Διατροφή Το cockatiel μου απο χθες δεν εφαγε και δεν ήπιε νερο

Μπράβο!
Να ξεκινήσουμε σιγά-σιγά να δούμε θεματάκια που αφορούν την διατροφή του και την λοιπή διαμονή του;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Ωραία, διάβασε κατ' αρχήν αυτό το άρθρο για την διατροφή των παπαγάλων του Tony Silva και πες μας τι βασική τροφή χρησιμοποιείς, χύμα ή συσκευασμένη και αν συσκευασμένη ποια μάρκα;
Σε πρώτη ευκαιρία, ανέβασε φωτογραφίες του, να δούμε κλουβάκι να σου πούμε γνώμες αν θέλεις :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Πιο καλό δεν γίνετε! 😉 Σιγά σιγά με υπομονή, μην το πιέζεις.
 
Άρα σε πλησιάζει κατόπιν επιλογής του, μια χαρά.
 
Άρα σε πλησιάζει κατόπιν επιλογής του, μια χαρά.
παιδια ειναι φισιολογικο π δε παιζει με τα παιχνιδια του παρα μονο πηγαινει για τροφι κ νερο δεν ειναι ακομα δραστιριος τον εχω 5 μερεσ
 
Παιδια ο ζιζου τρωει κανονικα πινει τον εχω εννια μερες τωρα προχθες σφυριξε 3 φορες αλλα απο τοτε τιπτ και δεν εχει αγγιξει τα παιχνιδια τ ενω ερχεται κοντα μου αλλα με φοβαται ακομα δεν κανει δηλαδη σα τρελο να χτιπιεται κτλ απλα δεν παιζει ακομα και δεν ειναι δραστηριος αλλα ειναι κουτσομπολης 😛
 
αυτο το εκανε κ η δικη μου μαζι με διαρροια και τελικα ητν αρρωστη στο τσακ την προλαβαμε! αλλα εσυυ παρε εναν πτηιατρο και ρωτα καλου κακου μπορει να ειναι κατι αλλο καθολου σοβαρο!
 
παιδια οταν κανει σαν να χασμουριεται τι ειναι και ανοιγοκλεινει το στομα
Συνήθως καθαρίζουν το λαιμό τους από τη σκόνη φτερών που καταπίνουν κατά το καθάρισμά τους.
 
Back
Top