Γενικά Cockatiel μωρά περιμένοντας να φάνε

Θα ημερέψουν, θα ημερέψουν! Τουλάχιστον για το τελευταίο ξέρω οτι θα ημερέψει σίγουρα!
 
καλησπερα, και τα αλλα Αγγελε τι θα τα κανεις; δεν ειπες οτι θα κρατησεις μονο το ενα;
 
Σε προλαβαίνω Άγγελε και απαντώ: Ένα θα πάρει η Mαίρη, ένα εγώ, και ένα μίά φίλη του Άγγελου!
 
ενταξει βρε παιδια, την επομενη φορα, πρωτα ο θεος...
αν περισσευει κανενα...
 
ρε συ ειναι απιστευτα! Δηλαδη δεν εχω λογια! Και τι δεν θα δινα για να ειχα και εγω 4 μικρα cockatielακια 😛
 
να σου ζησουν φιλε ευχομαι οτι καλυτερο για τα μωρακια σου...
 
Aγγελε μεγαλωνουνε πολυ γρηγορα βλεπω! . 😀 Ειναι πραγματικα πανεμορφα μωρακια. :) Βλεπω ομως οτι ο μπαμπας τους ειχε απλως αυτο που λεμε "φιλικη συμμετοχη". Στη μαμα τους μοιαζουν ολα... Θα δουμε βεβαια πως θα εξελιχθουν μεγαλωνοντας...

Θα ηρεμησουν και τα αλλα δυο, μην ανησυχεις, αν θυμαμαι καλα στις αρχες τα μεγαλυτερα ηταν τα πιο φοβισμενα και μετα ειδες πως αλλαξανε, σωστα;
Γνωμη μου ειναι οτι εκανες πολυ καλα που δεν τα πηρες απο τη φωλια, διοτι περα απο την μεγαλη ευθυνη που εχουν τα μωρα εδωσες και την ευκαιρια στους συγκεκριμενους γονεις, που γινανε για πρωτη φορα, να εκφρασουν αριστα τα ενστικτα τους διοτι ομολογουμενως κανανε πολυ καλη δουλεια.
 
το δευτερο(που τελικα θα κρατισω)ηταν φοβιτσηαρης.. Τωρα εχει βγει απο τη φωλια και ανεβενει στο χερι μου του κανω το κλασικο "ανεβενω σκαλες" και δεν εχει προβλημα.. Οπως και το πρωτο...
παιδια το οτι τωρα ειχα στο χερι μου το 3ο και πεταξε και εφυγε σημενει οτι δεν με θελει ε; Εκει που τεντονε τα φτερα του εφυγε...

Αγγελε νομιζω πως ειναι τοσο μικρα ακομη που αντιδρουν καθαρα ενστικτωδως. Δε σημαινει οτι δε σε θελει, ειναι τοσο καινουρια αισθηση γι αυτο το οτι μπορει και χρησιμοποει τα φτερα του που θελει να το δοκιμαζει συνεχεια.
 
σημερα.
1η φωτο ο πρωτος 35 ημερων!
2η φωτο ο δευτερος 34 ημερων!
3η φωτο ο τριτος 32 ημερων!
4η φωτο ο τεταρτος που σημερα κλεινει ενα μηνα ζωης εξω απο το αυγο!
 

Συνημμένα

  • 100_1552.webp
    100_1552.webp
    41 KB · Προβολές: 85
  • 100_1553.webp
    100_1553.webp
    38,3 KB · Προβολές: 84
  • 100_1555.webp
    100_1555.webp
    38,4 KB · Προβολές: 79
  • 100_1556.webp
    100_1556.webp
    35,8 KB · Προβολές: 86
το πρωτο και το δευτερο ειναι πολυ ημερα... λες και ειναι αποκληστικα ταϊσμενα στο χερι...
ολα ανεβενουν στο δαχτυλο, απλα τα δυο τελευτεα ειναι ποιο σφυγμενα...
 
Πολύ όμορφα έχουν γίνει Άγγελε! Η μάνα τους πάντως δεν πρέπει να έχει παράπονο! Όλα σε αυτά έμοιασαν!
 
Αγγελε τι υπεροχα μωρα! :D Αληθεια δεν θα μπορουσα να διαλεξω, ειναι ολα τοσο ομορφα! 😛
 
ειναι πολυ καλα... Τωρα ειναι στη φασει που βγενουν εξω δωκιμαζουν τα παντα με το στομα και μετα πετανε... Και εγω φοβαμαι μην σπασουν κανενα φτερο...
ειναι πολυ φατσε παντως... Το καθενα εχει χαρακτηρα...
 
Ειναι τα ατιμα... Ενω σχεδον μοιαζουν παρα πολυ το καθε ενα εχει κατι ξεχωριστο. Το πρωτο ας πουμε και το δευτερο εχει φανταστικα χρωματα. Το 3ο ειναι ζορζοκατασταση. Ε και το τεταρτο ειναι ο μικρος της υποθεσης... 😀

Να σου ζησουν Αγγελε...
 
το τριτο εχει μονο ασπρες πιτσιλες... Ελπιζω να μηνει ετσι γιατι ειναι πολυ ομορφο!
 
Όμως έχει κίτρινο καί στην ουρά του! Λέτε μεγαλώνοντας να γίνουν εντελώς ασπρόμαυρα τα χρώματά του;
 
το τι χρωμα θα γινουν.. Θα το δουμε..σε αρκετους μηνες. 🙂
και ειναι η τελευτεα φωτο που βαζω απο το πρωτο.. Μιας και το σαββατο θα παει στη νεα του οικογενεεια:)
 
Back
Top