Ασθένειες Υπάρχει πρόβλημα με τις κουτσουλιές του parrotlet μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ααα... Νορμάλ δηλαδή για την Πόλη. 🙂
Νορμάλ αλλά αν σκεφτείς ότι άλλες τόσες ώρες έμεινα εκεί και ότι είναι ανοιχτά μόνο το πρωί κι εγώ δουλεύω μονο το πρωί δεν βολεύει και πολύ, αλλά θα προσπαθήσω οπωσδήποτε να πάω τις κουτσουλιές τη Δευτέρα 😐
 
με κουριερ δεν πανε;
Δυστυχώς όχι. Πρέπει να ακολουθήσεις ολόκληρη διαδικασία εκεί. Παιρνεις αριθμό πρωτοκόλλου, μετά πηγαίνεις αλλού για να πληρώσεις επίσκεψη, επιστρέφεις με την απόδειξη για να πάρεις αριθμό, πηγαίνεις στον πτηνιατρο να πάρεις παραπεμπτικό και μετά στο τμήμα που κάνουν τις εξετάσεις που πρέπει να κάνεις, μετά πάλι στον πτηνιατρο κτλ. Αν είχα πάει πριν τρία χρόνια που δεν ήξερα τουρκικά, ούτε μέχρι τον πρώτο γιατρό δεν θα εφτανα.
 
Ωραια οποτε ολα καλα προς το παρον!
Ναι, προς το παρόν. Εγώ βέβαια για εσωτερικά παράσιτα φοβόμουν, τα υπόλοιπα που κάναμε ούτε καν τα είχα σκεφτεί.
Τις πήραν και σάλιο αλλά δεν θυμάμαι για ποιο λόγο 😏 πάντως αρνητικη βγήκε και αυτή η εξέταση.
 
Έγινε το καλύτερο που θα μπορούσε να γίνει, τυχερές είστε Ζωή που βρήκατε γιατρό!
Εγώ πάντως πιστεύω πως η όποια διαφορά στις κουτσουλιές της έχει σχέση με την ψυχολογία του μωρού... Μην ξεχνάμε πως το στρες της αλλαγής-μεταφοράς είναι πολύ μεγάλο!
Το πρώτο που επηρεάζεται πάντα (σε ανθρώπους και ζώα), είναι το γαστρεντερολογικό.. Σε σχέση με τον (παραπάνω) ύπνο, η άποψη μου είναι πως πρόκειται ακόμα για ένα... Μωρό!
 
Το πρώτο που επηρεάζεται πάντα (σε ανθρώπους και ζώα), είναι το γαστρεντερολογικό.. Σε σχέση με τον (παραπάνω) ύπνο, η άποψη μου είναι πως πρόκειται ακόμα για ένα... Μωρό!
Αυτό που εύχομαι περισσότερο είναι να είναι όλα όπως τα λέτε και απλά εγώ να είμαι υπερβολική. Η αλήθεια είναι όμως ότι νιώθω πολύ καλύτερα που πήγαμε για εξετάσεις και θα νιώσω ακόμη καλύτερα όταν βγούνε και τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις που έμειναν. Πράγματι είμαστε πολύ τυχερές και νιώθω πια απίστευτη σιγουριά που ξέρω ότι υπάρχει ένα μέρος όπου μπορούμε να κάνουμε οποιαδήποτε εξέταση αν παραστεί ανάγκη.

Η μικρή από μια μέρα πριν πάμε στο γιατρό έχει ζωηρεψει πολύ και δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου. Δεν είναι βέβαια νευροσπαστο σαν τον Σαχαμπ αλλά είναι δραστήρια και άρχισαν με τον μικρό να ανταλλάσσουν καλέσματα και να συναγωνίζονται ως προς το ποιος έχει την πιο δυνατή φωνή 🙄
Κανονική συναυλία!
 
Αυτό που εύχομαι περισσότερο είναι να είναι όλα όπως τα λέτε και απλά εγώ να είμαι υπερβολική. Η αλήθεια είναι όμως ότι νιώθω πολύ καλύτερα που πήγαμε για εξετάσεις και θα νιώσω ακόμη καλύτερα όταν βγούνε και τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις που έμειναν.
Και σε ότι αφορούσε-αφορά τα δικά μου πουλιά, ποτέ δεν επαναπαύομαι στο τι πιστεύω ή αντιλαμβάνομαι εγώ... Πάντα μα πάντα η γνώμη του (ή και των) γιατρού και οι εξετάσεις, είναι αυτέ που έχουν αξία! 😉
Εύχομαι όλα καλά!
 
Η μικρή από μια μέρα πριν πάμε στο γιατρό έχει ζωηρεψει πολύ και δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου. Δεν είναι βέβαια νευροσπαστο σαν τον Σαχαμπ αλλά είναι δραστήρια και άρχισαν με τον μικρό να ανταλλάσσουν καλέσματα και να συναγωνίζονται ως προς το ποιος έχει την πιο δυνατή φωνή 🙄
Κανονική συναυλία!

Αν και δεν είμαι παπαγαλάκιας, το θέμα σου το έχω παρακολουθήσει Ζωή και πιστεύω και γω ότι θα πάνε όλα καλά! Μην ανησυχείς, ήδη από τις πρώτες εξετάσεις όλα βγήκαν καλά!

Τσοκ Γκιουζελ η μικρή! (παίζει να είναι η μόνη φράση που ξέρω στα τούρκικα)! 😛
 
Ωραια νεα! Ειμαι σιγουρη πως και τα αποτελεσματα οταν μπορεσεις να πας θα ειναι μια χαρα...
Τον χρονο της χρειαζεται και να μεγαλωσει λιγο ακομη για να σε ζαλιζει και αυτη.
 
Μετά από πολύωρη αναμονή πήραμε επιτέλους τα αποτελέσματα. Η μικρή δεν έχει τίποτα. Η ακτινογραφία δεν έδειξε τίποτα. Η ανάλυση περιττωμάτων το ίδιο. Γιατί οι κουτσουλιές παραμένουν κίτρινες οεο; Τέλος πάντων, αφού μου είπαν ότι είναι υγιέστατη θα ηρεμήσω κι εγώ.

Πήγα και κουτσουλιές του Σαχαμπ προληπτικά και είναι μια χαρά και αυτός! 😁

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια σας!
 
Μετά από πολύωρη αναμονή πήραμε επιτέλους τα αποτελέσματα. Η μικρή δεν έχει τίποτα. Η ακτινογραφία δεν έδειξε τίποτα. Η ανάλυση περιττωμάτων το ίδιο. Γιατί οι κουτσουλιές παραμένουν κίτρινες οεο; Τέλος πάντων, αφού μου είπαν ότι είναι υγιέστατη θα ηρεμήσω κι εγώ.

Πήγα και κουτσουλιές του Σαχαμπ προληπτικά και είναι μια χαρά και αυτός! 😁

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια σας!
Άντε μπράβο μπράβο! Περιμένουμε φωτογραφίες 😄
 
Άντε μπράβο μπράβο! Περιμένουμε φωτογραφίες 😄
Αχ Βάσω μου, νιώθω σαν να μου έφυγε ένα τεράστιο βάρος. Περίμενα ότι κάτι θα μας βρούνε και χάρηκα πάρα πολύ που με διέψευσαν 😊
 
Αχ Βάσω μου, νιώθω σαν να μου έφυγε ένα τεράστιο βάρος. Περίμενα ότι κάτι θα μας βρούνε και χάρηκα πάρα πολύ που με διέψευσαν 😊
Είδες Ζωή μου!άγχος άγχος. Πάντως τέλος καλό όλα καλά!
 
Back
Top