Γενικά Cockatiel μωρά περιμένοντας να φάνε

Καθε φορα τα αγαπαω πιο πολυ. Τι τσουλουφια ειναι αυτα:D?
 
Φίλε δεν ξέρω απο παπαγάλους αλλά το να βλέπεις πως μεγαλώνουν μέρα με την μέρα είναι όλα τα λεφτά. Να τα χαίρεσαι μου μπαίνουν ιδέες!
 
ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ...:love
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΑΓΓΕΛΕ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!
 
Πω πω επιτελους βλεπω τσουλουφακια! Αγγελε τι κουκλια ειναι αυτα! Πως μεγαλωσαν;Και τα τρια ειναι σταρ! Ποζαρουν με ανεση μπροστα στο φακο. Μπραβο σου!
 
Εκπληκτικό βίωμα να βλέπεις μέρα με τη μέρα να σχηματοποιούνται, να συμπληρώνονται, να μεγαλώνουν & να αποκτούν χρώμα φτεράκια, λοφίο κλπ! Εκπληκτική και η joyce που απορροφημένη παρακολουθεί το μικρούλι με στοργή & με φιλική διάθεση τους προσφέρει τα παιχνίδια της όπως λες! Ευχαριστούμε Άγγελε, να τα χαίρεσαι!
 
πιδη καποια παραπονεθηκε πως δεν βαζω φωτο του τελευτεου... Οριστε...
 

Συνημμένα

  • 100_1451.webp
    100_1451.webp
    49,3 KB · Προβολές: 107
Επιτέλους αποδώθηκε δικαιοσύνη!
Καλέ, τί προσωπικότητα είναι αυτή;
 
Να τα χαίρεσαι Άγγελε!

Καταλαβαίνω τη χαρά και τα συναισθήματα σου
να μεγαλώνεις κάτι ζουζουνάκια σαν αυτά, γιατί και εγώ την έχω ζήσει αυτήν την εμπειρίακαι καταλαβαίνω την χαρά σου.
Σου εύχομαι να τα δεις μεγάλα και υγιείς,
Και θα υπάρξει σίγουρα και η επόμενη φορά!



Φιλικά
Χαρίτου Πίτσα
AL 173
 
μπορειτε να διακρινετε λιγι κρεμα.. Μολις ειχε φαει και δεν τον ειχα καθαρισει, αυτος ειναι ο πιο ευκολος στο φαει... Τα αλλα κανουν τα δυσκολα.. Αυτος κατεβαζει και δεν καταλαβενει!:D
 
Αχ θεούλη μου! Ακόμα και σε τόσο νεαρή ηλικία έχουν τόσο μεγάλη προσωπικότητα.
 
σας ευχαριστω για τα λογια σας... Αν και νομιζω τα παραλετε λιγα😛...
μην νομιζετε οτι ειναι και τα πιο γλυκουλια... Οταν τα βγαζω στην αρχη κανουν το χαρακτηριστικο χχχχ... Με δυσκολευουν αρκετα στο φαει... Εκτος απο τον τελευτεο... Βεβαια μετα απο λιγη ωρα εξω συνηθιζουν και καποιες φορες ερχονται μονα τους προς το μερος μου και με κοιτανε με μια περιεργια... Μεροικα με δωκιμαζουν κιολας δαγκωνοντας μου το δαχτυλο...
 
αυτος-η ειναι ο-η Οσκαρ! Ειναι αυτο που θα κρατισω... Τον διαλεξα, δεν ξερω ακριβως γιατι... Κατι μου αρεσε!
μαλλον θα γινει με γκρι-ασπρο σωμα και κιτρινο πρωσοπο κοκκινα μαγουλα!
 

Συνημμένα

  • 100_1467.webp
    100_1467.webp
    43,5 KB · Προβολές: 130
  • 100_1469.webp
    100_1469.webp
    57,9 KB · Προβολές: 142
Ειναι τελειο το μωρουλι Αγγελε οπως και τα υπολοιπα τρια! . 😀 Επισης φαινεται οτι θα εχει πολυ ωραια χρωματα! Αυτο ποιο ειναι, το τριτο στη σειρα που εκκολαφθηκε;
 
ναι το τριτο ειναι.. Τα αλλα ειναι ολα σαν τη ροζα! 🙂...
ευχαριστγω ανεστη... Το καλοκαιρι αν αιναι θα τον δεις και απο κοντα!
 
Πολυ χαριτωμενο το Οσκαρακι Αγγελε! Κοιταει και στην καμερα με ανεση!
 
Back
Top