Φροντίδα Χωρισμός μπατζι

Αλκηστις

PB Member
Εγγραφή
27 Ιαν 2017
Μηνύματα
499
Πόλη
Αθήνα
καλησπερααα! Οπως ειχα αναφέρει κ κάποιες μέρες πριν.. Ειχα προβλήματα με τη συμπεριφορά της μικρής μου Σου. Ξαφνικα είχε πάρει αέρα κ δάγκωνε πολύ. Δε με άφηνε ούτε να καθαρίσω το κλουβί της. Δεν καθόταν στα χαδια, επίσης είχε σταματήσει να τρώει από το χέρι μου. Δεν άφηνε τον μεγάλο να φάει.σκορπουσε το φαγητό της και αλλά τέτοια ωραία τσαουσικα...
Βήμα 1ο-της πήρα δικό της κλουβί όπως θυμάστε
Βήμα 2ο-άρχισα να τηρώ στρατιωτικά το ωράριο ύπνου και χρόνου έξω από το κλουβί
Βήμα 3ο-την χώρισα εντελώς από τον μεγάλο..
Αναλύω συνοπτικά το 3ο που έπαιξε καθοριστική σημασία...

Ο μεγάλος είναι πια πιο ήσυχος σαφώς και πιο δεκτικός στα χαδια μας. Τρωει από το χέρι μας χωρίς να κοιτάει κάθε τρεις κ λίγο που είναι η τρελή μήπως κ τον σπρώξει η τον τσιμπήσει.
Η μικρηηη η τρελή από την άλλη.. Κάθεται ξανά στα χαδια.. Με μικρής διαρκείας διαληψεις... Περιόρισα τη τροφή της ώστε να μη τη ρίχνει απ έξω (εκεί ομολογώ δε μπορώ να κάνω πολλα, σκάβει με το κεφάλι της). Την ώρα που ανοίγω να βγει για το διάλειμμα εκτός κλουβιού κατευθείαν μπαίνει μες το χέρι μου για να βγει.. Δεν τσιρίζει σαν τζιτζικι από εκνευρισμό.. Και γενικα τρεις μέρες τώρα ομολογώ πως άρχισε να γίνεται σωστή κυρία.

Θα την έχω λίγο ακόμα χωριστά περίπου ένα μήνα.σταδιακα θα τους φέρνω σε επαφή να γνωριστούν ξανά με νέες βάσεις αλλά μέχρι τότε δεν θα μοιράζονται ταυτόχρονα τον χρόνο μας. Οταν εγώ έχω τη μικρή ο άντρας μου παίζει με τον σποτ και όταν εγώ έχω τον σποτ ο άντρας μου τη μικρή.

Νομίζω ήταν καθοριστικής σημασίας αυτή η κίνηση. Τα αγαπάω τα λατρεύω μου λείπουν πολύ μες τη μέρα αλλά επειδή ακριβώς θέλω κ το καλύτερο για αυτα έπρεπε να λάβω τα μέτρα μου.

Stay tuned!
 
Μπράβο Αλκηστις! Η προσπάθεια σου αποδίδει καρπούς! Ο Σποτ μερα με την ημερα, θα γινεται όλο και πιο αρνάκι! Η Σου πιστεύω οτι χρειαζεται πολυ περισσότερο χρόνο! Μην βιαστείς να τα ενώσεις! Ασε πρώτα να παγιώσει συμπεριφορά και μετά! Θεωρώ οτι θα χρειαστεί περισσότερος χρόνος από τον μήνα που έβαλες όριο!
 
Μπράβο Αλκηστις! Η προσπάθεια σου αποδίδει καρπούς! Ο Σποτ μερα με την ημερα, θα γινεται όλο και πιο αρνάκι! Η Σου πιστεύω οτι χρειαζεται πολυ περισσότερο χρόνο! Μην βιαστείς να τα ενώσεις! Ασε πρώτα να παγιώσει συμπεριφορά και μετά! Θεωρώ οτι θα χρειαστεί περισσότερος χρόνος από τον μήνα που έβαλες όριο!
Το πιστεύω και εγώ ότι θα χρειαστεί περισσότερος χρόνος αλλά θέλω να είμαι αισιοδοξη. Καμια φορά αυτή τον ακούει που τραγουδάει και αρχίζει τη σειρήνα αλλά ότι πρέπει να γίνει θα γίνει.
 
