Διατροφή Το cockatiel μου απο χθες δεν εφαγε και δεν ήπιε νερο

renieristomarkao

PB New Member
Εγγραφή
13 Ιουν 2015
Μηνύματα
36
Πόλη
Δραπετσώνα
Παιδιά καλησπέρα χθες απέκτησα ένα κοκατίλ τον λένε ζιζού ειναι αρσενικος..Απο χθες δεν εχει φαει ουτε εχει πιει νερο θα πρεπει να ανησυχω;... Εμενα με λενε μαρκο ειμαι απο δραπετσονα δεν ξερω πολλα γιαυτο χρειαζομαι τη βοηθεια σας
 
Καλησπέρα Μάρκο. Μην ανησυχείς, είναι στρεσαρισμένο απο την αλλαγή χώρου. Να του έχεις όλλα τα απαραίτητα, και απέφυγε να το πολυενοχλέις σε αυτή την φάση. Χρειάζεται να προσαρμοστέι στο νέο του σπίτι. Βάλε μια φωτογραφία του και απο το κλουβί του.
 
Γεια σου Μάρκο καλώς βρεθήκαμε και να το χαίρεσαι το κοκατιλάκι σου!
Έτσι όπως στα είπε ο Γιάννης πιο πάνω είναι τα πράγματα μην ανησυχείς. Όταν θα έχεις τις φωτογραφίες θα χαρούμε να το καμαρώσουμε στο φόρουμ Παπαγάλοι Γενικά .
Εν τω μεταξύ μπορείς να ρίξεις μια ματιά στα θέματα Παπαγάλοι Κοκατίλ , Συμπεριφορά παπαγάλων- Επικοινωνία .
 
Καλησπέρα Μάρκο. Μην ανησυχείς, είναι στρεσαρισμένο απο την αλλαγή χώρου. Να του έχεις όλλα τα απαραίτητα, και απέφυγε να το πολυενοχλέις σε αυτή την φάση. Χρειάζεται να προσαρμοστέι στο νέο του σπίτι. Βάλε μια φωτογραφία του και απο το κλουβί του.
ειναι φυσικο δηλαδη μη μου πεθανει φοβαμαι επειδη δε τρςει και δε πινει του πηρα και παιχνιδια κεχρι ολα αλλα τιποτα αρα να μην ανησυχω
 
Κάθε φορά που ένα ζωντανό δεν τρώει λογικό είναι να ανησυχούμε αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι αναμενόμενο να μην φάει αμέσως. Πως συμπεριφέρεται, που τον έχεις;
 
Toν εχω στο δωματιο σε γωνια το κλουβι μακρια απο θορυβους κτλ ησυχος ειναι μονο ξυνεται που κ που οπως κανουν τα πουλια και με κοιταει που και που σημερα π τον καθαρισα πχ δε τρομαχε απλα πηγε πιο κει μονος του
 
Οκ, το κλουβί να είναι στα ψηλά.
Τον εχω πανω στο γραφειο μου δεν εχω πιο ψηλα και το γραφειο ψηλα ειναι και τον εχω ακριβως διπλα μου

η μυτη μαυρη ειναι καλο η κακο; δε ξερω και ρωταω
 
Όμορφος είναι, να σου ζήσει!
Δεν είναι πολύ καλές οι φωτογραφίες όμως...
 
View attachment 33810 αυτος ειναι ο ζιζου μου δε ξερω αν ξεχωριζει κατι
Ακολούθησε τις οδηγίες petbirds.gr/community/threads/Πως-να-επισυνάψω-ένα-αρχείο-στο-μήνυμά-μου.9996/... και θα είναι καλύτερα...
Αν θες περισσότερη βοήθεια... εδώ θα είμαστε.
 
Δεν γίνεται άσπρη, ανάλογα το χρώμα του πουλιού, κρεμ, μπεζ, κάπως έτσι.
 
Back
Top