Γενικά Χάθηκε ο Αρχιμήδης - παπαγάλος Ζακο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης pyrman
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

pyrman

PB New Member
Εγγραφή
14 Οκτ 2014
Μηνύματα
124
Πόλη
Ταύρος
Χάθηκε ο Αρχιμήδης. Περιοχη συνορα ανω-κάτω πετραλωνω αναμεσα χαμοστέρνας και ηλεκτρικού δίδεται αμοιβή.

Παρακαλώ τους διαχειριστές να το χειριστούν αρμοδίως γιατι παραλληλα φτιαχνω αφίσες και ψάχνω. Τηλ. 697***
 
Το είδα, κοινοποιήθηκε.
@Stavros μήπως στην σελίδα μας στο fb;
 
Αν θα μπορούσες να ανεβάσεις και εδώ φώτο του πουλιού..

Λυπάμαι πολύ εύχομαι να βρεθεί!
 
Θα το δημοσιεύσω Μαρία.

Στο κάτω μέρος της σελίδας, υπάρχει μια πορτοκαλί μπάρα μέσω της οποίας μπορείτε να κάνετε και εσείς δημοσίευση της συζήτησης στα δικά σας προφίλ.
 
Είχες κάποια πληροφορία από κανέναν; Να τον είδαν κάπου;
 
Πετάει κανονικα. Ειμαι κοντα στην χαμοστέρνας. Φιλοξενούμενοι που ήταν εκέινη την ώρα σπίτι μου τον είδαν σε ταρατσα πολυκατοικιας στα 200 μετρα. Πηγαν επιτοπου εκει αλλα δεν τον είδαν. Αυτος που τον παρακολουθούσε απο μακρια είπε οτι πήγε προς τον ''φωταγωγο'' που είναι κοινός για 6-7 πολυκατοικίες... απο τοτε ψάχνω... Εβαλα 350 αφισες κι τωρα βγαινω κ δευτερο γύρο μήπως ακουσω τιποτα να κολλησω κ καμμια κατοστη ακομα... ειμαι σιγουρος οτι θα εχει μπει σε σπιτι ελπιζω καποιος να μας λυπηθει κ να μην τον κρατησει...
 
Ο φόβος μου μη χάσω έτσι τα μικρά μου...
Εύχομαι να τον βρεις σύντομα!
Είχε δαχτυλίδι; Γιατί απατεώνες... Παντου
 
... Έχει δακτυλίδι;...
... Είχε δαχτυλίδι; Γιατί απατεώνες... Παντου

Στη φωτογραφία φαίνεται να έχει...
tinypic-no-longer-available.jpg
 
Ναι δαχτυλίδι έχει κ εχει κ χαρακτηριστικα απο υπολοιπόμενο γονιδιο που τον κάνουν να ξεχωρίζει... Ευτυχώς που είμαι σίγουρος οτι έχει μπει σε σπίτι... αλλιως θα είχα τρελαθει... Να είναι καλα τουλάχιστον κ αμα τον βρω τον βρήκα... Αύριο πάλι αφισοκοληση...
 
Πως είσαι σίγουρος Χρήστο; Μακάρι φυσικά, τουλάχιστον.
 
Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να τον βρεις σύντομα, αύριο κιόλας αν είναι δυνατόν! Πάντως αν έχεις την υποψία-σιγουριά οτι πήγε στις οικοδομές που ανέφερες, νομίζω ότι θα έπρεπε να ξεκινήσεις να χτυπάς κουδούνια, αν δεν το έχεις κάνει ήδη. Τέτοιο πουλί δεν περνάει απαρατήρητο, ούτε οπτικά ούτε ακουστικά. Άσε που θα έχει συζητηθεί κιόλας στην πολυκατοικία ότι βρέθηκε πουλί οπότε και να θέλει να το κρατήσει (που δεν το εύχομαι) αυτός που το βρήκε, τουλάχιστον θα ξέρεις
 
Μετα απο πολλα χιλιομετρα περπατημα κ 500 αφίσσες ειχα 3 τηλεφωνα... Ο ενας απ το facebook ηθελε να τον αγορασει, μια ηλικιωμενη κυρια πηρε να εκδηλωσει την συμπαρασταση της κ να πει οτι θα κραταει τον δικο της στο μπαλκονι για κραχτη κ ενας πριν απο λιγα λεπτα πηρε να του πω τα χαρακτηριστικα του παπαγαλου αλλα τελικα αυτος τον ειχε βρει καιρο... Φανταζεστε πως ένιωσα... Αχ να γινει το καλο ρε γμτ οργωσαμε τον τοπο...
 
Back
Top