Γενικά Budgie ανοιγοκλεινει το στομα του

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vickyl
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

vickyl

PB New Member
Εγγραφή
18 Απρ 2014
Μηνύματα
196
Πόλη
Καστοριά
Καλησπερα σε ολους! Μολις παρατηρησα οτι το παπαγαλακι μου ανοιγοκλεινει το στομα του (σαν να χασμουριεται) χωρις να βγαζει καποιον ηχο. Γενικα ειναι ζωηρη, παιζει, τρωει. Δεν μπορω να καταλαβω αν εχει πιασει ακαρεα παλι η αν ειναι φυσιολογικο καμια φορα τα παπαγαλακια να ανοιγοκλεινουν το στομα τους.
 
Ναι καμιά φορά το κάνουν. Το θέμα είναι να παρατηρήσεις την συχνότητα.
 
Μαλιστα καταλαβα. Τωρα εχει σταματησει αλλα τριζει το ραμφος του. Εχει μεγαλωσει παλι αλλα ηθελα να σε ρωτησω: πριν ενα μηνα που ειχε ακαρεα της εβαλα Pulmosan αλλα ποτε epithol. Αρκει το Pulmosan; Τωρα πρεπει να της ξαναβαλω Pulmosan αφου περασε ενας μηνας;
 
Διάβασε τις οδηγίες, νομίζω στον μήνα πάνω κάνουμε επανάληψη. Έχεις κρατήσει την πρώτη ημερομηνία πότε ήταν;
Εσύ δεν ήσουν που σου μάτωσε; Αν ναι, να το πας σε γιατρό να το κόψει. Το βλέπει ο ήλιος; Και ψάξε για το αγκάθι της Μαρίας μήπως έχει πρόβλημα στο συκώτι του.
 
Ναι κρατησα την ημερομηνια. Σε λιγες μερες κλεινει μηνα και ναι εμενα μου ματωσε. Θα το παω σε κτηνιαυρο ναι. Τι ειναι το αγκαθι της Μαριας; Να τρομαξω;
 
Αν δεν γίνεται πρακτικά, βγάζε το δυο τρεις ώρες κάθε σ/κ τουλάχιστον. Το ίδιο κάνω κι εγώ με ένα κάρο κλουβιά.
Φυσικά θα είσαι κάπου κοντά για τον φόβο των αρπακτικών αφού είναι μια προσωρινή θέση του πουλιού.
 
Ααα😀. Πολυ γελασα! Νομιζα καποια αρρωστια που σχετιζεται με το συκωτι του. Σιγα μην το βρω. Και επιθολ πουθενα. Ουτε σε γεωπονο. Παρηγγειλα αλλα μου ειπαν δεν μπορουν να μου φερουν. Ουτε κεχρι σενεγαλης.
 
Τα eshops τα στέλνουν παιδί μου αν δεν θέλεις να βάλεις κάρτα, κανονίζεις με αντικαταβολή.
 
Εψαξα και σε eshop προχθες αλλα δεν βρηκα. Θα ξαναψαξω αποψε. Δεν ηξερα οτι κανει να τα βλεπει ο ηλιος. Μπορω να το βγαζω, κανενα προβλημα να ειμαι και κοντα του. Ποση ωρα περιπου; Ααα δυο τρεις ωρες μου εγραψες. Οκ
 
Ανάλογα την ώρα και την ένταση της ηλιοφάνειας. Μια δυο ωρίτσες είναι καλά την κάθε φορά.
 
Back
Top