Φροντίδα Χωρισμός μπατζι

Την έχω κοντά στο σώμα του καλοριφέρ. Δεν έχω ρίξει κανένα καθαριστικο.. Το σιφώνι είναι κλειστό (έχει ρύθμιση).. Το παραθυράκι είναι επισης κλειστό και βλέπει σε φωταγωγό έτσι κ αλλιως.. Είναι σκεπασμένη και ζέστη δεν υπάρχει θέμα. Οσο αγανακτισμένη κ να είμαι εντάξει... Την αγαπώ.

(Γελαω σιωπηλα για να μη χαλασω το θεμα... συγνωμηηη!)
Κάνε δουλειά σου. Γελάω μόνη μου γιατί δε ξέρω τι να την κάνω... Τέτοια επιμονή δεν έχω δει ούτε σε παιδάκι (ξέρεις από αυτα που χτυπιούνται άμα δε τους πάρεις το τάδε )
 
Ξερω... εχω 2 τετοια!
😱😵Κουράγιο και σε σένα αγαπημένη!

Με κάνει να νιώθω ακατάλληλη για κατοικίδιο! Νιωθω ανεπαρκής σαν μάνα! Οτι δεν κάνω κάτι καλά! Οτι δεν έχω υπομονή!
 
Μήπως δεν είχε απογαλακτιστεί εντελώς το πουλάκι και ζητάει ακόμα κάποιες φορές κρέμα; Ρώτησες τον εκτροφέα του;

Ρώτησα τα πάντα: τι κάνει να τρωει τι δεν κάνει, αν απογαλακτιστηκε κτλ αλλά έχω θυμώσει πολύ μαζί του γιατί την υποτίθεται ότι την περίμενα να τη δει πτηνιατρος πρώτα να επιβεβαιώσει το φύλο και την υγεία της αλλά μάλλον.. Μάλλον πρέπει να μου την έδωσε οριακά απογαλακτισμενη και δεν θεωρώ ότι ήταν καθαρά ταισμενη στο χέρι.. Πρέπει απλα να παρέμβαινε παράλληλα με τους γονείς..άρχισε να κάνει τα δικά της δυο μέρες μετά που την πήρα σπίτι και η συμπεριφορά της με τίποτα δεν υποδηλώνει μεγάλωμα στο χέρι. Δικη μου εκτίμηση καθαρά.

Νομίζω πως την καθυστερούσε για να κερδίσει χρόνο. Ενα μήνα την περίμενα ενώ έλεγε πως έχει άμεσα διαθέσιμα 3 μωρά.

Επίσης για να μη τα φορτώνω όλα στον σποτ .. Δεν τον βρήκε σε τελείως άγρια κατάσταση για να μιμηθεί τέτοια συμπεριφορά. Δε θα το διακινδυνεύα να φέρω ένα μωρό σε επαφή με άγριο μπατζι.
 
Δοκίμασε το σούρουπο πριν κοιμηθεί να της κάνεις το τάΪσμα στο στόμα με κάτι, λίγη αυγοτροφή, λίγο κεχρί, κανένα χαδάκι, μήπως έχει ανάγκη συναισθηματικά από αυτό για να χαλαρώσει.
 
Προχθές την ειχα στα πόδια μου και της έτριβα κεφάλι και λαιμό κανα δεκάλεπτο.. Μετά ξαφνικά την έπιασε σχιζοφρένεια και λες και την ακουμπούσα κάπου και ήταν χτυπημένη έκανε απόπειρες να με δαγκώσει κ λεω οκ μάλλον αυτα είναι τα όρια της. Την έχω εξαρχής πιο κοντά γιατί είναι κ μωρό κ μου είχε πει ο εκτροφέας ότι επειδή είναι θηλυκό και συναισθηματικά πιο ευάλωτη θα θέλει πιο πολύ προσοχή και ενδιαφέρον.σκεψου πως ακόμα έχει λίγο κραγιόν πάνω της όχι απλα χαδια δεχόταν... Και φιλια! Αρχισε μετά όμως να κάνει τα δικά της και δεν πλησιάζονταν οποτε εκεί ήρθε η λύση του ξεχωριστού κλουβιού.σταδιακα δλδ ξεκίνησε να μη τρωει από μενα.. Να αποφεύγει Το δάχτυλο μου.. Να τσιμπάει στα χαδια και μετά ξεκίνησαν οι κραυγές υστερίας και οι τροφές έξω κτλ κτλ
 
Δεν είναι καλά απογαλακτισμένη και προσεκτικά ταϊσμένη.

