Γενικά Cockatiel μωρά περιμένοντας να φάνε

Αααπιστευτα..:D

Μ αρεσει που και τα τσουλουφια τους ειναι περλε😛
 
Αγγελε ειναι τελεια τα μικρα. Τι αναπτυξη! Μεγαλη αλλαγη σε λιγες μερες.Φτου φτου σκορδα.
 
Βρε τυχερε... Να μην στα ματιαξω!
Πως τα καταφερες;
Εμενα εκαναν 2 γεννες απο 2 αυγα και μια απο 3 αυγα και παρολ'αυτα δεν καταφερα να δω τσουλουφακια... ☹
 
αυτα τα καταφεραν!:D
εγω οσο μπορω βοηθισα... Με υγρασια καλη τροφη κτλ.
θα δεις και εσυ τσουλουφια και θα σε ξετραλανουν οπως εμενα!
... Ευχαριστώ παιδια!
 
Τωρα δεν ξερω αν τα ζευγαρωσω την ανοιξη ή του χρονου ξανα...
Τα κουρασα αρκετα νομιζω.Ισως οταν ζεστανει λιγο ακομα ο καιρος!
 
εγω τωρα τον σεπτεμβρη.. Το καλοκαιρι δεν ειναι για γεννες.. Εχει που εχει ζεστη να πρεπει να κλωσανε κιολας;οποτε το σεπτεμβη θα τα ξαναβαλω...
 
αχ ζηλεψα θελω και εγω...
να δω μεχρι ποτε θα περιμενω για το δικο μας.. Μωρο!
 
ευχαριστουμε!
σημερα τα δυο μικρα ηταν στο πατο και τα δυο μεγαλα στα κλαδια... Εκανε και μια επιτυχημενη προσγηοση ο δευτερος!
θα ανεβασω φωτο παο το 3ο και το 4ο σημερα...
 
γεια σου Αγγελε ειμαι καινουρια τωρα σε αυτο το site και ετυχε να δω τα μωρα σου! Πραγματικα ειναι γλυκες! Ειναι υπεροχο να χεις μωρα! Και εγω εχω κοκατιλ και βγαζω μωρα! Ηθελα να σε ρωτησω, γιατι τα ξαναβαζεις στη φωλια τους αφου τους τα χεις παρει απο τους γονεις τους; Εγω βγαζω ηρεμα μωρα τα περνω απο τους γονεις τους και τα μεγαλωνω εγω, δεν τους τα ξαναπαω μετα... και αρχιζουν καινουρια γεννα. εσενα γινονται ηρεμα μετα; καθονται στο χερι;
 
γεια σου!
ειναι η πρωτη γεννα.. Δυστοιχος το πρωι λιπω απο το σπιτι για περιπου 7 ωρες.. Οποτε ειναι αδυνατο να τα ταϊζω αποκληστικα, δεν ειναι τοσο ημερα οσο τα ταϊσμενα αποκληστικα στο χερι.. Τα δυο τελευτεα ειναι αρκετα φοβιτσιαρηκα... Τα δυο πρωτα ειναι πολυ ποιο ημερα... Αν εχω γεννα το καλοκαιρι μαλλον θα τα παρω για αποκληστικο ταϊσμα, αλλα δεν ξερω...
 
οχι...
ειναι τα πρωτα κοκατιλ που εχω... Πριν δυο χρονια πηρα το αρσενικο... Και πριν καποιους μηνες το θηλυκο...
αυτα που εχω τα ταΪζω εν μεροι...
 
πρεπει να σε εχω κουρασει... μονο 1 ζευγαρι εχεις; αυτη ειναι η πρωτη σου γεννα; Εγω τωρα θα βαλω τα δικα μου να γεννησουν που ανοιγει ο καιρος αλλα εχω πολλα ζευγαρια και περνω τα μωρα και τα μεγαλωνω εγω. ειναι υπεροχη εμπειρια
 
δεν με εχει κουρασει...
πατα πανω στο αβαταρ μου να δεις τα αλμπουμ μου...
ενα ζευγαρι εχω μονο...
ειναι η πρωτη μου γεννα...
και θα κρατισω μονο 1 μωρο...
εσυ ποσα ζευγαρια εχεις;
 
ναι απο το δημοτικο με αυτα ασχολουμε! Καθε χρονο βγαζω και τα μεγαλωνω στο χερι ειναι τρομερη εμπειρια και βλεπεις την προσωπικοτητα τους!
 
εχω γυρω στα 20 ζευγαρια οπου καθε χρονο τα ανανεωνω με αυτα που βγαζω ειναι πολυ ομορφα! Εχεισ και αλλα ειδη;
 
στη πρωτη φωτο βλεπετε τα δυο τελευτε(3ο-4ο)...
στη δευτερη το 3ο και στη τριτη το 4ο...
ειναι τα ποιο φοβιτζηαρηκα... Ελπιζω αργοτερα να ημερεψουν..στα νεα τους σπιτια...
 

Συνημμένα

  • 100_1541.webp
    100_1541.webp
    69,2 KB · Προβολές: 85
  • 100_1543.webp
    100_1543.webp
    37,3 KB · Προβολές: 85
  • 100_1544.webp
    100_1544.webp
    34,4 KB · Προβολές: 77
Back
Top