Αγορά Ψάχνω κοκατίλ κατά προτίμηση θηλυκό, ήμερο μέχρι 60€

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Poppitsa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@Poppitsa είναι πολύ μικρό για ένα τέτοιο πουλάκι. Ρώτα τους εάν έχουν κλουβί σε αυτές τις διαστάσεις. Εάν όχι πάρε ένα από αλλού κ αφού το απολυμάνεις κ το πλύνεις κ όλα τα αξεσουάρ του, πάρε το πουλάκι. Να σκέφτεσαι την ευζωια του κ την ποιότητα της ζωής του. Ας το πάρεις λίγο αργότερα εάν είναι για το καλό του.
 
Όπως σου είπαν και παραπάνω, το κλουβί αυτό είναι εντελώς ακατάλληλο. Επίσης γιατί έχει τόσο μικρή ποτίστρα?
Να ξέρεις ότι ένα κλουβί στις κατάλληλες διαστάσεις για ένα κοκατιλ, κάνει γύρω στα 100€. Επίσης δες εδώ πως να το απολυμάνεις:
 
@Poppitsa κουκλί είναι! Φαίνεται όντως εξοικειωμένο! Μπράβο σου. Όμως να σου θυμίσω ότι δεν μπορεί να βγαίνει στον ίδιο χώρο με το καναρίνι, όπως σου είπε κ η Μένια @meniam. Ούτε να μπορεί μέσα από τα κάγκελα να έχουν επαφή. Όπως κ ναχει κατά την γνώμη μου θα πρέπει να τηρήσεις την καραντίνα των 40 ημερών πριν τυχόν βάλεις τα κλουβιά σε ίδιο χώρο.
Για την απολύμανση του νέου κλουβιού εγώ χρησιμοποιώ την μέθοδο του Σταύρου @Stavros .
 
@Poppitsa κουκλί είναι! Φαίνεται όντως εξοικειωμένο! Μπράβο σου. Όμως να σου θυμίσω ότι δεν μπορεί να βγαίνει στον ίδιο χώρο με το καναρίνι, όπως σου είπε κ η Μένια @meniam. Ούτε να μπορεί μέσα από τα κάγκελα να έχουν επαφή. Όπως κ ναχει κατά την γνώμη μου θα πρέπει να τηρήσεις την καραντίνα των 40 ημερών πριν τυχόν βάλεις τα κλουβιά σε ίδιο χώρο.
Για την απολύμανση του νέου κλουβιού εγώ χρησιμοποιώ την μέθοδο του Σταύρου @Stavros .
Λεω να μην τα εχω στον ιδιο χωρο μηπως στρεσαριστεί το καναρινι .Εκτος κι αν το συνηθησει δε ξερω , τι προτεινετε;
 
Μολις τωρα εμαθα απ τον εκτροφεα οτι το πουλακι αλλαζει ουρα
πρεπει να προσεξω κατι;
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
@Poppitsa α μάλιστα να μια εικόνα που φαίνεται εντελως διαφορετικό το φτέρωμα. Έτσι δεν είναι επειδή αλλάζει έτσι και γιατί κάποιος του τα χάλασε. Ζητά φωτογραφία που να φαίνεται και η άλλη πλευρά του πουλιού
 
Κάτι δεν πάει καλά με την δεξιά του πλευρά
[automerge]1664462395[/automerge]
@meniam σε ένα σημείο από την άλλη πλευρά που δεν φαίνεται, τα φτερά δεν μοιάζουν κομμένα;
Σαν φαγωμενα ή χτυπημένα φαίνονται. Εκτός και αν ξέρω γω τα έκοψε με νυχοκοπτη; Τι να πω. Πάντως δεν φαίνονται καλά
 
Το δεξί του φτερό φαίνεται σε άσχημη κατάσταση. Επίσης πες μας μερικές πληροφορίες για αυτό. Πόσο το πήρες, τι ηλικία έχει και τι φύλο είναι (είπες κατά προτίμηση θηλυκό).
 
Back
Top