Αναπαραγωγή Τυφλά μωρα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης xrisss
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

xrisss

PB New Member
Εγγραφή
14 Απρ 2007
Μηνύματα
56
Πόλη
Άργος
Καλησπερα παίδες.
Ακούστε λοιπόν τι μου έχει συμβεί. Ζευγάρωσα έναν αρσενικό με μια από τις θυλικές μου κανάρες. Συμμειώνω οτι δεν έχουν καμιά σχέση μεταξύ τους συγγενική γιατί η θυλικιά είναι δικής μου "παραγωγής" και ο αρσενικός είναι από petshop.
Γένησαν 5 αυγά και προσ μεγάλης μου έκληξης είδα οτι τα δύο από αυτά καθώς περνούσαν οι μέρες στα ματάκια τους δεν φαίνονταν οι μάρες χαντρίτσες που έχουν τα άλλα τρια. Καταλαβαίνετε τι θέλω να σας πω έτσι, στιν θέσει των ματιών καταλαβαίνεισ οτι υπάρχει μάτι αλλά είναι μόνο κρεατάκι.
Τώρα περιμένω να ανοίξουν τα βλέφαρα για να δω τι συμβαίνει.
Πιστεύεται οτι θα είναι αόματα;
 
Ti xroma exoune ta gonis;

Mipos exoune kokina matia ta mikra ;
Sti fotografie to aristera mikro exei kokina matia


Alexandros
 
ksexasa tin fotografia.
 

Συνημμένα

  • Vol2-08-02Tag-02-internet.webp
    Vol2-08-02Tag-02-internet.webp
    14,7 KB · Προβολές: 157
o arsenikos moy einai aspros kai h 8ilikia einai kitrini-kokkini.
nai san ayto to mwro sta aristera einai kai ta dyo dika moy!
exoyn kokkina dld matia?
to ena apo ayta to gratzounisan kai toy ebala mpentantin stin pligoyla toy kai shmera to prwi eixe pesei apo tin fwlia kai to ebala pali mesa kai enw stin arxi isa poy anepnee twra einai kala.
 
να εβγαλα και φωτο
 

Συνημμένα

  • P5110051.webp
    P5110051.webp
    34,2 KB · Προβολές: 112
  • P5110055.webp
    P5110055.webp
    48,2 KB · Προβολές: 107
  • P5110056.webp
    P5110056.webp
    40,6 KB · Προβολές: 82
φιλε μου πιστευω πωσ δεν ειναι αναγκη να αγχωνεσαι! Ειχα ενα παρομοιο προβλημα και εγω αλλα μετα απο λιγες μερες αρχισαν να βγαινουν τα ματακια! Δεν μπορω να αιτιολογησω αυτη την καθυστερηση αλλα ενδεχεται να συμβει! Ευχομαι οτι καλυτερο φιλε μου! Περιμενουμε νεα σου!
 
Edo i fotografia.

Ta poulia pou exoune kokina matia, exoune elipsis melanini. Gia afto rotisa to xroma tous gonis. To klassiko pouli me kokina matia einai o ALBINO, ala kathe ...INO exei kokina matia ( Lutino, Albino, Rubino ) afto proerxete apo to Ino-Faktor. Merika ala san ta EUMO exoune kokina matia ta proto 10 meres kai meta ginounde skouro.

Alexandros
 

Συνημμένα

  • IMG_0390.webp
    IMG_0390.webp
    8,5 KB · Προβολές: 41
  • Like
Αντιδράσεις: cvrak
Επισης και τα κανελλι(cinnamon) γκλοστερ εχουν κοκκινα ματια στις πρωτες μερες της ζωης τους
 
τα πουλιά που δεν έχουν μελανίνη μπορεί να εμφανίσουν κόκκινα μάτια. Μετά την 12η μέρα μπορεί να μαυρίσουν ή να παραμείνουν κόκκινα (ΙΝΟ). Δεν είναι πρόβλημα ούτε ασθένεια. Απλά συμβαίνει... Θα βγούν γερά πουλιά μην αγχώνεσαι.
 
Back
Top