Γενικά Jazz & Jessie (parrotlets)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Θα βγαλω μια καλη το απογευμα που θα τα καθαρισω.. Δυστυχως με τις σμικρυνσεις καπως ετσι βγαινουν οι φωτο..

Ερχονται εχουν μαθει μολις λεω ελα ελα γιατι ξερουν οτι κατω απο το χαρτι στο τραπεζι κρυβω κεχρι.. Πιστευω οταν σταματησω τη δουλεια αμα ανοιξω το κλουβι θα ερθουν να φανε που θα παει.. Πρωτα θα φτιαξω ενα ομορφο σταντ κ μετα θα αποπειραθω.

Η κοριτσαρα μου αυτο το μηνα γινεται 1 ετους! Αν δεν κανω λαθος πρεπει να χει γενεθλια αυριο αλλα δε θυμαμαι!

Φυσικα χαδακια δε δεχομαστε, ακομα. Θα τα καταφερω που θα παει.. Θελω να προλαβω προτου αρχισουν τυχον ερωτοτροπιες γιατι μετα το χανω το παιχνιδι θα με γραψουν!

Αλλα και μοξο που ερχονται κ καθονται κοντα μου ενω παλια ουτε λογος, καλο ειναι. Μια φορα εφαγαν κ απο το χερι του Βασιλη. Αλλα δε βλεπω να τον θελουν ρε παιδια καθολου.. ισως επειδη ειναι αμοιβαια τα αισθηματα τι να πω 😀
 
Μωρε τα πιτσουνακια μας♥θα μαθουν ειμαι σιγουρη κ στο χερακι σου και αγκαλιτσε να κανετε και χαδακια ολα σιγα σιγα θα δεις.. Οσο πιο πολλες ωρες τους χαριζεις μαζι σου τοσο θα σε πλησιαζουν το ζω καθημερινα πειστεψε με
 
Ενσταση. Επανειλημμενως με λετε τσιγγουνα.
Τι θα γινει τελοσπαντων; Εμεις οι φτωχοι εργαζομενοι στον καθημερινο μοχθο δεν εχοημε καλες καμερες ουτε πολυ χρονο για photoshooting. Θα βρβ καποια στογμη χρονο και θα κανω καλυτερη φωτογραφηση!
Προς το παρον καλα ειναι. Μη
χορτασετε κιολας.

Λες Ανεστη να παχυνε; Τα χω σε λιτη διατροφη για να μην αρχισουν τα σαλιαρισματα.
 
Λες Ανεστη να παχυνε; Τα χω σε λιτη διατροφη για να μην αρχισουν τα σαλιαρισματα.

Φαίνεται αφράτη είναι η αλήθεια αλλά ίσως να μην την κολακεύουν οι τσιγκούνικες φωτογραφίες σου! :D

Βάλε καμία δεκαριά ΜΕΓΑΛΕΣ να καταλάβουμε τι γίνεται. 😛
 
Να τον παλι.. 😛

Ισως εφταιγε οτι "χαλαρωναν" εκεινη την ωρα.. μετα τον πρωινο σαματα καθονται και ησυχαζουν κοντα μου.. αφου χτυπησουν λιχουδιοκεχρι.

Ελα τελειωνει η σεζον κ μετα θα βαρεθειτε τις φωτο.
 
Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις τι φαγητο εχει η ταιστρα η πλαστικη και τι η πηλινη;
Αμε!
Οι πλαστικες εχουν το φαγητο τους, μανιτομπα.
Η αυγοθηκη πισω εχει εκαχιστη αυγοτροφη.
Η πηλινη ειναι clay, πηλος αν δεν κανω λαθος. Δεν το πολυτρωνε αν ρωτας γι αυτο!
 
Τσαμπα λεφτα μυριζομαι ε; Τλχ θα μου μεινει το μπωλ.

To πόσα τσάμπα λεφτά έχω δωσει για τα πουλιά τόσα χρόνια δεν λέγεται. Δεν κάθομαι καν να αναλογιστώ γιατί σε 5 λέπτα θα αρχίσω να κλαίω. 😳
 
Τσαμπα λεφτα μυριζομαι ε;
Έχω την εντύπωση ότι τα περισσότερα από αυτά που δίνουμε στα πουλιά τα χρειάζεται περισσότερο η ψυχολογία μας και όχι τα ίδια τα πουλιά. Γι' αυτό και τα πληρώνουμε στην ουσία.

Από τα δικά μου, το τρώνε ορθοπεταλιά οι ροζέλλες και τα redrumpeds. Lovebirds, cockatiel όχι και τόσο.
Άρα η προτίμησή τους δεν εξαρτάται ούτε και από την καταγωγή.
 
Back
Top