Γενικά Jazz & Jessie (parrotlets)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Άρα η προτίμησή τους δεν εξαρτάται ούτε και από την καταγωγή.
Μάλλον γιατί τα είδη αυτά δεν κατάγονται από Αμαζόνιο. Ίσως η έλλειψη κάποιου μεταλλικού στοιχείου; 😵
Δεν ξέρω, δεν τον δίνω και τόσο συχνά, όπως το λες, όταν η ψυχολογία μου λέει, "κάνε κάτι παραπάνω γι' αυτά" :)
 
@Sissy like κανεις. Κουβεντα για τα βαφτιστηρια σου δεν ακουσααα
Έχω μείνει...😛άφωνη από τις πολλές φωτογραφίες τους Μιράντα μου!😉
Πεντάμορφα και τα δυο μικρά!👍

Φαίνεται αφράτη είναι η αλήθεια αλλά ίσως να μην την κολακεύουν οι *τσιγκούνικες φωτογραφίες σου!
Η Jessie ως δεσποινίς διαθέτει καμπύλες, οπότε μάλλον δείχνει, δεν πρέπει να είναι ''αφρατούλα''...
*αυτό είναι αλήθεια!

Έχω την εντύπωση ότι τα περισσότερα από αυτά που δίνουμε στα πουλιά τα χρειάζεται περισσότερο η ψυχολογία μας και όχι τα ίδια τα πουλιά...
Περίπου όπως κάνουμε και στα παιδιά μας...🙄
 
Η αληθεια ειναι οτι αδυνατω να πιστεψω οτι μπορει να παχυναν με το.. Τιποτα. Δεν εχουν εξτρα παχυντικες λιχουδιες, κινουνται κανουν δειχνουν, οποτε πιστευω οτι κυμαινομαστε στη φυσιολογικη αναπτυξη τους ως πουλακια.

Ελπιζω δηλαδη!

Κατα τα αλλα, Σισσυ χρωστας λαμπαδα κ παπουτσια απο το Πασχα. Θα τοκισουν του χρονου.
 
Ασχολείται κυρίως με την πνευματική τους εκπαίδευση :)
Κυρίως αυτό Μαρία μου! 🙂

... Κατα τα αλλα, Σισσυ χρωστας λαμπαδα κ παπουτσια απο το Πασχα. Θα τοκισουν του χρονου.
Όταν έρθετε Αθήνα, θα τους πάρω στο σπίτι μου για 3-4 μέρες για να τους ψωνίσω τα δώρα τους! (να δω από κοντά τα ποδαράκια τους, για το μέγεθος των παπουτσιών!)😉
 
Σημερα θα κλειναμε ενα χρονο μαζι! Και λεω θα κλειναμε γιατι ειμαι μακρυα απο τα ζουζουνακια μου..

Η τουρτα γενεθλιων θα ειναι υπερτιτανομεγιστη οταν μαζευτω Σαντορινη ❤️️️️

Χρονια μας πολλα και καλα με τα ΤζιΤζι μου, ταα σκεφτομαι και ας ειμαι μακρυα!
 
Τα προσέχει ο καλός σου; ή ν' αρχίσουμε τις παρατηρήσεις; :D
Το ελπιζω γιατι θα τον κρεμασω. Τον φοβουνται πολυ βεβαια, γινεται μακελειο οταν παει να καθαρισει αλλα συντομα θα ναι και παλι με τη μανουλα.. Τα φαγε η μοναξια ☹
 
Back
Top