Μάζεψε τον ρατσισμό σου πρόεδρε μην σε καθαιρέσουμε :D

Για τις Μπατζίνες λέω Μαρια μου,! 😉 Πραγματικά δεν εχω συναντήσει θηλυκιά Μπάτζι με ήπιο χαρακτήρα! Στριντζες παιδι μου!:D
 
Για τις Μπατζίνες λέω Μαρια μου,! 😉 Πραγματικά δεν εχω συναντήσει θηλυκιά Μπάτζι με ήπιο χαρακτήρα! Στριντζες παιδι μου!:D
Όχι είχα και ήμερες εγώ. Και εννοώ άγρια ήμερα πουλάκια. Εντάξει από την φύση της η γυναίκα είναι επιφορτισμένη με την υπεράσπιση της ζωής, δεν είναι παίξε-γέλασε :)
 
Όχι είχα και ήμερες εγώ. Και εννοώ άγρια ήμερα πουλάκια. Εντάξει από την φύση της η γυναίκα είναι επιφορτισμένη με την υπεράσπιση της ζωής, δεν είναι παίξε-γέλασε :)

Ίσως γι αυτο Μαρια μου να ειναι πιο διςτακτικες και επιθετικές! Για να κρατάνε τα μποσικα! Αν ήταν και αυτές τρεις λαλούν και δυο χορεύουν σαν τα αρσενικά! Πάντως σοβαρά τωρα, πιστεύω οτι δεν θα μπορούσαν και τα δυο φύλα να ειναι του ίδιου χαρακτήρα! Δεν θα επιβίωναν!
 
Όχι είχα και ήμερες εγώ. Και εννοώ άγρια ήμερα πουλάκια. Εντάξει από την φύση της η γυναίκα είναι επιφορτισμένη με την υπεράσπιση της ζωής, δεν είναι παίξε-γέλασε :)

Δλδ άμα μου κάνει κ μικρά θα ψάχνω τα δάχτυλα μου;!50γρ δεν είναι όλη κ όλη η άτιμη! Να μου το θυμηθείτε παιδιά φταίει ότι είναι σκορπίνα...
 
Ίσως γι αυτο Μαρια μου να ειναι πιο διςτακτικες και επιθετικές! Για να κρατάνε τα μποσικα! Αν ήταν και αυτές τρεις λαλούν και δυο χορεύουν σαν τα αρσενικά! Πάντως σοβαρά τωρα, πιστεύω οτι δεν θα μπορούσαν και τα δυο φύλα να ειναι του ίδιου χαρακτήρα! Δεν θα επιβίωναν!

Η κατηγορία του ξακουστού Ανα τον κόσμο "μπουνταλα"! 😀
 
Δλδ άμα μου κάνει κ μικρά θα ψάχνω τα δάχτυλα μου;!50γρ δεν είναι όλη κ όλη η άτιμη! Να μου το θυμηθείτε παιδιά φταίει ότι είναι σκορπίνα...

Σε βλεπω να καθαριζεις το κλουβι με ατσαλινο γαντι Αλκηστις! :D
 
Ευχαριστούμε για την ενημερωση.
Νομιζω οι πληροφοριες αυτες ειναι πολυ σημαντικές.
Μπραβο που το χειριστηκες σωστα.
Ελπιζω να φτιαξετε τελειως την σχεση σας αλλα και τα μικρουλια το ιδιο
Περιμενουμε νεα εννοειται και φωτογραφιες!
 
Χριστέ μου...ζω ένα δραμα σήμερα... Μιλάνε από δωμάτιο σε δωμάτιο.. Έχει τώρα μια ώρα που παίζουν ποιος θα βγάλει πρώτος ηχο... Δε ξέρω που να την πάω να μην την ακούει και να μην τον ακουει.. Ένα διακεκομμένο συνεχόμενο τσιρ τσιρ τσιρ τσιρ... Αν δεν πω "σσσσσσσσσσσσς" δε σταματάνε! Αυριο γράφω μάθημα και ο άντρας μου κοιμάται...υποτίθεται (προσπαθεί ο χριστιανός)! Η μικρή τα ίδια Παντελάκη μου, σκάβει με Το κεφάλι... Της πήρα τη τροφή και σκάβει το πάτωμα το χαρτί κουζίνας... Και δε συζητάω σήμερα να τη πιάσω να τη χαϊδέψω, αδιανόητο!

Θέλω να κλάψω! Είναι τόσο επιμονηηη 😵
 
Εντάξει τα λεω κ γω με μια δόση χιούμορ γιατί θα γίνω παιδοκτόνος! Τα έχω σκεπάσει λέει;! Μονο σεμεδάκια δεν έχω βάλει...

Την πηγα στο μπάνιο... Τέλος... Παιδί μου είναι πονάω αλλάα ήθελα να πάρω τηλ τον εκτροφέα να του πω : ΒΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ... Τι μεγαλωμένη στο χέρι...
 
Back
Top