Χαρίζω Χαρίζεται budgie

Omorfoulis

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2018
Μηνύματα
1.313
Πόλη
Αγρίνιο
Παιδιά καλησπέρα.. ενδιαφέρεται κανείς να υιοθετήσει ένα μπατζι; Είχε δύο η ξαδέλφη μιας φίλης μου η οποία τα πήρε για την μικρή κόρη της (αυτά που έλεγα σε άλλο θέμα,ότι πρέπει να είναι υπεύθυνος ο γονιός σε ότι αφορά ψυχουλες)και το ένα πέθανε από ότι μου είπε η φίλη μου από ΑΣΙΤΊΑ 😒😡 το διανοείται ανθρώπινος νους;και ρώτησα αν ήταν άρρωστο αυτο που πέθανε μήπως εχει και αυτό κάτι και με πολύ φυσιολογικό τρόπο μου απάντησε ότι πέθανε από ΑΣΙΤΊΑ. Δεν είναι άρρωστα... Τέλος πάντων της είπα να το χαρίσει και ότι θα αναλάβω να βρεθεί κάποιος άξιος να το συντηρήσει... Εγώ δυστυχώς δεν έχω χρόνο και χώρο για άλλο πουλάκι χωρίς να ξέρω ακόμη τι θα κάνω σε περίπτωση που δεν βρεθεί κάποιος να το αναλάβει 😖😩Σας παρακαλώ αν το θέλει κάποιος θα αναλάβω τα έξοδα εγώ να το συντηρήσει και θα στείλω και δείγματα για εξετάσεις ότι είναι και εφόσον είναι υγιές. Αυτή η κουβέντα έγινε πριν λίγη ώρα και αύριο θα ανεβάσω φωτογραφία...
 
Μπράβο σου για την πρωτοβουλία και για την ευθύνη που ανελαβες. Βάσω μου βεβαιωσου ότι μέχρι να βρεθεί κάποια λύση, θα δίνουν τροφή στο πουλάκι. Ίσως εάν μπορεί και κάποιος να το φιλοξενήσει μέχρι να βρεθεί καινούριο σπίτι. Σε κάθε περίπτωση αν αναγκαστείς να το πάρεις εσύ, κράτησε το μακρια από τα δικά σου. Ίσως να είναι άρρωστο. Μου φαίνεται αδιανόητο να πέθανε από έλλειψη φαγητού.
 
Περιμένω σε λίγο φωτογραφία να δω τι γίνεται..Ζωή! Άσε στενοχωρήθηκα πολύ... Και εγώ πιστεύω το ίδιο με σένα να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω και πότε πέθανε το άλλο, δεν γνωρίζω πολλά πράγματα θα μάθω όμως αύριο και θα σας ενημερώσω σίγουρα... υπάρχει πιθανότητα να μην αφηνε αυτό που ζει το άλλο να φάει;
 
Περιμένω σε λίγο φωτογραφία να δω τι γίνεται..Ζωή! Άσε στενοχωρήθηκα πολύ... Και εγώ πιστεύω το ίδιο με σένα να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω και πότε πέθανε το άλλο, δεν γνωρίζω πολλά πράγματα θα μάθω όμως αύριο και θα σας ενημερώσω σίγουρα... υπάρχει πιθανότητα να μην αφηνε αυτό που ζει το άλλο να φάει;
Δεν νομίζω. Εκτός κι αν είχε πάρει αυτό που πέθανε τώρα και το πέταξε μέσα στο κλουβί του άλλου. Που και πάλι δεν νομιζω. Συνήθως τα μπατζι γίνονται επιθετικά κατά την αναπαραγωγική περίοδο μόνο. Τι να πω, δεν μπορώ να φανταστώ τι έγινε. Και από άνθρωπο που αντιμετώπισε με αυτόν τον τρόπο δύο ζωντανές ψυχουλες, μάλλον δεν πρόκειται να μάθεις την αλήθεια.
 
... υπάρχει πιθανότητα να μην αφηνε αυτό που ζει το άλλο να φάει;
Υπάρχει...
Αλλά...
. Και το ένα πέθανε από ότι μου είπε η φίλη μου από ΑΣΙΤΊΑ 😒😡 το διανοείται ανθρώπινος νους;και ρώτησα αν ήταν άρρωστο αυτο που πέθανε μήπως εχει και αυτό κάτι και με πολύ φυσιολογικό τρόπο μου απάντησε ότι πέθανε από ΑΣΙΤΊΑ. Δεν είναι άρρωστα...

