Γενικά Harrold & Samantha αφρικανικές χήνες

Ανέστη ετοιμάσου... σού ρχεται... 😀 το βλέπω για μισά καλοκαιριού... υπομονή... 😀

Καθισε να κλωσσησει; Ελπιζω να κανεις καμια ωοσκοπηση και να μην μεινουμε με την αγωνια. :D

Εμενα γεννανε και τα δυο τα κοριτσια. Και ζευγαρωνουν και μεταξυ τους. Δεν εχουν αναγκη απο αρσενικα. 😛 Η Σαμανθα τριβεται και μπαινει με το ζορι κατω απο τη Χαριετ η οποια στο τελος δεν της χαλαει το χατηρι. 😱 😎 :D
 
Οι Μυτηληνιές σου αν δουν άντρα θα τον πάρουν στο κυνήγι :)
 
Καθισε να κλωσσησει; Ελπιζω να κανεις καμια ωοσκοπηση και να μην μεινουμε με την αγωνια. :D

Εμενα γεννανε και τα δυο τα κοριτσια. Και ζευγαρωνουν και μεταξυ τους. Δεν εχουν αναγκη απο αρσενικα. 😛 Η Σαμανθα τριβεται και μπαινει με το ζορι κατω απο τη Χαριετ η οποια στο τελος δεν της χαλαει το χατηρι. 😱 😎 :D

Ανέστη είναι η δεύτερη εβδομάδα που κάθεται ανελειπώς.. σηκώνεται μόνο δύο φορές τη μέρα για τρία λεπτά το περισσότερο αφού πρώτα τα σκεπάσει καλά καλά, τρώει τσάκα τσάκα πίνει και πίσω πάλι... όσον αφορά στην ωοσκόπηση δεν προβλέπεται καθώς είμαι της άποψης να αφήνω τη φύση να κάνει τη δουλειά της... Είμαι πολύ αισιόδοξος πάντως. Eν τω μεταξύ έχω και δεύτερη μανούλα, από προχθές έκατσε κλώσσα και μια κοτούλα με 17 αυγά... Κοντός ψαλμός αλληλούια που λένε..
Λέω για καλοκαίρι παραπάνω για να μεγαλώσουν λίγο, να είμαστε σίγουροι οτι θα σου στείλω αρσενικό.. μην κάνεις χαρέμι στο τέλος... 😀
 
Back
Top