Χαρίζω Χαρίζεται Gloster consort καναρίνι

George Kouth

PB Member
Εγγραφή
8 Μαϊ 2016
Μηνύματα
1.370
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα παιδιά. Μιας και αποφάσισα να αποχωρήσω λίγο από το χόμπι με τα καναρίνια, διότι δεν έχω πλέον τον χρόνο να τους προσφέρω ότι θέλω, ήρθε η ώρα, αφού έδωσα και τα υπόλοιπα πουλάκια, να αποχαιρετίσω και την υποτιθέμενη Ηρώ (είναι αρσενικό και όχι θηλυκό όπως πίστευα.

01.webp

Είναι ένα gloster cοnsort του 16, λαλίστατο με κάποια ειδικά θέματα όμως. Το πουλάκι πέρασε πτερρόροια πέρυσι και δυστυχώς εμφάνισε κύστη, https://community.petbirds.gr/threads/Κύστη-σε-καναρίνι-gloster.31071/
Παρόλα αυτά η κύστη αφαιρέθηκε και το πουλάκι είναι πάρα πολύ καλά. Το δέρμα της έδεσε κανονικά απλά εκεί που είχε βγει η κύστη δεν μεγαλώνει το νέο πούπουλο. Το θέμα είναι ότι πλέον απορρίπτεται για αναπαραγωγή και υπάρχει και περίπτωση να ξαναβγάλει κύστη λόγω του πτερώματος. Δεν μπορούμε να το ξέρουμε, μπορεί να ξαναβγάλει αλλά μπορεί και να μη βγάλει κιόλας. Για αυτό θέλω να το δώσω σε κάποιο μέλος από εδώ μέσα, υπεύθυνο, που θα αγαπήσει το πουλάκι όσο και εγώ και θα το φροντίσει αναλόγως εάν χρειαστεί. Πιστεύω καταλαβαίνετε τη θέση μου. Δεν θα βιαστώ καθόλου να δώσω τον κούκλο. Α, μαζί θα έχετε και την προίκα του, κλουβάκι, ταΐστρες κτλ.
 
Δέρμα του... Του
Μη μας το χαλάς...
Τον ήθελες κορίτσι... αλλά μην το ξεχνάς πως είναι αγόρι.
Ναι, ναι. Συγγνώμη, ούτε καν το κατάλαβα. Συνήθεια 2 χρόνων βλέπετε.
 
Back
Top