Το Juniors Club της ΑΛΟΠ

Το είχα αναγνώσει στην ιστοσελίδα του συλλόγου και είναι μια πρωτότυπη και καλή πρωτοβουλία! Μπράβο σας!
Κύριε Μάκη, επειδή μου έχει "κινήσει" την περιέργεια, είχατε ανταπόκριση;
 
...
Κύριε Μάκη, επειδή μου έχει "κινήσει" την περιέργεια, είχατε ανταπόκριση;
Οχι. Γι' αυτό το επανέφερα και εδώ.
Φέτος θα γίνει και παρουσίασή της σε δημοτικά σχολεία και θα διανεμηθεί έντυπο πληροφοριακό υλικό.
 
Οχι. Γι' αυτό το επανέφερα και εδώ.
Φέτος θα γίνει και παρουσίασή της σε δημοτικά σχολεία και θα διανεμηθεί έντυπο πληροφοριακό υλικό.
Μακάρι να ευοδωθεί και να έχετε σύντομα νεαρούς συμμετέχοντες! Η σκέψη να ενημερώσετε σχολεία είναι έξυπνη! Σας ευχαριστώ θερμά για την άμεση απάντηση σας!
 
Πολύ ωραία κίνηση. Καλό είναι να συνοδεύεται και με δώρα για να γίνει το όλο εγχείρημα δελεαστικό. Εάν εγκριθεί η σκέψη είμαι διατεθειμένος να δώσω καναρίνια για τους μικρούς φίλους.

Όπως καλό θα ήταν να γίνει μια κίνηση και για τους μεγάλους φίλους που όταν πάνε να αγοράσουν ένα πουλί από pet shop να τους διανέμεται δωρεάν ένα φυλλάδιο από τον σύλλογο ή ακόμα και από την κοινότητα του petbirds (εάν αυτό είναι εφικτό) με οδηγίες για την σωστή φροντίδα και διαχείριση ενός πουλιού.

Θα συμφωνήσω ότι η όλη διαδικασία είναι δύσκολη να υλοποιηθεί είτε λόγου εθελοντισμού είτε οικονομικού αλλά για όλα υπάρχει λύση.
 
Πολύ ωραία κίνηση. Καλό είναι να συνοδεύεται και με δώρα για να γίνει το όλο εγχείρημα δελεαστικό. Εάν εγκριθεί η σκέψη είμαι διατεθειμένος να δώσω καναρίνια για τους μικρούς φίλους.
Πολύ ευγενικό εκ μέρους σου Παναγιώτη!

Όπως καλό θα ήταν να γίνει μια κίνηση και για τους μεγάλους φίλους που όταν πάνε να αγοράσουν ένα πουλί από pet shop να τους διανέμεται δωρεάν ένα φυλλάδιο από τον σύλλογο ή ακόμα και από την κοινότητα του petbirds (εάν αυτό είναι εφικτό) με οδηγίες για την σωστή φροντίδα και διαχείριση ενός πουλιού.
Εξίσου έξυπνη λύση που θα επιφέρει αποτέλεσμα και θα διαδοθεί ευκολότερα!
 
Μια που τα αναφέρατε ξανά, ήθελα να ρωτησω. Τα μικρά μου ηλικιας 6, 8 και 10 αντίστοιχα έχουν αρχίσει να δείχνουν ενδιαφερον για τα πουλάκια που βλέπουν να φροντίζω. Προσωπικά και αν τους αρέσει και θέλουν θα ήταν όμορφο να μπορώ να μοιράζομαι μαζί τους το χομπι μου. Θα ήθελα να τους δείξω τα είδη καναρινιών που υπάρχουν ή τα είδη άλλων πουλιών και να τα αφήσω να επιλέξουν ποιο τους ενδιαφέρει πιο πολύ να ασχοληθούν. Αρχικά εχοντας απλά στο νου τους να ταΐζουν και να ποτίζουν καθημερινά το δικό τους πουλακι. Όμως δεν έχω καταλαβει την διαδικασία. Θα πρέπει να είναι μέλος κάποιος ενήλικας κηδεμόνας τους; Μπορούν να εγγραφούν αδερφάκια εφόσον το επιθυμούν;
Δεν θέλω να τους αναφέρω κάτι ακόμα για να μην υποσχεθώ κάτι που δε θα μπορώ να εκπληρώσω. Αν μπορείτε να μου πείτε λεπτομέρειες για να βολιδοσκοπήσω την κατάσταση. Ευχαριστώ.
 
Όμως δεν έχω καταλαβει την διαδικασία.
Εκείνο που απαιτεί η λέσχη, είναι η εγγραφή σαν μέλος της, ενός ενηλίκου. Η εγγραφή εξασφαλίζει και την δυνατότητα στο μέλος, να υποβάλει αίτηση συμμετοχής στο junior club όλων των ανήλικων μελών της οικογένειας με τα γνωστά προνόμια.

Θα ήθελα να τους δείξω τα είδη καναρινιών που υπάρχουν ή τα είδη άλλων πουλιών και να τα αφήσω να επιλέξουν ποιο τους ενδιαφέρει πιο πολύ να ασχοληθούν.
Κατά την διάρκεια των εκθέσεων, είμαστε σχεδόν όλη την ημέρα παρόντες, οι περισσότεροι εκτροφείς, δίδοντας πληροφορίες για όλα τα είδη των πουλιών. Μεγάλη ευκαιρία για επαφή και γνωριμία των παιδιών με το χόμπυ.
 
Όποτε μπορούμε να επισκεφτούμε οικογενειακώς την έκθεση τον Νοέμβριο, να δουν τα παιδιά και από κοντά πώς είναι οι εκθέσεις και τα διαφορά είδη πουλιών και εφόσον δείξουν ενδιαφερον να γίνει η εγγραφή εκεί; Αν ναι, είναι μια καλή ευκαιρία να ερθουν σε επαφή και να δουν, πριν προβούμε σε οποιαδήποτε απόφαση.
 
Η καλύτερη κίνηση νομίζω. Βλέπεις, χαζεύεις, κουβεντιάζεις, παρακολουθείς τις αντιδράσεις των παιδιών και ταυτόχρονα ενημερώνεσαι από πρώτο χέρι, πριν αποφασίσεις οτιδήποτε.
 
Back
Top