Γενικά Χαρούμενη μαμά με 4 μωρά cockatiel

Απίθανα είναι! Να σου ζήσουν και να τα χαρείς όπως επιθυμείς! Βοηθούσες στο τάισμα ή τα κατάφερναν μόνοι τους οι γονείς; ( καταλαβαίνεις τον πονο μου ε; 😉
 
Μαριλένα, μου φαίνεται οτι με μία και μόνο γέννα κατάφερες να βγάλεις τις μισές μεταλλάξεις χρώματος! Πράγματι, είναι πολύ γλυκά τα μωρά, αλλά εγώ θα εκφράσω μιά αδυναμία σε αυτό το σχεδόν μαύρο που είναι πάνω-πάνω στην τελευταία φωτό!
 
αυτος που ειναι πρωτος πρωτος διπλα στον ασπρουλη μου; αυτο ειναι το μικροτερο μωρο μου που ειναι και στην 3 φωτο μοναχουλη του! Ειναι ακομα πολυ μωρακι αυτο..
 
Όχι καλέ! Αυτός που είναι στην τελευταία φωτό πίσω απο τον ασπρούλη! Αδυναμία!
 
:DMarilenaki είναι σαν λούτρινα κουκλάκια! Να ζήσουν και να τα χαίρεσαι! Είναι ένα κι ένα!
 
α! αυτο ειναι το κοριτσακι μου κατα πασα πιθανοτητα! το πρωτο που γεννηθηκε! Και εχει πολυ γλυκο χαρακτηρα... Προς το παρον!
σας ευχαριστω πολυ! Εχουν γινει και εμενα οι αδυναμιες μου!
 
Ειναι απιστευτα κουκλακια!
Να σου ζησουν!

και κατι offtopic ειχα παει να σου στειλω πμ και δεν είχες χωρο στα inbox ;)
 
καλα πως μεγαλωσαν τοσο γρηγορα.. Δεν το πιστευω...
να υποθεσω οτι τα 3 σκουροχρωμα θα εχουν τελικο χρωμα γκρι;
τι καλα που ειναι!
και καλα απο οτι γραφεις θα εχουν πολυ πλακα...
μπραβο σου.
 
ευχαριστω πολυ! Ναι τα 3 γρι θα μεινουν σε αυτο το χρωμα μονο που τα αρσενικα θα αποκτησουν και ενα χαριτομενο κιτρινο κεφαλακι!
οσο για το πμ... Το εφτιαξα!
 
ξεχασα να σας συστησω τους γονεις των 4 μικρων λουλουδιων μου!
η ασπρούλα ειναι η θηλυκια που συνεχισει εχοντας πολυ φροντιδα να μου βγαζει συνεχεια 4 αυγα-4 μωρα και ο αρσενικος ο γκρι οπου παντα την προσεχει και την φροντιζει. αυτο το ζευγαρι απο τοτε που τα εβαλα για πρωτη φορα μαζι δεν το εχω χωρισει και δεν νομιζω οτι ποτε θα το κανω! Ειναι πολυ δεμενο!
 

Συνημμένα

  • Image(17666).webp
    Image(17666).webp
    17,3 KB · Προβολές: 93
Να ζησει το ζευγαρακι και τα μωρα τους! Εχεις δικιο Marilenaki, μη τους χωρισεις ποτε!
 
Ααα.. Τωρα εξηγειται γιατι τα μωρα βγηκαν κουκλια! Αφου οι γονεις ειναι κουκλοι!
 
οι διακοπες μας!

κανοντας διακοπες εγω στην Κρητη εκαναν και τα μωρακια μου! Πλεον ειναι πολυταξιδεμενα εχοντας παει στην Κρητη στο Ρεθυμνο, Ηρακλειο, Φοδελε και σημερα επιστροφη στην Αθηνα! τα πουλια τα μετεφερα παντα σε μεταφορικο κλουβι σκυλου οπου ειχαν παντα νερο και τροφη! Μεγαλωμενα πια (3 αρσενικα -1 θηλυκο μαλλον) ειναι ετοιμα για τις καινουριες τους οικογενειες.
 

Συνημμένα

  • τα κοκατιλακια μου!!!.webp
    τα κοκατιλακια μου!!!.webp
    50,3 KB · Προβολές: 69
Πωπω! 🙂 Πως μεγαλωσαν τοσο! Σαν χτες μου φαινεται που ειχες ανοιξει το θεμα με τα μωρα! . 😀 Ευχομαι να τους βρεις τελειες οικογενειες!
 
στο Ηρακλειο στο σπιτι της φιλης μου! Εκει εμαθαν να τρωνε κανονικα! Οταν τα εβγαζα για να ξεσκασουν τρελενονταν να εξερευνουν το σπιτι και το φαγητο! σιγα σιγα κοπηκε και η κρεμα!
 

Συνημμένα

  • στο σπιτι της φιλης μου στο Ηρακλειο (1).webp
    στο σπιτι της φιλης μου στο Ηρακλειο (1).webp
    53,1 KB · Προβολές: 86
  • στο σπιτι της φιλης μου στο Ηρακλειο (2).webp
    στο σπιτι της φιλης μου στο Ηρακλειο (2).webp
    74 KB · Προβολές: 64
  • στο σπιτι της φιλης μου στο Ηρακλειο (3).webp
    στο σπιτι της φιλης μου στο Ηρακλειο (3).webp
    74,4 KB · Προβολές: 64
  • στο σπιτι της φιλης μου στο Ηρακλειο.webp
    στο σπιτι της φιλης μου στο Ηρακλειο.webp
    86,9 KB · Προβολές: 70
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Τελεια! Μου αρεσει πολυ που τα'μαθες απο μικρα στα ταξιδακια! Της ιδιας τακτικης και λογικης ειμαι κι'εγω:Big Grin:
 
Back
Top