Διατροφή Το cockatiel μου απο χθες δεν εφαγε και δεν ήπιε νερο

μαρια να σου πω την αληθεια θελει χρονο να τον χαιδεψω φοβαμαι μην με τσιμπησει κιολας τωρα τραγουδαει
 
Δεν θα τον χαϊδέψεις όπως τα σκυλόγατα, ανεπαίσθητα θα κινήσεις το δάχτυλό σου στην κοιλιά του χαμηλά. Εντάξει σιγά-σιγά. Μην φοβάσαι, όταν φοβάσαι, φοβάται και αυτό. Καταλαβαίνει από ένστικτο τον φόβο, τα ζώα οσμίζονται τις ορμόνες του φόβου. Χαλαρά :)
 
Στα πτηνά αρέσει να τα χαϊδεύεις στο πάνω μέρος του κεφαλιού και στα μάγουλα (έτσι κάνουν και στη φύση άλλωστε) αλλά αυτό μάλλον για λίγο αργότερα😛

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Στα πτηνά αρέσει να τα χαϊδεύεις στο πάνω μέρος του κεφαλιού και στα μάγουλα (έτσι κάνουν και στη φύση άλλωστε) αλλά αυτό μάλλον για λίγο αργότερα😛

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Αδερφε μακαρι να τα καταφερω εχω υπομονη και σημερα εφαγε κεχρι απο το χερι μου αλλα δε με αφηνει να τον χαιδεψω φευγει... Και σημερα ολη μερα τραγουδαει. Τ να πω μακαρι να τον χαιδεψω να τον βγαζω απο το κλουβι γλυκας ειναι παντως ο μπαγασας
 
Back
Top