Ασθένειες Το parrotlet μου έχει αστάθεια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tselehub
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

tselehub

PB New Member
Εγγραφή
28 Αυγ 2017
Μηνύματα
121
Πόλη
Βόλος
Καλησπερα, το καλοκαιρι πηρα το δευτερο μου parrotlet απο εκτροφεα. Απο τοτε που το πηρα παρατηρω οτι κατι δεν παει καλα. Δεν ξερω πως να το εξηγησω αλλα εχει κατι σαν ασταθεια. Τι εννοω. Οταν το εχω στο χερι μεσα στην παλαμι παραδειγμα και παω να το αφησω στο κρεβατι, μπορει να παει να χαζοπεσει αντι να πηδηξει οπως ο αλλος π εχω. Το ιδιο και αμα τον εχω στην παλαμη και παω να τον ριξω στην αλλη παλαμη, αντι να "πεταξει" η να πηδηξει, μπορει να κανει ακομη και βαρελακι καμια φορα. Σαν να παραπαταει καμια φορα αμα παιζουμε και τον εχω στα χερια τον παω απο εδω και απο κει. Επισης ειναι ΠΑΡΑ πολυ δραστηριος δεν καθετε σε ησυχια. Αλλα βαριεται να πεταξει δεν ξερω. παει παντου με τα ποδια. Οταν τον πεταω στον αερα οπως τον αλλον, παει αμεσως να πιαστει η να καθησει στο πιο κοντινο σημειο π θα βρει. Επισης μπορει να παει να τρακαρει και στον τοιχο. Κ εχω την εντυπωση οτι βλεπω το φτερουγισμα του λιγο αργο. Θελω να κανω μια επισκεψη στον κτηνιατρο τωρα αλλα δεν ξερω αν ειναι κατι που μπορει να βρει.

Αυριο θα προσπαθησω να ανεβασω και βιντεο
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top