Αναπαραγωγή Φροντίδα μπάντζι μωρού

Φαντασου το δικο σου ειναι μονο 1 μηνων, ενω ο δικος μου ηταν 4-5 μηνων και ο πετ σοπας μου πε πως ειναι θυληκο.
Για μενα τα καλυτερα ονοματα είναι αυτα που τα ''επιλεγουν'' οι ιδιοι. Απο αυτα που διαβασα το δικο σου δεν ειναι πρωτο μονο ως μωρό αλλα και απο συμπεριφορα ειναι πρωτος 😛
Ο δικος μου πηρε το ονομα του, απο τα χαρισματα του...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Φαντασου το δικο σου ειναι μονο 1 μηνων, ενω ο δικος μου ηταν 4-5 μηνων και ο πετ σοπας μου πε πως ειναι θυληκο.
Για μενα τα καλυτερα ονοματα είναι αυτα που τα ''επιλεγουν'' οι ιδιοι. Απο αυτα που διαβασα το δικο σου δεν ειναι πρωτο μονο ως μωρό αλλα και απο συμπεριφορα ειναι πρωτος 😛
Ο δικος μου πηρε το ονομα του, απο τα χαρισματα του...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
😀! Τέλειο βίντεο! Μεγάλο μαιμούνι ο δικός σου!) Να σου ζήσει και εσένα!) Να του αλλάξεις κλουβί με μικρότερες τρύπες για να είναι πιο ασφαλής, να του φτιάξεις παιχνίδια για να ασχολείται και, φυσικά, να τον βγάζεις να πετά όταν είσαι εκεί και μπορείς να τον ελέγχεις! Είναι τέλειος!)
 
Φυσικα τα εχω κανει ολα αυτα καιρό τωρα, εχει μια μικρη βιλα με δυο πισινες εσωτερικη εξωτερικη που ανοιγει η οροφη και οσο ειμαι σπιτι είναι ελευθερος μεχρι να ερθει η ωρα για νανι 😉
 
Φυσικα τα εχω κανει ολα αυτα καιρό τωρα, εχει μια μικρη βιλα με δυο πισινες εσωτερικη εξωτερικη που ανοιγει η οροφη και οσο ειμαι σπιτι είναι ελευθερος μεχρι να ερθει η ωρα για νανι 😉
Ενα έχεις μόνο ή έχεις και άλλα;
 
Ενας είναι ο βασιλιας μου😛
Κάποια στιγμή θα πρέπει να του πάρεις και μία παρέα) Οι παπαγάλοι είναι κοπαδιακά όντα, δεν ζουν ποτέ μεμονωμένα στην φύση. Φαντάζομαι, τα ξέρεις αυτά) Και θα έχει περισσότερη πλάκα να έχεις 2!)
 
Ναι το ξέρω, ευτυχως μεχρι τωρα η σχεση μας αλλα και ο χαρακτηρας του είναι τετοιος που δεν χρειαζεται παρεα του ειδους του (ακομα τουλαχιστον) εκτος αυτου οταν ήμουν μικρη μου είχαν παρει ένα ιδιο αλλα λόγω μετακομισης εξωτερικου το φροντιζε ο παππους μου και εζησε μαζι του 8 χρονια 😉 Αμα αναγκαστω να του παρω παρεα θα παρω ένα αρσενικο και ήμερο γιατι αυτος ακομα είναι ημιαγριος και το παλευουμε με τα χαδια😛
 
Ναι το ξέρω, ευτυχως μεχρι τωρα η σχεση μας αλλα και ο χαρακτηρας του είναι τετοιος που δεν χρειαζεται παρεα του ειδους του (ακομα τουλαχιστον) εκτος αυτου οταν ήμουν μικρη μου είχαν παρει ένα ιδιο αλλα λόγω μετακομισης εξωτερικου το φροντιζε ο παππους μου και εζησε μαζι του 8 χρονια 😉 Αμα αναγκαστω να του παρω παρεα θα παρω ένα αρσενικο και ήμερο γιατι αυτος ακομα είναι ημιαγριος και το παλευουμε με τα χαδια😛
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό και υγιές να είναι 2 αρσενικά μαζί. ) Κατά τα άλλα, έχεις και εσύ αρκετή δουλειά μέχρι να τον εξημερώσεις πλήρως, φαντάζομαι!)
 