Δεν βρίσκεις άκρη Βάσω μου στο τι δικαιολογία βρίσκει ο καθένας, μπορεί να ξέχασε να βάλει φαγητό ή νερό και απλά το ένα να μην άντεξε...η ''διάγνωση'' της προς τα εκεί με οδηγεί...
Αφού υποτίθεται γνώριζε πως δεν τρέφεται το ένα πουλί γιατί δεν έκανε κάτι;
 
Τον Μάιο έψαχνε ένα πουλάκι ο Δημήτρης Dimitris.P
δεν βρίσκω το θέμα του και δεν γνωρίζω αν βρήκε... Του έγραψα πμ διότι το προφίλ του είναι ''κλειστό''...
Σε ευχαριστώ πολυ @Sissy 😘
 
Δεν νομίζω. Εκτός κι αν είχε πάρει αυτό που πέθανε τώρα και το πέταξε μέσα στο κλουβί του άλλου. Που και πάλι δεν νομιζω. Συνήθως τα μπατζι γίνονται επιθετικά κατά την αναπαραγωγική περίοδο μόνο. Τι να πω, δεν μπορώ να φανταστώ τι έγινε. Και από άνθρωπο που αντιμετώπισε με αυτόν τον τρόπο δύο ζωντανές ψυχουλες, μάλλον δεν πρόκειται να μάθεις την αλήθεια.
Αυτό ξανά πες το...άντε να μάθεις αλήθεια..
 
@Sissy, Γιατί ήταν ανεύθυνη Σίσσυ μου αυτο κατάλαβα..
[automerge]1559511586[/automerge]
@eva vrs, Σε ευχαριστώ Εύα μου...😘
[automerge]1559511655[/automerge]
@Γιαννης17, Σε ευχαριστώ Γιάννη. Το καταλαβαίνω απόλυτα να Σάι καλά..
[automerge]1559511921[/automerge]
@Tony Forpus, Θα ψάξω τα θέματα, σε ευχαριστώ πολύ Αντώνη και όλους σας παιδιά... Πραγματικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απο ασιτία; Αν είναι δυνατόν βρε παιδιά! Τόση ανευθυνότητα πια;😡 Μπράβο για την κίνησή σου να του βρεις σπίτι κοπέλα μου! Αν δεν βρεις κάποιον τότε πολύ ευχαρίστως να το αναλάβω (με την προϋπόθεση πως είναι υγιές γιατί έχω και ένα καναρίνι). Είχα παλιότερα μπάτζι (την είχα βρει στη βεράντα και έζησε μαζί μας 10 χρόνια).
 
Μακαρι να βρεθει καποιος να το υιοθετησει το πουλακι! Ειναι σιγουρο οτι πεθανε απο ασιτια η απλα ετσι νομιζει;
Είμαι σίγουρη πως έτσι νομίζει...Ζαχαρία... Περιμένω από χθες φωτογραφία αλλά δεν μου έστειλε ακόμη. Ξαναπήραν τηλ τους είπα σε τι κατάσταση είναι και μου είπαν μια χαρά... Το εύχομαι ολόψυχα... Θέλω πολύ να δω την κατάσταση που βρίσκεται πραγματικά, θα το έπαιρνα να το δώσω στην πεθερά μου και να το επιβλέπω αλλά δεν είμαι σίγουρη κατά πόσο θα το προσέχει από γάτες μιας και ζει σε μονοκατοικία αλλά υπάρχουν πολλές γάτες.. Και φοβάμαι μην τα κάνω χειροτερα
[automerge]1559575542[/automerge]
received_618805411937730-768x1373.webpreceived_311210979796943-768x1373.webpΠαιδιά δεν ξέρω τι να πω κλαίω μέσα μου.. μόλις μου το έστειλε... Κοιτάξτε σε τι συνθήκες ζει. 😡😩😨😱received_572505306607618-768x1373.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καημένο πουλάκι. Δεν καθαρίζονται, πέταμα θέλουν όλα αυτά. Μακάρι να βρεθεί κάποιος που να το κανει ευτυχισμένο για το υπόλοιπο της ζωής του. Πρώτα απ' όλα Βάσω η ιδιοκτήτρια δέχεται να το δώσει;
 
Καημένο πουλάκι. Δεν καθαρίζονται, πέταμα θέλουν όλα αυτά. Μακάρι να βρεθεί κάποιος που να το κανει ευτυχισμένο για το υπόλοιπο της ζωής του. Πρώτα απ' όλα Βάσω η ιδιοκτήτρια δέχεται να το δώσει;
Αυτή το δίνει το βαρέθηκε η μικρή της.😨😡θα το βάλω σε δικό μου κλουβί αλλά δεν ξέρω που να το βάλω. Αυτό είναι το πρόβλημα μου μέχρι να το δώσω. Αν το βάλω στην βεράντα έχω το καναρίνι στο σπίτι φοβάμαι μην είναι άρρωστο και κολλήσει ο Τζίμης. Θα στείλω μεθαύριο κουτσουλιές ούτως ή άλλως... Αν είναι άρρωστο που να το βάλω να το φροντίσω;δεν ξέρω τι να κάνω ... Στην άλλη βεράντα έχω την δεκαοχτουρα.σε πολυκατοικία μένω. Δεν ξέρω θα σκεφτώ έχω χρόνο έως αύριο... εκτός αν πάω σήμερα και το πάρω και το πάω στην πεθερά μου! Δεν ξέρω καθόλου...
 
Back
Top