Γενικά Υπάρχει κοκατίλ χωρίς λοφίο;

σας ευχαριστω ολους παρα πολυ. Θα παω να δω αυριο μετα την δουλεια που εγινε η παρεξηγηση και αντι για κοκατιλ πηρα κακαρικι χωρις να το θελω.ηθελα πολυ ενα κοκατιλ! Κριμα. Αφου ειμαι ασχετος με τους παπαγαλους γιατι δεν ρωταγα πρωτα;καληνυχτα
 
σημερα πηγα να μαθω γιατι μου εδωσε κακαρικι και οχι κοκατιλ, μου ειπε οτι ειναι απο την ειδια οικογενεια και οτι επειδη ειναι μωρο δεν εχει βγαλει ολα τα φτερα και οτι ετσι θα εκπαιδευτη ευκολοτερα.{επειδη ειναι μωρο}. Παρακαλω αν ξερετε καποια πραγματα γιαυτα τα πουλια πολυ θα ηθελα καποιες πληροφοριες. Παντως ειναι ζωιρο αλλα δεν ακουσα ακομα την φωνη του. Α και οτι ειναι θηλυκο.
 
Μήπως το αγόρασες απο ένα κεντρικό Pet στην Αθηνάς; Ρωτάω γιατί όσο έμενε Αθήνα δούλεψα εκεί, για 4 μέρες μόνο και έφυγα (δεν άντεξα την συμπεριφορά τους προς τα ζώα που πουλούσαν και τα ψέμματα που μας έβαζαν να λέμε στους υποψήφιους αγοραστές) κ. Α. Π που δεν ξέρω αν μπορώ να τα πω στο forum. Αν μου δώσετε το οκ έχω πολλά να πω... 😡 Μόνο αυτό σας λέω βάζανε Lexotanl στο νερό των πουλιών για να τα πουλάνε για ημερα... 😡
 
Νικο αφου το πουλακι βρεθηκε στα χερια σου και ειναι και μικρο γιατι δεν το κρατας και αν αργοτερα αποφασισεις και μπορεις παιρνεις κι ενα κοκατιλακι! Οσο για το φυλο αν και λιγο νωρις κι εγω μαλλον θηλυκο θα ελεγα, αν και η φωτο δε βοηθαει απολυτα! 😉 Αυτα που σου ειπε οτι 3 μηνων ακομη δεν εχει βγαλει τα φτερα της πλατης μου φαινονται πολυ περιεργα...🙄
 
νομίζω οτι η Μαίρη σου λέει εμμέσως πλην σαφώς, οτι σε κοροιδεψαν στο πετ-σοπ!
Λυπάμαι το ίδιο πιστεύω κι εγώ! Δε γίνεται να ζητάς κοκατίλ και να σου δίνουν κακαρίκι(όχι πως υποτιμώ το πουλάκι, κάθε άλλο)
Απλά, νομίζω πως οι έμποροι υποτιμούν τη νοημοσύνη σου...
 
βασικα 2 μηνων μου ειχε πει. Θα το κρατησω γιατι ειδα κατι που μου αρεσε σημερα. Εφαγε μαρουλι απ το χερι μουκαι μπορω να πω σχετικα ευκολα. Παντως ειναι μικρα γιατι ενα αλλο το ταιζε η μανα του ακομα. Δεν ηταν το αλλο ροζελα που ειχα πει στο ιδιο κλουβι αλλα ενα πρασινο κακαρικι, σημερα που ξαναπηγα το ξεχωρισα. Αφου ειχα πληροφοριες το ξεχωρισα αμεσως. Οχι δεν πηγα στην Αθήνας, γιατι αν λεμε το ιδιο μαγαζι και εγω δεν εχω της καλυτερες εντοιπωσεις.
 
μαιρη σε αυτο το πετ την πατησα κι εγω! Πηρα τηλ και ρωτησα ποσο εχουν τα μωρα κοκατιλ και αν εχουν! Μου λεει 80 ευρω! Παω κι εγω με τα έφτα και εκτος οτι δεν ηταν μωρα και απλα τα χε βαλει σε γυαλες η τιμη τους αυξηθηκε ξαφνικά στα 200 ευρω! Αν ειναι δυνατον! Ασε που ηταν και ανωμαλος και μου την επεφτε! Ολη την ωρα αγκαλια με περνε και φυσικα φυγαμε!
 
ωχ καταλαβα! Καλυτερα να του το πας πισω και να σου δωσει τα λεφτα, δεν ακους τι κανουν στα πουλακια...
 
An zitises Kockatiel kai sou dosane Kakariki fantasou ti sou ipane gia tin ilikia tou;
Apla thelo na po, na min epistevese oute 10 % sayta pou sou lene sto pet! Poloi ligi kseroun kai endiaferontai gia poulia! Genika lene ayto pou thelei na akousei o pelatis...

An sou aresei o neos sou filos kratise ton...sigoura tha ton frontisis kalitera...mi ton stelneis piso sti kolasi... Pigene ton sto giatro kai tha mathis tin katastasi tou. An einai arostos tote tha pigena sto pet kai tha ekana poli fasaria zitontas ta lefta mou piso!
 
Παιδιά μιλάμε για μεγάλη απάτη κάνει ο άνθρωπος😡 Οχι μόνο στα πουλιά αλλά και στα σκυλάκια και σε ότι άλλο ζωντανό πουλάει. Είχα ψάξει τότε να κάνω καταγγελία κάπου αλλά δυστυχώς δεν έβγαλα άκρη. Οσο μπορείτε να αποφεύγετα να αγοράζεται απο τον τύπο ζωάκια. Εγω δεν έχω Pet άρα δεν έχω να κερδίσω τίποτα. Για προστασία δική σας. Εχουν δει πολλά τα μάτια μου εκεί μέσα! 😡
 
Παιδιά μιλάμε για μεγάλη απάτη κάνει ο άνθρωπος😡 Οχι μόνο στα πουλιά αλλά και στα σκυλάκια και σε ότι άλλο ζωντανό πουλάει. Είχα ψάξει τότε να κάνω καταγγελία κάπου αλλά δυστυχώς δεν έβγαλα άκρη. Οσο μπορείτε να αποφεύγετα να αγοράζεται απο τον τύπο ζωάκια. Εγω δεν έχω Pet άρα δεν έχω να κερδίσω τίποτα. Για προστασία δική σας. Εχουν δει πολλά τα μάτια μου εκεί μέσα! 😡
εγώ, πάλι, δε κατάλαβα για που μιλάμε...
βρε,Μαιρούλα, στείλε ένα pm, μη ενισχύουμε οικονομικά αυτά 😡τα "ανθρωποειδή"
 
μαιρη να σε ρωτησω τωρα κατι... Μερικους παπαγαλους που ειχαν εντελως φτερα και τους πουλουσε για μωρα ηταν οντως; Γιατι ειχε και κατι παπαγαλακια που ηταν ετοιμα για ζευγαρωμα και τα πουλουσε για 30 ημερων... Και μου φανηκε πολυ περιεργο...
 
μαιρη να σε ρωτησω τωρα κατι... Μερικους παπαγαλους που ειχαν εντελως φτερα και τους πουλουσε για μωρα ηταν οντως; Γιατι ειχε και κατι παπαγαλακια που ηταν ετοιμα για ζευγαρωμα και τα πουλουσε για 30 ημερων... Και μου φανηκε πολυ περιεργο...
Καλύτερα τα τα πούμε με Pm.
 
κοιτα κι εγω οταν αγόρασα τον RINGNECK μου, δεν ειχε πολλα φτερα...
Μετά ομως εβγαλα πολλα...
 
Back
Top