Γενικά Υπάρχει ράτσα Russian singer;

Υψιπέτης

PB New Member
Εγγραφή
6 Μαϊ 2017
Μηνύματα
51
Πόλη
Χαλκίδα
Καλησπέρα στην παρέα!
Υπάρχει ράτσα με την ανωτέρω ονομασία;
Στην περιήγησή μου στο γιουτιούμπ άκουσα πολλά πουλάκια που κελαϊδούν με ιδιαίτερο τόνο και τα λένε
"ρώσσους τραγουδιστές" ή "ρωσσικά καναρίνια"...
Υπάρχει κάποια φυλή συγκεκριμένη;
Επίσης, επειδή έχω γνωστό μου άτομο που ταξιδεύει συχνά στην Ρωσσία, θα μπορούσα να του ζητήσω (του ζήτησα ήδη:D ) να μου βρεί τέτοιο πουλάκι;
Τί ισχύει για την μεταφορά του από εκεί; Γνωρίζει κάποιος περισσότερες πληροφορίες;
 
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση... Δεν έμαθα και πολλά σχετικά με αυτό που ρωτάω!
Για το τι ισχύει σχετικά με την εισαγωγή τους (μεμονωμένα ένα ζευγάρι, όχι για εμπορικούς σκοπούς) από ιδιώτη πού θα μάθω;
 
Υπάρχουν κανόνες και περιορισμοί ανάλογα με την αεροπορική εταιρία που θα χρησιμοποιηθεί για τη μεταφορά. Μπορείς να κάνεις σχετική αναζήτηση στο forum. Μπορείς βέβαια να ζητήσεις πληροφορίες και από την αεροπορική εταιρία. Εκτροφείς στην Ελλάδα που να εκτρέφουν την συγκεκριμένη ράτσα κοίταξες αν υπάρχουν;
 
Όχι δεν έχω κοιτάξει για Έλληνα εκτροφέα, αλλά δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο!
Ζήτησα από φίλο που πηγαινοέρχεται Ρωσία να ρωτήσει αν βρει πουλάκι να μου φέρει, αλλά εγώ θα πρέπει να του πων τι χρειάζεται για να το μεταφέρει μαζί του στο ταξίδι.
Γι'αυτό ρωτάω, αν γνωρίζει κάποιος σχετικά...
 

Σχετικά θέματα

Back
Top