Ασθένειες Φουσκωμένο Budgie

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης GeorgeS
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

GeorgeS

PB New Member
Εγγραφή
18 Απρ 2022
Μηνύματα
9
Πόλη
Αριδαια
Καλησπέρα στην όμορφη ομάδα! Από εχθές το budgie μου είναι συχνά φουσκωμένο και δεν είναι ιδιαίτερα δραστήριο! Δυστυχώς στην περιοχή μας δεν υπάρχει πτηνιατρος κ δεν ξέρω τι να κάνω 😏 2E816C84-E88B-46E3-83D0-D5B3EA480213.webp
 
Δείχνει να ασθενεί κοίταξε μήπως κάποιος πτηνιατρος από τη λίστα εξυπηρετεί την περιοχή σου
 
Καλησπέρα στην όμορφη ομάδα! Από εχθές το budgie μου είναι συχνά φουσκωμένο και δεν είναι ιδιαίτερα δραστήριο! Δυστυχώς στην περιοχή μας δεν υπάρχει πτηνιατρος κ δεν ξέρω τι να κάνω 😏 View attachment 88269
Τα πουλιά όταν αρρωσταινουν δείχνουν αυτά τα σημάδια αλλά επειδή κρύβουν καλά τις ασθένειες τους όταν δείξουν
τα σημάδια η αρρώστια είναι σε προχωρημένο στάδιο. Να το πας αμέσως σε πτηνιατρο εάν θέλεις να προλάβεις!
 
Καλησπέρα.
Δυστυχώς στην περιοχή μας δεν υπάρχει πτηνιατρος κ δεν ξέρω τι να κάνω
Επικοινώνησε με το παρακάτω διαγνωστικό, μπορείς να στείλεις ταχυδρομικώς κουτσουλιές για εξέταση και αν χρειάζεται επίχρισμα από το εσωτερικό του ράμφους.
 
Καλησπέρα κ πάλι και ευχαριστώ για τς συμβουλές σας! Το πουλάκι μου είναι πολύ καλύτερα σήμερα (η στάση του σωματοσ και το κελαιδησμα) απλά δεν είναι πολύ δραστήριο! Όταν είμαστε κοντά του δείχνει πολύ χαρούμενος και δραστήριος! Μήπως ο καημένος νιώθει μοναξιά και Γιαυτο ήταν έτσι;
 
Μήπως ο καημένος νιώθει μοναξιά και Γιαυτο ήταν έτσι;
Όχι, το πουλάκι κάτι έχει και αφού δεν υπάρχει Πτηνίατρος στην περιοχή σας καλό θα είναι να στείλετε κουτσουλιές για εξέταση.
Να θυμάστε ότι το ένστικτο τους τα κάνει να κρύβουν το πρόβλημά τους και όταν τα συμπτώματα γίνουν έντονα υπάρχει ελάχιστος χρόνος αντίδρασης.
 
Back
Top