Γενικά Lovebirds ίδιου φύλου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mariah
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mariah

PB Member
Εγγραφή
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.011
Πόλη
Περιστέρι
Εχω μια απορια εδω και καιρο🙄. Δυο Lovebirds ιδιου φυλου ειναι δυνατον να κανουν μαζι στο ιδιο κλουβι ή μαλωνουν; Ή απο ενστικτο ειναι μαζι λογω παρεας;
Τα δικα μου οταν τα αγορασα μου ειπε ο πετ σοπας οτι ειναι ζευγαρι.Βεβαια χωρις dna ποτε δεν ξερεις.Απο καποια χαρακτηριστικα που διαβασα εδω στο φορουμ και απο αυτα που βλεπω απο τα πουλια μαλλον ειναι ζευγαρι. Δηλαδη το ενα ειναι πιο αδυνατο το αλλο πιο παχουλο. Οταν κοιμουνται εχω παρατηρησει οτι το ενα(μαλλον θηλυκο) ειναι πιο σκυφτο και το αλλο πιο σηκωμενο. Καθαριζει το ενα το αλλο.
Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι δεν εχω δει να ταιζει το ενα το αλλο και μερικες φορες το πιο παχουλο τσιμπαει😱 το αδυνατο ειδικα οταν νιωθει απροστατευτο ή οταν νιωθει οτι απειλειται απο κατι και ειναι κολλημενο πανω του.Ή οταν πανε να φανε απο την ιδια ταιστρα μερικες φορες υπαρχει μια ψιλοενταση και μπορει να του τσιμπαει για λιγο το κεφαλακι. Τι να πω δεν ξερω, εχω μπερδευτει λιγακι!😕
 
to minima sou einai akrivos auto pou ithela na gra4o , exo akrivos to idio provlima, alla akrivos akrivos :) kai den 3erw telika an einai zeugari i oxi... perimeno na fanei
 
Peripou to idio ixame edo

Τα lovebirds μου δεν κανουν αυγα

Pali i anpantisi apo tote:

An exoume mono 2 poulia apo ta Love-Bird se klouba, simperiferoune se 80% tous periptoseis SAN zefgari.

Sta dio arsenika o pio adynato, pedi tin rollo tis thilikis.
Sta dio thilikes o pio dynato pedi to rollo tou arseniko.

DEN einai sigura na blepeis otan exoune zefgaroni einai zefgari. Mono an kanoune ayga kai einai gonimo ta ayga ksereis sigura ti exeis. An den ksereis, sou menei MONO ena test DNA. Kai afto me ta kokala sto lekani einai oso sigura os einai i prognosis kairo sto radio.
 
Back
Top