Ψάχνω Labrador Retriever

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ααα τρελαίνομαι! Πόσο όμορφη!;!?!?!; Αααχχχ να τη χαίρεστε! Καλοπερνάει! 😉

*τώρα που ζεσταίνει ο καιρός αμπούλα και λουρί για τα τσιμπούρια να της βάλετε!
 
Ό,τι και να πεις είναι λίγο! φτου φτου φτου ομορφιά μου
 
Ειναι κουκλα με πολυ ωραιο κεφαλι! :D Και φαινεται και καλο παιδακι! 😉 Φανταζομαι οτι σαν τυπικο λαμπ δεν χαλαει κανενος το χατηρι στο φαγητο και τρωει τα παντα, ε; 😛
 
Φανταζομαι οτι σαν τυπικο λαμπ δεν χαλαει κανενος το χατηρι στο φαγητο και τρωει τα παντα, ε; 😛
90 γραμμάρια στο γεύμα προς το παρόν. Διαφορετικά, μπορεί να μπει μέσα στο σακί με την τροφή και να βγει όταν θα γίνει σαν τον Hulk.
 
90 γραμμάρια στο γεύμα προς το παρόν. Διαφορετικά, μπορεί να μπει μέσα στο σακί με την τροφή και να βγει όταν θα γίνει σαν τον Hulk.

Ετσι ειναι τα ριτριβερς, :D οι γονεις της γυναικας μου εχουν ενα golden retriever που ειναι ακριβως ετσι. Αν σας περιγραψω σκηνικα θα γελατε. 😛Διαβασα σε ενα σκυλοφορουμ οτι η λαιμαργια τους ισως να οφειλεται στο οτι οι ψαραδες/κυνηγοι που τα χρησιμοποιουσαν οτι τα ειχαν σε ημιαδεσποτη κατασταση χωρις να τα ταιζουν ιδιαιτερα τον καιρο που τα σκυλια δεν δουλευαν. Ετσι ετρωγαν οτι σαβουρα τυχαινε να βρουν. Επιβιωναν ισως απο τους χειμωνες τα πιο λαιμαργα και αυτο εξελιχθηκε. Ειναι ισως -στα ματια μου- το μοναδικο μειονεκτημα αυτης της φυλης και των αλλων ριτριβερς.

Να δουλεψετε πολυ με την εντολη "αστο" απο τωρα που ειναι μικρη για να μπορειτε να απολαμβανετε τις βολτες σας χωρις να τρωει οτι βρισκει.
 
Πάντως γενικά όλα τα σκυλιά μπορούν να τρώνε ασταμάτητα
 
Πάντως γενικά όλα τα σκυλιά μπορούν να τρώνε ασταμάτητα

Μαρια τα αλλα 2 μου ειναι θεωρω φυσιολογικα. Τρωνε σχεδον τα παντα κι εχουν ορεξη αλλα οχι οπως ο Μαντοξ που μπορει να φαει ενα σακι τροφη, να το κανει εμετο και να καθεται απο πανω να το ξανατρωει. 🙄
 
Διαβασα σε ενα σκυλοφορουμ οτι η λαιμαργια τους ισως να οφειλεται στο οτι οι ψαραδες/κυνηγοι που τα χρησιμοποιουσαν οτι τα ειχαν σε ημιαδεσποτη κατασταση χωρις να τα ταιζουν ιδιαιτερα τον καιρο που τα σκυλια δεν δουλευαν. Ετσι ετρωγαν οτι σαβουρα τυχαινε να βρουν. Επιβιωναν ισως απο τους χειμωνες τα πιο λαιμαργα και αυτο εξελιχθηκε.
Ναι, αυτό γνωρίζω και εγώ.
Ειναι ισως -στα ματια μου- το μοναδικο μειονεκτημα αυτης της φυλης και των αλλων ριτριβερς.
Δεν έχουν μειονεκτήματα, σκάσε. :)
Να δουλεψετε πολυ με την εντολη "αστο" απο τωρα που ειναι μικρη για να μπορειτε να απολαμβανετε τις βολτες σας χωρις να τρωει οτι βρισκει.
Ναι και κυρίως με τα παιδιά μου γιατί φοβάμαι να μην καταπιεί κανένα κάποια στιγμή.
 
Πώς μας ξεμυαλίζεις έτσι ρε Σταύρο; Το ότι είναι κούκλα είναι περιττό να στο πούμε έτσι; Που μπορεί να μάθει κανείς τι πρέπει να γνωρίζει πρίν αποκτήσει σκύλο;
 
Που μπορεί να μάθει κανείς τι πρέπει να γνωρίζει πρίν αποκτήσει σκύλο;
Από το Ίντερνετ κυρίως Αχιλλέα, άρθρα, φόρουμ κλπ, και φυσικά μέσω προσωπικής επαφής με εκτροφείς και ιδιοκτήτες σκυλιών της ράτσας που σε ενδιαφέρει.
 
Μεγαλωσε η κοπελια! :D Πολυ ομορφη! Ξεκινησατε/θα ξεκινησετε βασικη εκπαιδευση;
 
Σταύρο, να είναι πάντοτε υγιές και να σας χαρίζει όμορφες στιγμές.
Άσχετο/σχετικό... Επειδή μ'έχουν τρελλάνει τα παιδιά και κάθε μέρα μου ζητάνε σκύλο... Ποιά από τις μικρόσωμες ράτσες θα συστήνατε;
Έχω δει τα μπίγκλ, τα τεριέ, τα γκριφόν, τα μαλτέζε.. Δεν μ'αρέσει το μαύρο χρώμα...
 
Back
Top