Αναπαραγωγή 15 μέρες και δεν βγήκαν, πρόβλημα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ναι καταλαβα τι μου ειπες.. Εχω κι'αλλα ζευγαρια.. Σε αυτα λεω να κανω αυτο με τα πλαστικα.. Εσυ γιατι δεν το κανεις;
 
Γιατί φοβάμαι μην τα σπάσω... Άσε που δεν νομίζω ότι δε θα ταΐζουν οι γονείς το μικρότερο.. Προτιμώ δλδ να συμμετέχω στο τάισμα πάρα να τα μεταφέρω και να τα σπάσω..

Μόνο ωοσκοπηση κάνω στην 7η μέρα αλλά και πάλι όχι πάντα.. Δλδ αν έχω δει ζευγαρωματα και ταισματα τα αφήνω και δεν τα πειράζω καθόλου!

Οι περισσότεροι φυσικά κάνουν και αλλαγή με πλαστικά και ωοσκοπηση.. Εγώ προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα και δεν θέλω να τα πειράζω.. :)
 
Τώρα με έκανες να το ξανα σκεφτώ.. Είναι καλό να ζητάς την άποψη των άλλων αλλά καποτε αυτό σε μπερδεύει... Θα ψαξω καλά το θέμα και αν νιώθω οτι μπορω με ασφάλεια να τα μετακίνησω τοτε θα το κάνω. Αλλιως τα αφήνω όπως έχει.
 
ειτε εκατσε απ το 5ο στα αυγα που δε μοιαζει τοσο πιθανο δε συμβαινει γενικα ειτε λαθος οι ημερομηνιες που ανεφερες οτι εκανε τα αυγα, δεν ξερω πως γινεται να κατσε στο 3ο(λογικο) και να βγαινουν τοσο καθυστερημενα.. Αλλα σημασια εχει οτι βγηκαν, 4 τελικα ή 3, υπηρχε και 1 ασπορο;
 
Σημειωνω τα παντα που αφορα τα κατοικιδια μου.. Δεν θα ανοιγα θεμα αν υπηρχε καποια πιθανοτητα λαθους. Απλα θα περιμενα. Οσο τρελλο και να ακουγεται ειναι η αληθεια.

Η φωλια εχει 3 πουλακια και ενα ασπορο. Ενα και αυτο που σκοτωσα απο λαθος μου.
 
Back
Top