Φροντίδα Kατασκευη κλουβιου 60x60

2015-06-08 17.54.35.webp 2015-06-08 17.54.42.webp 2015-06-08 17.55.49.webp Να το! Και όλα κουμπώνουν ακριβός όπως σε ένα αγοραστό κλουβί (π.χ. ταΐστρες, ποτίστρες, αυγοθήκες, πατήθρες) το έφτιαξα με κόστος 10 € και κάτω μπαίνει και συρτάρι για τα περιττώματα του :) Διαστάσεις 80*50*40

*Και μην ακούσω κουβέντα για τις πατήθρες! Εγω εδω στο φόρουμ έμαθα πως δεν κάνουν αυτες και οταν κατέβω Θεσσαλονίκη θα πάρω στρόγγυλες 😉
alicedros για εσένα το λέω 😀 :D
 
Kαταπληκτικη δουλεια. Που ειπες οτι πουλανε κουνελοσυρμα; η πορτα της ταϊστρας ειναι μαγκωμενη η χαλαρη; Μια φωτογραφια της κυριως πορτας αν γινεται ανεβασε 😛
 
Σε μαγαζιά με σιδηρικά και υλικά οικοδομών πουλάνε, τα κουτάκια του αν δεν κάνω λάθος είναι 1*2 cm οι πόρτες για τις ταΐστρες κλείνουν καλά δεν πέφτει η ταΐστρα με τίποτα κρατιέται καλά αλλα δεν είναι τοσο δυνατές σαν των έτυμων κλουβιών (σε αυτό παίζει ρόλο η σούστα η δικιά μου είναι απο ντίζα ποδηλάτου)

Να και η πόρτα : 2015-06-08 17.55.03.webp δεν ξέρω αν φαίνεται καλά...
 
πουλανε σε μερικα πετ σοπ τοπ ελατηριο για τις πορτες της ταιστρας.. Οποτε μπορεις να κοψεις ενα συρματακι να περασεις το ελατηριο μεσα και να ειναι σφιχτη η πορτα
και μετα με ενα καλαι κολλας το συρματακι παλι και ολα καλα
 
Επειδη και μονο το ειχα υποσχεθει και το ξεχασα. Δεν ειμαι σιγουρη αν ηταν 90αρα βεβαια, εμοιαζε ΛΙΓΟ με αυτην https://community.petbirds.gr/media/Ζευγαρώστρα-Καναρινιών-60cm.21628/ Τα στοιχεια του πετσοπ ειναι : STAVROUPET Λ. Μαραθωνος 5. Κανουν αποστολες στην Ελλαδα (ετσι λεει η καρτα) 2106613890 κ 6942628924 και συνεργαζονται με αρκετες εταιρειες. Σημερα που πηγα τους ρωτησα αν θα ξαναφερουν τη συγκεκριμενη γιατι δεν ειχαν και μου ειπαν ναι. Ελπιζω να βοηθησα, αν τυχον θεωρηθει διαφημιση θα αφαιρεθει.
 
Nαι Μιραντα. Την σταμπαρα αυτην την κλουβα στο site του μαγαζιου αυτου. Ειναι καλη ευκαιρια
 
Back
Top