Διατροφή Το cockatiel μου απο χθες δεν εφαγε και δεν ήπιε νερο

Καλησπερα παιδια ο ζιζου ακομα δε παιζει και δεν ειναι δραστηριος μονο κουτσομβολευει και απλα καθομαι διπλα του οταν τρωει και δε τρομαζει απλα με κοιταει.. Θα θελα να ρωτησω για να καταλαβεις τι λιχουδιες αρεσουν πρεπει να περασει διαστιμα μολις δηλαδη σε μαθει τοτε θα αρπαχει και τι λιχουδια που του αρεσει μεχρι στιγμις του εχω δοσει κεχρι μιλο πιπερια αλλα τιποτα και δεν τον πολιζοριζω σχεδον καθολου δηλ
 
Κεχρί και μήλο έφαγε από το χέρι σου; Ή απλά είδες πως του αρέσουν;
 
Κεχρί και μήλο έφαγε από το χέρι σου; Ή απλά είδες πως του αρέσουν;
οχι δεν εχει φαει τα εχω δοκιμασει και δε τα τρωει και ρωτας αν θα παρει λιχουδια οτν με μαθει απο το χερι και τοτε θα καταλαβω και τι του αρεσει οταν με μαθει

οχι δεν εχει φαει τα εχω δοκιμασει και δε τα τρωει και ρωτας αν θα παρει λιχουδια οτν με μαθει απο το χερι και τοτε θα καταλαβω και τι του αρεσει οταν με μαθει
ρωταω*
 
Προς το παρόν βάζε τα σε μικρές ποσότητες στο κλουβί για να δοκιμάζει γεύσεις.
 
παιδια προχθες κελαιδαγε επι 20 λεπτα και εκανε και αλλεσ φωνες για κανα 20λεπτο πρωτη φορα.. Απο παιχνιδια τιποτα οταν τρωει πλησιαζει τη μουρι του κοντα στα καγκελα και ργω τη δικη μ αλλα οταν βαζω χερι απλα κανει πισω και λιχουδια τιπτ
 
παιδια καλησπερα μετα απο τοσες μερες ο ζιζου χθες επεζε και κελαιδισε και σημερα κελαιδισε, αλλα ακομα τιπτ απο λιχουδια εχω δοκιμασει κεχρι πιπερια μηλο αν εχετε να προτεινεται αλλη πες τε μου
 
Υπάρχει περίπτωση να μας ανεβάσεις κάποιο βιντεάκι να δούμε τον τρόπο που προσπαθείς να το προσεγγίσεις να σου πούμε γνώμες;
 
Υπάρχει περίπτωση να μας ανεβάσεις κάποιο βιντεάκι να δούμε τον τρόπο που προσπαθείς να το προσεγγίσεις να σου πούμε γνώμες;
Θα προσπαθησω αν και δε βαζω το χερι μεσα υπαρχει κανενα link να δω πως τα πλησιαζεις;
 
Καλημέρα παιδια σημερα εφαγε κεχρι, αλλα επιχειρησα να του δωσω εξω απο το κλουβι παντα μεχρι να με μαθει αλλα τιπτ τουλαχιστν ειδα οτι ετρωγε κεχρι κατι ειναι και αθτο κ σφιραει συνεχεια
 
Τι εννοείς σφυρίζει; Τραγουδάει ή κάποιος άλλος ήχος;
 
Καλησπερα παιδια σημερα εκανα την πρωτη αποπειρα να βαλω το χερι μεσα με το κεχρι και ο ζιζου τσιμπησε τελικα για κανα 12λεπτο δε ξερω αν ειναι προοδος αλλα το χερι το χα ακινιτο
 
δε ξερω αν ειναι προοδος αλλα το χερι το χα ακινιτο
Το ξέρεις βέβαια, πρόοδος είναι. Καλά κάνεις προς το παρόν, προχώρα και σιγά σιγά να το κάνεις να ανέβει και στο δάχτυλο να κάθεται και να τρώει. Για να ανέβει, χωρίς να το ζορίσεις, να το χαϊδεύεις με το δάχτυλό σου στην κοιλιά χαμηλά και θα κάνει κίνηση να ανέβει πάνω του.
 
Back
Top