Γενικά Χαρούμενη μαμά με 4 μωρά cockatiel

στο Φοδελε!

εδω πηγαμε το δασακι του Φοδελε με την φιλη μου και πηραμε ολη την παρεα! τα πουλια ξετρελαθηκαν! φυσικα φεραμε και το φαγητο τους οπου μετα απο ενα καλο γευμα ακολουθησε η χαλαρωση και ο υπνος! (βεβαια το λουτινο (ο Πικατσου!) ειναι το πιο ζωηρο απο ολα και πηγαινε απο πισω και επαιζε με την ουρα του -πραγμα πολυ ενοχλητικο οταν κοιμασαι...)
 

Συνημμένα

  • βολτα στο δασακι του Φοδελε.webp
    βολτα στο δασακι του Φοδελε.webp
    89,4 KB · Προβολές: 71
  • DSC02811.webp
    DSC02811.webp
    65,7 KB · Προβολές: 68
  • βολτα στο δασακι του Φοδελε (1).webp
    βολτα στο δασακι του Φοδελε (1).webp
    87,3 KB · Προβολές: 71
  • βολτα στο δασακι του Φοδελε (2).webp
    βολτα στο δασακι του Φοδελε (2).webp
    66,1 KB · Προβολές: 73
  • βολτα στο δασακι του Φοδελε (3).webp
    βολτα στο δασακι του Φοδελε (3).webp
    53,6 KB · Προβολές: 70
Καταπληκτικες οι φωτογραφιες και πολυ τυχερα τα μωρα που ειχαν την ευκαιρια να βρεθουν σε πραγματικο δασος. :)
 
στην πηγη!

επειδη δεν ειχαμε φερει νερο μαζι μας πηγαμε στην πηγη που ηταν διπλα για να δοκιμασουμε να πιουν νερο! Ητνα η πρωτη φορα που ηπιαν νερο και τα 3 και εμεινα εκπληκτη! Οχι μονο ηπιαν αλλα και δροσιστηκαν! το πρωτο τους μπανακι! το πιο τολμηρο δε ο Πικατσου (το λουτινο) μπηκε και μεσα και εκανε το πρωτο του μπανακι χωρις καν να φοβαται! Τα παιξα! τα αλλα βουτουσαν το κεφαλακι τους και τιναζονταν! απο εκεινη την μερα και μετα καταλαβα πως ο μικρουλης μου τρελενεται για μπανιο και καθε μερα ριχνει και καμια βουτια!
 

Συνημμένα

  • βολτα στο δασακι του Φοδελε (4).webp
    βολτα στο δασακι του Φοδελε (4).webp
    77,8 KB · Προβολές: 78
  • βολτα στο δασακι του Φοδελε (5).webp
    βολτα στο δασακι του Φοδελε (5).webp
    76,9 KB · Προβολές: 70
  • βολτα στο δασακι του Φοδελε (6).webp
    βολτα στο δασακι του Φοδελε (6).webp
    83,6 KB · Προβολές: 66
  • βολτα στο δασακι του Φοδελε (7).webp
    βολτα στο δασακι του Φοδελε (7).webp
    71,7 KB · Προβολές: 72
  • βολτα στο δασακι του Φοδελε (8).webp
    βολτα στο δασακι του Φοδελε (8).webp
    61,2 KB · Προβολές: 71
Καλα Μαριλενα εχω παθει ΣΟΚ!
Τι τελειες φωτο και τι ομορφα που ειναι!
Ταξιδιαρες ψυχες...
Ειδικα οι τελευταιες στην πηγη ειναι το κατι αλλο!
 
Ηταν μια καταπληκτικη εκδρομη για τα μικρα! Ειχαν νεες εικονες, εντυπωσεις και δραστηριοτητες!
 
παιχνιδι!

εδω ειμαστε στο σπιτι που μεναμε στο Φοδελε με μια τεραστια βεραντα που απο κατω απο το σπιτι ειχε ενα ποταμακι με χελια (τεραστια!) και πιο κατω κυκνους, παπιες και χηνες! Εδω τρωμε φρουτα και οχι μονο εμεις! Εβγαλα τα βραχιολια μου αρχισε το παιχνιδι! Ειχε απιστευτη πλακα γιατι τα επεεναν με το στομα τους τα γυριζαν και τα φορουσαν! Και παλι απο την αρχη με αλλο! Εκει την περισσοτερη ωρα ηταν εξω και ολοι ασχολιοντουσαν μαζι τους! Μεσα στην αγαπη, τα χαδια και τα παιχνιδια! Κανανε πραγματικες διακοπες!
 

Συνημμένα

  • παιχνιδι στο Φοδελε.webp
    παιχνιδι στο Φοδελε.webp
    48,1 KB · Προβολές: 69
  • παιχνιδι στο Φοδελε (1).webp
    παιχνιδι στο Φοδελε (1).webp
    56,6 KB · Προβολές: 70
  • παιχνιδι στο Φοδελε (2).webp
    παιχνιδι στο Φοδελε (2).webp
    45,5 KB · Προβολές: 68
  • παιχνιδι στο Φοδελε (3).webp
    παιχνιδι στο Φοδελε (3).webp
    42 KB · Προβολές: 70
  • παιχνιδι στο Φοδελε (4).webp
    παιχνιδι στο Φοδελε (4).webp
    52,8 KB · Προβολές: 65
πολυ ομορφες φωτογραφιες!
οι καλυτερες ηταν αυτες στη βρυση!
υπεροχη εκδρομημε τα μωρακια!
 
Τι εξαιρετικές φωτογραφίες είναι αυτές!

Αν σου πω οτι δεν ζηλεψα, θα είναι ψέματα! Να σου ζησουν! 🙂
 
Eιναι πανέμορφα! Να τα χαίρεσαι!
Που είναι το τρίτο γρι;
 
Βασιλικη μου τα φτερα τους ειναι ψαλιδισμενα!
Και ειναι και μωρα και ειναι πιο χαλαρα...
 
Καταπληκτικά τα ταξιδιάρικα πουλιά σου, οι φωτογραφίες τους, μαγευτικές οι τοποθεσίες, χαριτωμένα στα παιχνίδια & στις δραστηριότητές τους! Μπράβο σας και ευχαριστούμε!
 
ευχαριστω πολυ παιδια! τα φτερα τους τα εκοψα γιατι δεν γινοταν διαφορετικα... Επρεπε να τα παρω μαζι γιατι ακομα δεν ηξεραν να τρωνε καλα.. Το 3 γκρι το εδωσα σε εναν καλο φιλο μου απο εκει οταν ακομα ηταν με κρεμα αλλα καθε μερα πηγαινα σπιτι του και στα 3 γευματα για να το ταϊσω και να τον συνθισει μεχρι που ειδα οτι εχει αρχισει να ψιλοτρωει και εχουν γινει αχωριστοι με το παιδι!
 
Εκπληκτικες φωτο κ τα ζουζουνια πανεμορφα! 🙂
 
ο γατουλης μου ειναι τρομερα φοβιτσιαρης και περιεργος! Ειδικα οταν τα μωρακι μου αρχισαν να φωναζουν για μαμ!
Παραμενει παντα ομως ενας Γατος, Και ποτε να μην εχεις εμπιστοσυνη στα αιλουροειδη...😛
 
Back
Top