Ανατολία μου, διάλεξε όποιο όνομα θέλεις, φτάνει να σου αρέσει, το πουλάκι θα το δεχθεί έτσι κι αλλιώς :)
 
Λοιπόν, παιδιά, αυτό το μαιμούνι είναι απίστευτο! Τις προάλλες καθόταν ο Ρόκκο και έπαιζε στην κουζίνα πάνω αμέριμνος. Βγάζω την Ιβα με το μωρό να πετάξουν λίγο και τις 2 κοκατιλίνες μαζί. Τα είχα βάλει φρέσκα κλαδιά πάνω στα κλουβιά και παίζανε με πολύ ευχαρίστηση, αλλα... Τι νομίζετε ότι έκανε αυτό το μικρό τέρατάκι; Πρώτα κινύγησε τις κοκατιλίνες, δαγκώνοντας τις ύπουλα από κάτω στα πόδια για να μην πλησιάζουν τη μαμά του και μετά πέταξε προς τον Ρόκκο... Ο Ρόκκο έπαθε φρίκη, προσπάθησε να τον απωθήσει και άνοιγε το ράμφος γκινιάζοντας, σαν να θέλει να το δαγκώσει για να το διώξει. Εκείνο να επιμένει και να θέλει να προσγειωθεί δίπλα του! Ο Ρόκκο την κοπανά στο κλιματιστικό στην άλλη άκρη του δωματίου, εκείνο τον ακολουθεί ατρόμητο και πάλι προσπαθεί να κάτσει δίπλά. Στην αρχή δεν κατάλαβα τι ακριβώς συνέβαινε, μετά όμως το έπιασα το στόρυ! Ο μικρός ήθελε πολύ να κάτσει δίπλα στον μεγάλο!) Τελικά έβαλα τον φρικαρισμένο Αλεξανδρινό μέσα και το θαρραλέο μπάντζι πήγε πάλι κοντά στην μαμά του να παίξει και να την προστατεύσει!)
 
Χα χα χα :)
Πρόσεχε όμως τα μπάτζις με τους αλεξανδρινούς.
Ναι, ναι, αυτό φοβήθηκα, αν και είναι πολύ φοβιτσιάρης ο Ρόκκο, ποτέ δεν ξέρεις πως θα αντιδράσουν!)
 
Anatolia κομμενα τα κομικς πλεον για εμας! Μονο ιστοριες με τους ηρωικους σου παπαγαλους!:D
😀, ευχαριστώ! Πραγματικά, αυτό έπρεπε να το βλέπατε!) Αλλη φορά - όλα σε βίντεο!)
 
Όσο μπόι τους λείπει τόση τρέλα κουβαλάνε μερικά ''μικρά''. Τα μάτια σου 14 Ανατολία μου... Τελικά είμαι φοβιτσιάρα, όχι κόμικ αλλά ως :Dθριλεράκι το είδα🙄
Ναι, και εγώ έτσι το είδα! Εκείνο δεν καταλαβαίνει Χριστό! Ο Ρόκκο όμως έχει ράμφος σαν όλο του το φλαφερό σωματάκι!) Μία χαψιά μπορεί να τον κάνει και αυτό όχι από κακία, αλλά από φόβο. Είναι πολύ κλασομπανιέρας και ας είναι ο μεγαλύτερος σε όλο μας το κοπάδι) Το μικρό θα το χωρίσω από τη μάνα μόλις επιστρέψω και θα το έχω από κοντά μπας και το εξημερώσω. Δεν με φοβάται, αλλά αντιστέκεται όταν το παίρνω στα χέρια, δεν θέλει καθόλου!) Αν ήξερα, θα το είχα πασπατέψει από πιο νωρίς, να με συνηθίσει, όπως έκανα με την κοκατιλίνα μου την Χάρη που είναι εντελώς ήμερη...
 
Back
Top