Ασθένειες Kαρδερίνα με καρίνα

Panos1e41

PB New Member
Εγγραφή
9 Οκτ 2017
Μηνύματα
49
Πόλη
Λάρισα
Καλησπέρα έχω μια καρδερίνα του 18 με δαχτυλίδι συλλόγου. Πριν μια βδομάδα την είδα φουσκωμένη και διαπίστωσα ότι έχει καρινιασει. Η περιοχή πάνω από την κοιλιά της έχει γίνει τριγωνική ενώ θα έπρεπε να είναι φλατ. Έχω δώσει 3 μέρες baycox 2 μέρες πολυβιταμινη και σήμερα για για 4 μέρες προβιοτικα. Παρήγγειλα και ένα άλλο φαρμακο το karina stop. τι μπορώ να κάνω για να επανέλθει το πουλι; έχω είδη χάσει άλλα 3 από το ίδιο ακριβώς προβλημα
 
Παρήγγειλα και ένα άλλο φαρμακο το karina stop.

Μπορείς να μας το δείξεις; Εκτός του ότι προσωπικά το ακούω πρώτη φορά το γκουγκλ δεν μου βγάζει τίποτα σχετικό.
 
Εμένα μου το εμφανίζει όμως μόνο φωτογραφία του προϊόντος βλέπω χώρις περιγραφή. Υπάρχει διαθέσιμο, λέει, στο,birdmarket.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
το γκουγκλ δεν μου βγάζει τίποτα σχετικό.

Landmark KarinaStop - Αποτελεί την ενδεδειγμένη λύση για την άμεση και γρήγορη αντιμετώπιση του συμπτώματος της Καρίνας (Προβολής Τρόπιδος) του οστού μπροστά από τους πνεύμονες, στους πτερωτούς μας φίλους. Με την χορήγηση του Karina Stop στα πτηνά πετυχαίνουμε : - Ενδυνάμωση του καταπονημένου οργανισμού τους. - Ενίσχυση του εξασθενημένου ανοσοποιητικού συστήματός τους. - Άμεσο έλεγχο της ευρέος φάσματος μικροβιακής παρουσίας στον οργανισμό τους. - Προστασία των καίριων λειτουργικών οργάνων. - Την διόρθωση της θρεπτικής κατάστασης τους. - Την διέγερση του μεταβολισμού τους. -Την εξάλειψη της παρουσίας ‘’Καρίνας’’. Συνδυάζεται με όλα τα θεραπευτικά σχήματα (Βοτανοθεραπευτικά, Χημιοθεραπευτικά) ενεργοποιώντας τις δραστικές τους ουσίες και αυξάνοντας τη δράση τους. Σε περιπτώσεις πλήρους άρνησης για λήψη τροφής ή νερού, εγχύουμε απευθείας στο στόμα του πτηνού 3 σταγόνες τρεις φορές την ημέρα έως ότου αποκατασταθεί η ζωτικότητά του και μπορεί να αυτοεξυπηρετηθεί. Συνιστάται η τοποθέτηση δοχείου με νερό + karina stop στο δάπεδο του κλουβιού σε περιπτώσεις που το πτηνό δεν έχει δυνάμεις για πρόσβαση στη ποτίστρα. 200ml
 
Συμφωνώ μαζί σου Ανέστη μέχρι νεωτέρας..
Δεν το έχω δοκιμάσει και απεύχομαι να το κάνω. Απλά το είχα δει στο BirdMarket και το παρέθεσα.

Ίσως ένα feedback απο τον @Panos1e41 σχετικά με το εάν είδε βελτίωση στο πουλάκι μετά την χορηγία του, θα βοηθούσε..
 
Βάλε το πουλάκι σε ζεστό μέρος, ιδανικά στους 30 βαθμούς σταθερά, ώστε να μην εξασθενήσει ο οργανισμός του. Πρόσφερε του αρκετή τροφή, όπως σπασμένο καναβούρι (αν δεν μπορεί να το σπάσει μόνο του) ή τάισε το στο στόμα. Άφησε το βράδυ ανοιχτό το φως για λίγες ώρες για να σιγουρευτείς ότι έχει φάει
 
Βρε παιδιά πως είναι δυνατόν όμως να βοηθάει ένα τέτοιο προϊόν; Η καρίνα μπορεί να είναι αποτέλεσμα διαφόρων ασθενειών, ή όχι;


Κανει αυτο που διαφημιζει ακριβως ζωη, δεν θεραπευει.
 
Βάλε φωτογραφία την κοιλιά.
[automerge]1552540809[/automerge]
Το σκεύασμα δεν αναφέρει τπτ απο συστατικά, λογικά ηλεκτρολύτες θα είναι... Δώσε δεξτροζη στο νερό καλύτερα.
 
Back
Top