Γενικά Cockatiel Maira

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Wind-sa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
κρίμα για τη Μάϊρα να ταλαιπωρείται, φαίνεται τόσο γλυκό πουλάκι!
 
Παιδια ολα καλα με το πουλακι! Σε λιγη ωρα θα εινα ιστα χερια της νατασας (συναδελφου κ φιλης) η οποια ηθελε ενα παπαγαλο εδω κ καιρο και ολο μου ελεγε θελω κ θελω... Και της προτεινα οποτε ενα cockatiel! Και παλι καλα μου ηρθε η σκεψη να ρωτησω τη πωλινα που ετυχε να ειναι online για info και γενικως αν ειναι καλη επιλογη για πρωτο πουλακι αυτο το ειδος... Ε και μου λεει για κοιτα εδω.. (Μαϊρα) και με τα πολλα αφου ενημερωσα τη φιλη για ολα αποφασισε να το παρει!
 
Καλημλερα σε όλους, ολα καλα με τη μικρή Μάϊρα, απο εχθές είναι στο νέο της σπίτι και απο την αρχη προσαρμόστηκε αμέσως... Ούτε ντροπές είχε, ούτε φοβίες, ολα πήγαν πάρα πολύ καλά, εγώ δεν το περίμενα τόσο. Η Μάϊρα είναι ατρόμητη, δεν φοβάται τίποτα! Της πήραμε καινούργιο κλουβάκι με ολα τα σύνεργα και τα φάρμακα που υπόδειξε ο γιατρός στη Πωλίνα και ολα προχωράνε μια χαρά! Περισσότερα νέα αργότερα οταν έρθει η Νατάσα (η κοπέλα που την πήρε)στο γραφείο.
 
Kalimera se olous! Ti foni vazei simera o Rikis mou den legete! Klama apo 7 to proi...Kathome dipla sto klouvi kai tou milao gia ne stamatisi..molis fevgo amesos klama... Apisteyto...

Elpizo na ne kala h Maira sto kainourio tis spiti...Pirate telio klouvaki, kalo fagito, vitamines kai farmaka...xreazete mono agapi kai kouventa :) Pou opos katalava h Natasha mporei na tis prosferei...na mi fovate tipota, ola tha paei kala...

Xarika poli tin gnorimia Marianna :) Enimerose mas pos pernai to poulaki ...
 
Παιδιά θυμάστε τη Μάιρα; !
Πήρα στο mail μου λίγες φωτογραφίες απο τη Νατάσα!
Η Μάιρα είναι πολύ καλά και χαίρομαι παααρα πολύ! Φαίνεστε και στης φωτογραφίες... Το φτέρωμα φαίνεται πολύ όμορφο... μόνο λείπουν κάποια πούπουλα στο κεφαλάκι της... απ'οσο μου έχει πει παλιά...
Ελπίζω θα μπορέσει κάποια μέρα να μας γράψει η ίδια η Νατάσα τα νέα της!

Πο-πο! Είναι πανέμορφη!
 

Συνημμένα

  • DSCN0361.webp
    DSCN0361.webp
    25,1 KB · Προβολές: 89
  • ABCD0002-1.webp
    ABCD0002-1.webp
    21,3 KB · Προβολές: 86
Είδες Πωλίνα μου, όλα καλα με την Μάιρα! Την εχει πώς και πώς η Νατασούλα! Οπότε μην ανυσηχεις, μπορει να εχασε ο Ρικι μια νύφη και εσυ ενα ακόμη πουλάκι αλλα ειναι σε καλά χέρια.
 
Μια χαρα φαινεται η Μαιρα, ας ειναι παντα καλα το πουλακι! Ενα μεγαλο μπραβο και παλι στην Νατασα
 
Πολυ χαιρομαι που μας εγραψες νεα της. Πραγματι εχει γινει αγνωριστη.

Ειναι μια κουκλα και η καραφλιτσα εχει φτιαξει αρκετα.

*Πωλινα ειχες παει και σε 2ο γιατρο για μια δευτερη γνωμη; Μηπως τελικα δεν ηταν PBFD?
 
Ευχαριστώ παιδιά!

Είδες Πωλίνα μου, όλα καλα με την Μάιρα! Την εχει πώς και πώς η Νατασούλα! Οπότε μην ανυσηχεις, μπορει να εχασε ο Ρικι μια νύφη και εσυ ενα ακόμη πουλάκι αλλα ειναι σε καλά χέρια.

Αυτό μετράει Μαριάννα! Οτι είναι σε καλά χέρια και την φροντίζουν καλά. Χάρηκα πάρα πολύ που την είδα! )

*Πωλινα ειχες παει και σε 2ο γιατρο για μια δευτερη γνωμη; Μηπως τελικα δεν ηταν PBFD?

Φώτη μου, αφού έδωσε εξετάσεις δεν νομίζω οτι υπήρχε νόημα να πάω στον άλλο γιατρό... έτσι κι αλός αυτός ο γιατρός ήτανε ο δεύτερος ) Ο πρώτος κτηνίατρος μας είπε οτι δεν έχει τίποτα το πουλί...
Καλό θα ήτανε να την πάει η Νατάσα τώρα πάλη για εξέταση... Να δούμε αν προόρισε η αρρώστια... Ο γιατρός είπε οτι μπορεί να είναι απλά νόσος του PBFD, και να μη αρρωστήσει σοβαρά...όμως είναι κολλητικό για άλλα πουλιά.
 
Back
Top