Γενικά Φωτογραφίες του/της Κόκο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης natalia
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Προφανως οπως θα γνωριζεις ηδη αλλα, τα αρσενικα του ειδους εχουν σκουρη καφε σχεδον μαυρη ιριδα ματιου και τα θηλυκα κοκκινωπη-καφε ιριδα ματιου. :)

Tα δυο πρωτα ειναι αρσενικα και τα αλλα δυο ειναι θηλυκα. Εχω την εντυπωση πως εσυ εχεις αρσενικο. :)
Μιλαει; Ενος γνωστου μου που το εχει απο μωρο δε βαζει γλωσσα μεσα! :D
 

Συνημμένα

  • male galah.webp
    male galah.webp
    23,8 KB · Προβολές: 45
  • malegalah.webp
    malegalah.webp
    15,2 KB · Προβολές: 46
  • female galah.webp
    female galah.webp
    9,9 KB · Προβολές: 45
  • femalegalah.webp
    femalegalah.webp
    64,8 KB · Προβολές: 48
Εγω δεν θα λεγα κι οχι για ενα βιντεακι του:D

Ειναι αξιαγαπητο..
 
Ναι Φοίβο το γνωρίζω αυτό, όταν ήταν μωρό η ίριδα ήταν μαύρη, τώρα έχω την εντύπωση ότι έχει ανοίξει λιγάκι, βέβαια δεν είναι κοκκινωπή άρα μάλλον αρσενικό είναι. Μιλάει, λέει λέξεις και ολόκληρες προτάσεις ανάλογα με την διάθεσή του :)
 
Φώτη, θα τραβήξω περισσότερες φωτογραφίες και θα προσπαθήσω και βίντεο όταν έχει καλή διάθεση (και δεν ορμάει στη μηχανή -μάλλον του κάνει εντύπωση το ασημί χρώμα της κάμερας!). Ορισμένες φορές στήνεται σε πόζα λες και καταλαβαίνει ότι θα βγει φωτογραφία, πρέπει να τον πετύχω σε τέτοια, "ήρεμη" φάση :)
 
Aπο οσο γνωριζω τα galah ειναι πολυ ομιλιτικα! 😀 Ειναι το μονο ειδος που σε οποιοδηπτε πετ σοπ θα παω κατι θα πει! :D
 
Δεν είναι τόσο ομιλητικά όσο οι African Grey, αλλά τους αρέσει πολύ να γνωρίζουν κόσμο και να κορδώνονται! Γι'αυτό όταν σε βλέπουν.. Βάζουν τα δυνατά τους! 😀
όταν τον είχα πρωτοδεί πριν τον αγοράσω έκανε ολόκληρο show .. άνοιγε τις φτερούγες τελείως, σήκωνε το λοφίο.. Δεν μιλούσε βέβαια γιατί ήταν μικρούλης :)
 
Ευχαριστώ πολύ Άγγελε! Να χαίρεσαι και τα δικά σου πουλάκια!
 
Όμορφος, πανέμορφο χρώμα και ωραίο όνομα :D (συνονόματος με τον δικό μου!)
Να τον χαίρεσαι!
 
Ο δικός σου είναι αυτός που βλέπω στη photo? ωραίος, λες να έκαναν καλή παρέα οι δυο τους; :)
ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, θα τα διαβιβάσω άμεσα!

Φιλικά,
Ναταλία
 
Ο δικός σου είναι αυτός που βλέπω στη photo? ωραίος, λες να έκαναν καλή παρέα οι δυο τους; :)
ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, θα τα διαβιβάσω άμεσα!

Φιλικά,
Ναταλία

Ναι αυτός/αυτή είναι... 😀 (δεν γνωρίζω φύλο ακόμα)

Πάντως το Κόκο ταιριάζει και στα δύο φύλα πιστεύω😉
Να τα χαιρόμαστε!
 
Back
Top