Γενικά Koτσυφάκι στην αυλή μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης toliasp
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ! ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΣΙΓΟΥΡΑ,ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΓΚΗ.

Δώσαμε ταυτόχρονα την απάντηση… :)
Αυτό που μας λες αρκεί.

Υ. Γ. Αν θέλεις γράφε σε παρακαλώ με μικρά γράμματα
 
ΜΑΚΑΡΙ LIZARD NA EINAI ΥΓΕΙΕΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ... Να το βοηθεισω θελω μονο.
 
παναγιωτη εχω καταλαβει απο καποιο παλιοτερο ποστ για καρδερινες που ειχες στειλει οτι ζεις σε ενα περιβαλλον με δεντρα και αρκετα αγρια πουλακια. Ο πειρασμος σιγουαρα ειναι μεγαλος. Τη θεση του φορουμ την ξερεις για τα αγρια. Το οτι μενεις ακομα στο φορουμ δειχνει οτι δεν εχεις σιγουρα απολυτη θεση μεσα σου υπερ της αιχμαλωσιας αλλιως θα ειχες φυγει. Εγω λοιπον σε εμπιστευομαι και ξερω οτι θα τιμησεις αυτην την εμπιστοσυνη(στο εχω δειξει νομιζω)οτι το πουλακι θα προσπαθησεις να το επανενταξεις εκει που ανηκει. Δοκιμασε στην αρχη καπου ελεγχομενα(για να μην το χασεις, χωρις ομως να πεταει). Τοτε τα ξαναλεμε!
 
για τον lizard.

στην 3 σελιδα πυγενε εκει ειναι το νεο αρχειο
 

Συνημμένα

Αν υπάρχει κήπος, γλάστρες κλπ. σκάψε για κανένα σκουλίκι,
οι σκουλικαντέρες είναι απαραίτητες για να συνέλθει γρήγορα,
κύττα για έντομα όπως οι ακρίδες και τα τζιτζίκια. Το σύκο να
είναι πάντα στο κλουβί του.
 
συμφωνω με ολα αυτα που σου λενε και οι υπολοιποι! Θα σου προτεινα κι εγω να το πας εξω με το κλουβακι του! Αυτο θα αρχισει να φωναζει και ισως ερθουν οι γονεις του! Αν γινει αυτο αστο ελευθερο βαζοντας το πανω σε ενα δεντρο επιβλεποντας το ομως μηπως ξαναπεσει!
 
Η γνώμη μου είναι οτι αν δεν είναι απολύτως έτοιμο για μεγάλες πτήσεις
δεν πρέπει να βγεί απο το κλουβί. Ο κότσυφας είναι ΑΓΡΙΟ πουλί και δεν θα
υπάρξει κανένα πρόβλημα στην απελευθέρωσή του,όταν θα είναι σε θέση
να πετάξει μακρυά.
 
Φίλε Παναγιώτη το πουλάκι που βρήκες και βοήθησες είναι σίγουρα κοτσύφι. Όμως απότι μπόρεσα να δω τελικά να μην πρόκειται και για πολύ μικρό. Η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι πρόκειται για ένα πουλί σχεδόν χρονιάρικο. Όπως καταλαβαίνεις αυτός που το είχε ή που ευτυχώς του έφυγε θα το (αγαπούσε πολύ). Γιατί στα λέω όλα αυτά. Ξέρω ότι τα μικρά κοτσύφια έχουν μύτη μαύρη. Η μύτη κιτρινίζει στα χρονιάρικα και μετά και είναι σημάδι του φίλου τους. Δηλαδή αρσενικό.
Σε κάθε περίπτωση όμως εσύ βρήκες ένα αβοήθητο πουλί και το βοήθησες. Μπράβο σου.Αντε και με το καλό να δούμε και το βιντεάκι απελευθέρωσείς του.
 
κι εμενα δεν μου φαινοταν ιδιαιτερα μικρο αρα... Εγω απο την φωτο οπως το ειδα μου φαινεται οτι δεν εχει ουρα... Μπας και για αυτο δεν μπορει να πεταξει...
 
AGKALITSA, αυτο το μακρη φτερο που εχει πισω δεν ειναι ουρα;θα επρεπε να εχει και αλλα πουπουλα εκει πισω, λες να φτεει αυτο; Τι να κανω θελω να το αφυσω και φοβαμαι, δεν εχω την δινατοτητα για δοκιμες σε εσωτερικο χωρο..
 
γεια και χαρα σασ. απο τιν φοτο βλεπω ποσ προκειτε για ενα οριμο θυλικο κοτσιφι.
το οτι δεν πεταει σιγουρα τηα εχει καποιο προβλημα. αν θελεισ να το ταισησ και να δηναμοσι για να δεισ αν εινε ενταξι και να το αφισησ ελευθερο μπορεισ να του δοσεισ τροφη για μαιννεσ η φιραμα μακαρονακι που δηνουμε στα κλοσσοπουλα. εγω τουσ ταιζω μονο φιραμα ωσ κυρια τροφη.
 
εγω θελω να πω την γνωμη μου παρατηρησα οτι εκει που αρχιζει το ραμφους του εχει αυτο το το μαλακο σημειο που ειναι κιτρινο χρωμα αυτο ειναι μονο οταν το πουλακι ειναι μωρο.
 
το μωρο κοτσιφακι δεν εχει καθολου κιτρινο στο ραμφοσ . σιγουρα σασ λεω οτι εινε οριμο θυλικο γιατι εχω και γω τιν τρελα μου με τα κοτσιφια
 
φιλε μου πατα στο google Turdus merula και θα δεις πολλα μωρα κοτσυφια οτι εχουν αυτο το μαλακο πραγμα στην αρχη του ραμφους.
 
Back
Top