Χαρίζω Χαρίζεται budgie

Και μια ποτίστρα... 😊 Γιατί αυτό το μπολακι από όσο γνωρίζω δεν είναι ανοξείδωτο...
Περαστικά σου Βάσω... 💗
Ναι Εύα μου έτσι, ανοξείδωτο είναι το μπαλάκι αλλά μια ποτίστρα καλύτερα 😘
[automerge]1559761336[/automerge]
ΟΛα καλα να πανε!
Θα πάνε πιστεύω Ζαχαρία ή μάλλον θέλω να πιστεύω να μην αλλάζει οικογένεια κάθε λίγο το καημένο!
 
Μπράβο Βάσω, μπράβο και στην φίλη σου! Τυχερό στην ατυχία του το πουλάκι!
Καλύτερα να βάλετε δυο ξύλινες πατήθρες στη διάταξη που σου δείχνω...
received_645197819241224-768x1382.webp

Το παιχνίδι είναι τεράστιο για το πουλί και ούτως ή άλλως καλύτερα να βγει...
Αργότερα η καλύτερη λύση θα είναι...
Κάποια μικρά χαρτάκια ή δυο τρία κομματάκια (κοντά σε μήκος) σχοινί, είναι τα καλύτερα παιχνίδια που θα μπορούσες να του βάλεις, ώστε ξεκινήσει ν΄ασχολείται-απασχολείται :)
Και πάλι μεγάλο μπράβο και στις δυο σας! Και περαστικά σου🥰
 
Μπράβο Βάσω, μπράβο και στην φίλη σου! Τυχερό στην ατυχία του το πουλάκι!
Καλύτερα να βάλετε δυο ξύλινες πατήθρες στη διάταξη που σου δείχνω...
View attachment 63914

Το παιχνίδι είναι τεράστιο για το πουλί και ούτως ή άλλως καλύτερα να βγει...
Αργότερα η καλύτερη λύση θα είναι...

Και πάλι μεγάλο μπράβο και στις δυο σας! Και περαστικά σου🥰
Σε ευχαριστώ Σίσσυ μου...όλα θα γίνουνε αρκεί που έγινε η αρχή...😘
 
Καλησπέρα Βάσω! Δεν έχω λόγια! Τα θερμά μου συγχαρητήρια για την γλυκιά, φιλότιμη και υπεύθυνη αντιμετώπιση σου και την άμεση δράση σου! Είναι πολύ συγκινητικό το νοιάξιμο σου για το παπαγαλάκι! Πολλά μπράβο! Δικαιούσαι να αισθάνεσαι περήφανη, διότι το budgie θα ζήσει μια καλή, άνετη και αξιοπρεπή ζωή! Χάρηκα πάρα πολύ! Καλή σας συνέχεια! 🙂👏🤝
 
Ξαναζωντανεύω αυτό το θέμα γιατί πάντα θυμώνω όταν τα σκέφτομαι. Και ευτυχώς ή δυστυχώς το pet birds μου έχει δώσει ένα βήμα και για εκτόνωση.

Αφού φυσικά δώσω στη Βάσω τα συγχαρητήρια που δεν τα χρειάζεται γιατί μέσα της ήδη έχει "ανταμοιφθει" απ' την ομορφιά του να σώζεις μια ψυχούλα, θα ανάψω πάλι τα φιτίλια μου.

Αν είναι δυνατόν! Τι άνθρωπος, όσων ετών και να είναι από 2 μέχρι 102 θα καταφέρει να δει που ζούσε αυτό το πουλί και να μην ραγίσει η καρδιά του; Τι είδους άνθρωπος αγοράζει ψυχές για "διασκέδαση" και όταν το "βαρεθούν τα παιδιά" το αφήνει να πεθάνει; Ο συνηθισμένος άνθρωπος θα απαντήσω ο ίδιος στο ερώτημά μου. Ο απλός άνθρωπος ο καθημερινός που βλέπουμε δίπλα μας κάθε μέρα.

Πως στο καλό καταντήσαμε έτσι; Αυτή η περίφημη "ανθρωπιά" εξαντλείται μόνο στο είδος μας και μόνο όταν μας "συμφέρει"; Τι στο καλό κάνουμε;

Και αφού ξέσπασα λιγουλάκι ένα μπράβο σε όσους καταλαβαίνουν ότι δεν είμαστε διαφορετικοί, άνθρωποι, ζώα, πουλιά. Είμαστε το ίδιο, έχουμε τα ίδια δικαιώματα και νιώθουμε τα ίδια συναισθήματα. Θα μου πεις το ξέρεις; Οχι. Το νιώθω απλά. Και λάθος να κάνω προτιμώ να ζω με το λάθος μου.

Ελπίζω τώρα το καημενούλι να έχει συνέρθει και να περνάει κάπως καλύτερα.
 
Ευχαριστώ για τα λόγια σας κ. Διονυση και συμφωνώ για την σκληρή πραγματικότητα για όλα τα ζωάκια που παίρνουν οι κουφιοκεφαλοι θα το πω πιο σωστά οι οποίοι τα παρατάνε ξεχνώντας ότι είναι μια ψυχουλα, αυτοί είναι που δεν σέβονται ούτε τον συνάνθρωπο τους δυστυχώς γιατί όταν έχεις κακία μέσα αυτή σου βγαίνει στον οποιοδήποτε είτε είναι ανθρώποσ είτε ζωο..

Να ενημερώσω ότι το πουλάκι περνάει απλά καλύτερα. Σε καθαρό περιβάλλον με τροφουλα νεράκι και μπάνιο παρακαλώ, δεν βγαίνει έξω αλλά έστω περνάει καλύτερα από πριν... Θα σας το δείξω με την πρώτη ευκαιρία ☀️
 
Ε όχι και Ντόλυ ολόκληρος άντρας! 😂 Του έβαλαν κανένα παιχνιδάκι, κάτι να απασχολείται; Το κλουβάκι είναι σίγουρα καλό? Βλέπω τα κάγκελα κάπως σαν σκουριασμένα.
Θα πάρουμε άλλο Ανεστη, είναι το παλιό το δικό μου ακόμη... Παιχνίδια έχει και τους αγαπάει τους νέους ιδιοκτήτες αλλά κι αυτοί πολύ εκείνον... Να τους πω ότι είναι αγορι😋 δεν το έχω δει από κοντά αλλά μαθαίνω νέα κ έχω κ βίντεο που τα αποδεικνύουν τα λεγόμενα μου...
[automerge]1566233317[/automerge]
Άντρας είναι η Dolly; 😱
Μπράβο το καημένο. Ήταν τελικά τυχερό.
Ναι Ζωή μου. Να είναι καλά όλοι τους 🙂
[automerge]1566233354[/automerge]
Στραβωμενο τον βλεπω...killer!
Το αντίθετο θα έλεγα... χαχα
[automerge]1566233387[/automerge]
Εμένα μου φαίνεται για τον Dolly
Κουκλάκι!
🤣
 
Back
Top