Γενικά Χάθηκαν οι παπαγάλοι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ameli
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εγώ φταίω δεν είχα κλείσει καλά τις ασφάλειες

Συμφωνα με αυτα που διαβαζω δεν χαλασε το κλουβι.
Λαθη γίνονται φυσικα αλλα γι αυτο θα πρεπει να ειμαστε και υπεύθυνοι,για να γινονται λιγοτερα λαθη.

Σιγουρα στα αρθρα που διαβασες εδω στο φορουμ δεν γραφει πουθενα οτι βγάζουμε τα πουλακια βολτα με το αυτοκινητο,ιδιαιτερως αγρια πουλακια.
Δεν ειναι σκυλακια.
 
@Tony Forpus Ναι είναι και αυτό αλλά είναι και ότι ήταν χαλασμένες και οκ έπρεπε να το είχα καταλάβει. Ήταν και χαλασμένες και έφταιγα και εγώ.
[automerge]1623866670[/automerge]
@Tony Forpus Επίσης ποιος σου είπε ότι τα βγάζω βόλτα με το αυτοκίνητο τα πουλια ? Αν είχες διαβάσει καλά τα θέματα μου θα ήξερες ότι κατάφερα να το εξημερωσω και το άλλο ήταν ήδη εξημερωμένο απλά ήταν ακατάδεκτο
 
Έτσι όπως γυρνούσαμε από μια εκδρομούλα με το αυτοκίνητο παμε να τα αφήσουμε στο σπίτι

Ήταν άγρια πουλια

Βασικα εσυ τα λες.

Για να μην το πλατιαζουμε,εδω στο φορουμ μπορει να μην σου αρεσουν οι αποψεις μας και οι συμβουλες μας και φυσικα ουτε σε υποχρεωνει κανεις να τις ακολουθεις.
Θα πρεπει ομως στους ανθρωπους που αφιερωνουν χρονο στο να σου λυνουν αποριες να εισαι ειλικρινής.
Το μικρο της ηλικιας σου δεν μπορει να ειναι δικαιολογία για ολα και σιγουρα δεν ειναι δικαιολογια στο να γραφεις σε αλλα φορουμ οτι εδω συναντησες αγενεις ανθρωπους.

Και μια γενικη παρατηρηση για τους μελλοντικους αναγνωστες.

Στο βωμο καποιας "φιλοζωιας" βασανιζονται ζώα σε ακαταλληλα χερια.
Τα ζωακια δεν ειναι παιδικα παιχνιδια.
Ειναι θεμα παιδείας.
 
@Tony Forpus Το παρεξηγησες . Αρχικά όταν είπα στο άλλο φόρουμ ότι συνάντησα αγενείς ανθρώπους δεν αναφερόμουν σε αυτό εδώ γιατί εδώ ίσα ίσα όλοι είναι πάρα πολυ ευγενικοί. Δεύτερον άγρια εννοώ ότι σκέφτονται την ελευθερία δεν είναι πουλια "σπιτιου " Το ότι κάθονται στο χέρι μου δεν σημαίνει ότι δεν παραμένει άγριο δηλαδή με τα ένστικτα των άγριων πουλιων
[automerge]1623868269[/automerge]
@Tony Forpus Επιπρόσθετα φυσικά μου αρέσει παρα πολυ να άκουω τις απόψεις σας. Με παρεξηγησες
 
@Tony Forpus Αααα άρα υπονοεις ότι δεν τα φροντίζω καλα
[automerge]1623868687[/automerge]
@Tony Forpus Και το Ξαναλέω δεν αναφερόμουν σε αυτό το φόρουμ
[automerge]1623869030[/automerge]
@Tony Forpus Το μόνο που έχω να πω είναι ότι πριν πεις κάτι πρέπει να το σκέφτεσαι καλυτερα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ενταξει παιδια δεν χρειαζονται εντασεις νομιζω οτι ηταν να καταλαβει το καταλαβε. Ευελπιστω οτι θα αξιοποιήσει τις συμβουλες ολων και θα πραξει το καλυτερο δυνατο.
 
Λοιπόν έχουν περασει κάποιες μερούλες και οι παπαγαλοι δεν έχουν βρεθεί. Για να μην υπάρχουν όμως παρεξηγήσεις και οι ασσφαλειες ήταν κάπως και εγώ έφταιγα επίσης δεν τα πηγα εκδρομή αποκλειστικά για αυτά απλά έπρεπε να τα παρουμε μαζί μας γιατί δεν είχαμε που να τα αφήσουμε δεν υπήρχε άλλη επιλογή.. Πιστεύω ότι δεν μου ήταν ευκολο να αντιλαμβάνομαι πολλα μετά από αυτό το ατυχήματα.
 
Back
Top