Αναπαραγωγή Lovebirds έκαναν αυγό αλλά δεν επιθυμώ αναπαραγωγή

Geriol1996

PB New Member
Εγγραφή
22 Μαϊ 2021
Μηνύματα
60
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα παιδια ελπιζω ολοι να ειστε καλα. Κανω Ενημέρωση μετα απο ενα μηνα και μια εβδομαδα περιπου για τα παπαγαλακια λογο επειδη ειχα και εξεταστική και δεν προλαβα να σας ενημερωνω τακτικά. Σε ολο αυτο το διαστημα εκανα ολα αυτα που μου ειπατε αφιερωνα αρκετο χρονο αλλαγη νερου τροφης , τα αφησα μεσα στο σπιτι πεταξανε ολα μια χαρα το θεμα ειναι μονο οτι οσο και να με εχουν συνηθίσει νομιζω οτι ποτε δεν θα με εμπιστευτούν ωστε να ερθουν πανω στο χερι μου. Αλλο ενα ειναι οτι σημερα το πρωι ανακαλυψα ενα αυγο κατω , το ειχα καταλαβει οτι θα γεννησει επειδη ειχε φουσκωμενη κοιλια και καθοταν κατω επισης τους ειχα δει να ζευγαρωνουν πριν 2 μέρες οποτε ναι. Το θεμα ειναι οτι εγω αυτη την στιγμη δεν θελω μωρα παπαγαλάκια επειδη δεν εχω χωρο για αλλο κλουβι επισης εχει ζεστη και αυξημενα εξοδα . Οποτε η ερωτηση μου ειναι το αφηνω ετσι η μπορει να υπαρχει καποια αλλη λυση που εγω δεν εχω σκεφτει που θα ειναι ευκολη και για μενα
ΥΓ. Ξεχασα να πω οτι ακομα είναι κατω με φουσκωμενη κοιλια δεν εχω ιδεα ποσα αλλα αυγα θα κάνει. Και προσπαθεί να κάνει φωλια με τα φυλλάδια απο κατω και τα εχει κανει μη πω πως στο κλουβι μεσα χαχα
 
Αυτό που πρέπει να κάνεις τώρα είναι να τους προσφέρεις σίγουρα ασβέστιο και κατά προτίμηση σε υγρή μορφή στο νερό τους για να αποφύγεις πιθανή δυστοκία. Επίσης θα αύξανα τις ώρες του βραδινού ύπνου τους σε σκοτεινό χώρο για 14-15 ώρες συνεχόμενα.
 
Back
Top