefanos

PB New Member
Εγγραφή
28 Δεκ 2020
Μηνύματα
10
Πόλη
Αθήνα
Το budgie μου κάθετε καμπουριασμένα στο κλαδί του. Μπορείτε να μου πείτε τι συμβαίνει?
 
Είναι έτσι εδώ και 2-3 μέρες αλλά πιο πριν πάλι δεν φαινότανε καλά.
[automerge]1609180779[/automerge]
Φωτογραφία:

S01228-203813(1).webp
[automerge]1609180819[/automerge]
Το κλουβί το έχω στο σαλόνι.
 
Δεν είναι καθόλου καλά νομίζω ότι θα πεθάνει πες μου γρήγορα τι να κάνω. Είναι πολύ αδύναμος.
 
Μακαρι να ειχα την γνωση να βοηθησω.τρωει, πινει καθολου η ειναι σε αυτη τη σταση συνεχεια?κοιμαται το βραδυ χωρις φωτισμο και τις ωρες που πρεπει?στο λεω γιατι εχω ενα καναρινι που κοιμοταν σε αυτη τη σταση στις αρχες που δεν γνωριζα πολλα για την διαβιωση του και το ειχα πολλες φορες αγρυπνο.
[automerge]1609188396[/automerge]
Τωρα φανταζομαι αυτην την ωρα δεν μπορεις να κανεις κ πολλα.το καλυτερο ειναι μια επισκεψη στον πτηνιατρο οσο πιο γρηγορα μπορεις.
 
Δεν είναι καθόλου καλά νομίζω ότι θα πεθάνει πες μου γρήγορα τι να κάνω. Είναι πολύ αδύναμος.

Δεν υπαρχουν και πολλα που μπορεις να κανεις απο την στιγμη που ενω παρουσιαζει σημαδια αρκετες ημερες δεν το εχει ηδη δει γιατρος.
Σε ζεστο σημειο να το βαλεις και αν δεν εχει φαει να του δωσεις νερο με ηλεκτρολυτες με συρριγα στο στομα ή ζαχαρονερο εναλλακτικα.
Αν και φοβαμαι οτι εχει παρει το ταξιδι χωρις επιστροφη...
 
Ευχαριστώ παιδιά για την υποστήριξη και για την βοήθεια που μου δίνεται. Δεν τον έχω αφήσει καθόλου από τα μάτια μου, ελπίζω να γίνει καλά και να μην φύγει από την ζωη. Αν και έχει γίνει λιγο χειρότερα. Δεν μπορεί καν να σηκωθεί (δεν έχει δύναμη) και έχει κι όλας από την άλλη την άλλη παπαγαλίνα που φωνάζει.
[automerge]1609191896[/automerge]
ΕΛΠΙΖΩ Ο RAUL ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ!
 
Αυτό ελπίζω και εγώ για να τον πάω αύριο στον κτηνίατρο. Γιατί τώρα δεν μπορώ με την απαγόρευση να βγω.
[automerge]1609192136[/automerge]
Τον έχω σκεπάσει με την κουβέρτα για να ζεσταθεί.
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
Μια ερωτηση!Τα πουπουλακια του απο κατω στην αμαρα ειναι κολλημενα εχει και διαρροια;
 
@John Stefanos Η απαγόρευση να πάει στα τσακιδια. Θέμα υγείας είναι. Δεν νομίζω ότι δεν μετράει επειδή δεν είναι άνθρωπος. Απλά ποιον θα βρεις τέτοια ώρα;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Elli
@John Stefanos Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να γινει καλα! Μακαρι να μπορουσα να βοηθησω για να γινει καλα!Υπομονη!

Η γνωμη μου ειναι οτι καλο θα ηταν να πας την θυληκια σε αλλο δωματιο αν υπαρχει η δυνατοτητα γιατι κανονικα επρεπε να κοιμαται και οχι να φωναζει!θα ηταν καλο να την πας σε αλλο δωματιο και για να κοιμηθει και να μην βλεπει και να μην φωναζει γιατι μεταξυ τους καταλαβαινονται και σε περιπτωση που ειναι κολλητικο μην κολλησει και την θυληκια!

Να τον πας σε γιατρο αυριο με τον κωδικο 6 σε αυτα τα πραγματα δεν υπαρχει αναβολη αλλη!

Ευχομαι περαστικα και γρηγορα να γινει καλα!
 
Ναι αυτό εννοούσα και εγω. Ούτος ή άλλος άμα είχα κάποιον που να μπορούσα να πάω θα πήγαινα και όπως λες και εσύ να πάει στα τσακίδια η απαγόρευση
[automerge]1609192549[/automerge]
@Elli ευχαριστώ. Αυτό που μου είπες όσον αφορά τα δύο παπαγαλάκια μου το έκανα ευχαριστώ για την συμβουλή
[automerge]1609192895[/automerge]
Θα σας ενημερώνω
[automerge]1609193239[/automerge]
Ευχηθείτε μου να πάνε όλα καλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top