Ασθένειες Υπάρχει πρόβλημα με τις κουτσουλιές του parrotlet μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τα νεα σου ειναι τελεια!
Μηπως αν της αλλαζες για δοκιμη την τροφη να δεις αν οφειλετε εκει το χρωμα;
Απο ενεργεια πως ειναι η μικρη;
Από την προηγούμενη Τετάρτη είναι πολύ δραστήρια. Τρώει, παίζει και δεν κοιμάται καθολου κατά τη διάρκεια της ημέρας.
Τροφή μου είπε ο πτηνιατρος να μην αλλάξω γιατί είναι η καλύτερη διαθέσιμη στην Τουρκία. Εξάλλου δεν τρώει τα πελλετς που έχει μέσα. Μόνο το κεχρί τρώει.
Θα ψάξω μήπως υπάρχει η ίδια χωρίς πελλετς. Αν ξέρει κάποιος ας μου πει!
[automerge]1551184198[/automerge]
Είδες Ζωή μου!άγχος άγχος. Πάντως τέλος καλό όλα καλά!
Οι πρώτες της μέρες στο σπίτι ήταν τόσο διαφορετικές από τις πρώτες μέρες του Σαχαμπ και ειδικά η υπνηλία που είχε με είχαν αγχωσει πάρα πολύ αλλά ευτυχώς περασαν αυτά.
Ο εκτροφέας είχε βάλει στο κοπάδι του πουλιά από άλλον εκτροφέα από την Αγκυρα και επειδή ήταν φίλος του τα έβαλε χωρίς καραντίνα για αυτό το μυαλό μου πήγε στο κακο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τελεια, τελεια! Μπραβο στην μικρουλα σου... Τωρα θα περιμενουμε και την παρουσιαση :)
Έλεγα να την παρουσιασω μετά την εξημερωση της αλλά μάλλον αυτό θα αργήσει πάρα πολύ (η μικρή δεν με θέλει καθόλου) οπότε σύντομα θα δείτε φωτογραφιουλες της μέσα από τα κάγκελα 🙂
 
Βασικά μήπως οι λόγοι για περαιτέρω καραντίνα έχουν εκλείψει; :)

Θέλουμε ζεύγος :)
Σκέφτομαι αρχικά να της επιτρέψω να μας βλέπει όταν ο Σαχαμπ βγαίνει εκτός κλουβιου μήπως και έρθει και αυτή στο χέρι μου. Δεν με θέλει καθόλου. Ευτυχώς δεν με φοβάται πια 😐
 
Αντε μπραβο σας! Οχι αλλη ανησυχια! το καθε πουλακι αντιδραει διαφορετικα στις αλλαγες και θελει το χρονο του να προσαρμοστει!
Εσείς τα λέγατε από την αρχή Ζαχαρία, αλλά εγώ.
 
Back
Top