Θυμωνω γιατί δεν ειχα να κάνω με πετ σοπ αλλά με έναν άνθρωπο που υποτίθεται σέβεται αυτα τα πλάσματα και τηρεί τους κανόνες αναπαραγωγής κ μεγαλωματος. Εγω είναι σίγουρο πως θα κάνω ότι μπορώ και δεν μπορώ. Ειναι κομμάτι της οικογένειας από όταν αποφασίσαμε να έρθει σπίτι.
Απλα στεναχωριέμαι κατά βάθος γιατί νιώθω πως δεν είναι χαρούμενη και δε μπορώ να τη βοηθήσω. Δε θα το άντεχα να τη δω στρεσαρισμένη να μαδιεται όπως κάνουν άλλοι παπαγάλοι.
 
Θέλουν παιχνίδια που να τα καταστρέφουν. Φτιάξε μικρά χάρτινα μπαλάκια και πιάστα με μανταλάκι στα κάγκελα. Όχι πολλά, ένα κάθε φορά θα της βάζεις. Ασε του και φούντες να προεξέχουν αλλά να μην είναι πολύ μεγάλο και το φοβηθεί.
 
αλλάζει ο χάλκινος της προς το γαλάζιο.. Έχει γούστο τώρα...
Όχι, όχι είναι μικρή ακόμα. Πρόσεχε την διατροφή της, μήπως μένει νηστική με τις βλακείες που κάνει, να της κρεμάς κεχρί να έχει να φάει το πουλί μην μένει νηστικό.
 
Όχι, όχι είναι μικρή ακόμα. Πρόσεχε την διατροφή της, μήπως μένει νηστική με τις βλακείες που κάνει, να της κρεμάς κεχρί να έχει να φάει το πουλί μην μένει νηστικό.
Καλά αυτό το κάνω από όταν ανακάλυψα ότι πετάει το φαΐ της. Πλεον κρέμεται μόνιμα το κεχρι στο κλουβί της.
 
Σούπερ! Θα το δοκιμάσω να δω τι γίνεται! Ελπιζω να ξεσπάει εκεί.

Υ. Γ· αλλάζει ο χάλκινος της προς το γαλάζιο.. Έχει γούστο τώρα...

Αλκηστις, η Σου ειναι σιγουρα θηλυκιά, ο χαλινός της θα ειναι γαλάζιος μεχρι τον 7 μήνα της οταν και θα αρχίσει να γινεται μπεζ! Όσο για τα υπόλοιπα, οπως ειπε και η Μαρια, κατι δεν πήγε καλα στο τάισμα στο χέρι και σε συνδυασμό με την ηλικία της έχουμε ενα εκρηκτικό μείγμα! Εκτός από τα χαρτάκια, μπορεις να πάρεις σπάγγο απο μαγαζι με σιδηρικά και να της φτιάξεις παιχνιδια για να ασχολείται! Οπλισου με υπομονή, όσο μεγαλώνει θα στρώνει σιγά σιγά!
 
Καλημέρα καλημερααα έχουμε μήπως κανένα σάιτ με κατασκευές;! Θα κατέβω κέντρο αν είναι να βρω κ χάντρες κ κουδουνάκια.
Κάτι πήγε στραβά σίγουρα με τη μικρή. Παιχνιδια της έχω βέβαια αλλά δε ξέρεις καμία φορά.. Ισως τα θέλει handmade.. Τόσο εκνευρισμό σε πουλί δεν έχω ξαναδεί! Με κοιτούσε το πρωί σαν γυπαετός που καθάριζα το κλουβί της!
 
Καλημέρα Αλκηστις! Μην φτιάξεις τίποτα υπερκατασκευές! Όσο πιο απλά τόσο πιο καλα! Κορδόνια και φούντες να κρέμονται και θα ειναι σουπερ! Ο σπάγγος που σε είπα κανει θαύματα! Τα δικά μου τρελαίνονται!
 
Back
Top