Γενικά Nα προτιμήσω μωρό παπαγάλο Σενεγάλης;

Δεν ξέρω τί σου είπε. Δεν έχει σημασία άλλωστε.Βλέπεις ΟΛΑ τα νούμερα και τα γράμματα, βρίσκεις τον εκτροφέα, του τηλεφωνείς, σου λέει δυό πράγματα και ύστερα πάς και τα παίρνεις.
Ενημερωτικά ποιού συλλόγου σου είπε;
δεν μου ειπε! Μπας και με δουλεβει;
 
Σηγνωμη αν γινομε κουραστικος αλλα θελω να ρωτισω κατι, βρικα σε ενα πετ ενα ζευγαρη παρροτλετ μπλε και τα δυο με δακτυλιδια ειναι οπως μου ειπε και μου εδιξε 1 χρονον και δυο μηνον και ειναι με τεστ dna και τα δυο..
τα δινει 70 ευρω αξιζει; μου ειπε οτι φερνειι συχνα ζευγαρια! Παντος εχει καθαρους χωρους

edit: ρωταο γιατι αρεσαν τις μανας μου :)
Δεν υπάρχει λόγος να έχουν κάνει τεστ dna... Ξεχωρίζουν τα αρσενικά από τα θηλυκά.
 
Παντως 70 ευρω για 2 ημερα παρροτλετ ειναι αυτο που λεμε...2 στην τιμη του ενος 😛
Εννοειται και η τιμη ειναι τελεια αν σκεφτεις οτι με αυτα τα λεφτα παιρνεις ενα ημερο.
Βεβαια να ξερεις οτι 2 πουλακια ειναι πιο δυσκολο να δεθουν μαζι σου απο οτι ενα.
Δηλαδη για να καταλαβεις θα ειναι εκεινα κι εσυ.
Παντως προσωπικα πιστευω αξιζαν αυτες οι 16 σελιδες γιατι τελικα δεν θα παρεις σενεγαλης ο οποιος θα ηθελε μεγαλυτερο κλουβι και θα εκανε περισσοτερη φασαρια και και και.
Πιστευω ενα ζευγαρι παρροτλετ ειναι καλα γιατι αργοτερα που εσυ θα βγαινεις με τους φιλους κλπ κλπ θα εχουν παρεα το ενα το αλλο.
Να τους παρεις και ενα ωραιο μπαμπατσικο κλουβακι και θα ειναι βασιλιαδες :)
 
Δεν υπάρχει λόγος να έχουν κάνει τεστ dna... Ξεχωρίζουν τα αρσενικά από τα θηλυκά.
Το ξερω τα αρσενικα εχουν στα φτερα πισω σκουρο μπλε

Παντως 70 ευρω για 2 ημερα παρροτλετ ειναι αυτο που λεμε...2 στην τιμη του ενος 😛
Εννοειται και η τιμη ειναι τελεια αν σκεφτεις οτι με αυτα τα λεφτα παιρνεις ενα ημερο.
Βεβαια να ξερεις οτι 2 πουλακια ειναι πιο δυσκολο να δεθουν μαζι σου απο οτι ενα.
Δηλαδη για να καταλαβεις θα ειναι εκεινα κι εσυ.
Παντως προσωπικα πιστευω αξιζαν αυτες οι 16 σελιδες γιατι τελικα δεν θα παρεις σενεγαλης ο οποιος θα ηθελε μεγαλυτερο κλουβι και θα εκανε περισσοτερη φασαρια και και και.
Πιστευω ενα ζευγαρι παρροτλετ ειναι καλα γιατι αργοτερα που εσυ θα βγαινεις με τους φιλους κλπ κλπ θα εχουν παρεα το ενα το αλλο.
Να τους παρεις και ενα ωραιο μπαμπατσικο κλουβακι και θα ειναι βασιλιαδες :)
λογικα αυτο θα κανω
 
Σηγνωμη αν γινομε κουραστικος
Έχεις γίνει (πλάκα κάνω) αλλά σε συγχωρούμε γιατί σ' αγαπάμε. :*
Όταν όμως γράφεις κάτι τέτοια "μου την δίνει" :D
Επισης καλιτερα να παρακολουθεις το θεμα
Κάνεις παρατήρηση στον άνθρωπο που με αυτό τον τίτλο, δεν πρόσεξε ότι στην 15η σελίδα άλλαξες γνώμη; 😱
Να είμαστε λίγοι επιεικείς αδέλφια!
 
Έχει γίνεις (πλάκα κάνω) αλλά σε συγχωρούμε γιατί σ' αγαπάμε. :*
Όταν όμως γράφεις κάτι τέτοια "μου την δίνει" :D

Κάνεις παρατήρηση στον άνθρωπο που με αυτό τον τίτλο, δεν πρόσεξε ότι στην 15η σελίδα άλλαξες γνώμη; 😱
Να είμαστε λίγοι επιεικείς αδέλφια!
Δεν εκανα παρατιριση αλλα το ανεφερα γιατι εγραφε και πιο πριν και επρεπε να το διαβασει εγω πχ σε ενα θεμα που εχω να το δω καιρο το ξαναδιαβαζω ή εστω το σινεχιζω απο εκει που εμινα
 
Καλά δεν πειράζει, δεν μου αρέσουν οι αυστηρότητες, γι αυτό στο είπα :)
Να αυτά κάνεις και ξέχασα να σου γράψω επί της ουσίας.
Κοίτα το χρώμα των δαχτυλιδιών των πουλιών και αν είναι μεταλλικό κλειστό. Το χρώμα 99% αποδεικνύει το σωστό έτος γέννησης.
Σίγουρα η τιμή είναι πολύ καλή, δεν συζητείται!
Όταν πας να ψωνίσεις, να είναι και η μητέρα μαζί, εντάξει; 😛
 
δεν μου ειπε! Μπας και με δουλεβει;
Εγω θα ελεγα να μην τον μπερδευουμε γιατι ετσι θα φτασουμε τις 116 σελιδες :D Κανενα πετ δεν λεει οτι ειναι απο τον ταδε συλλογοκαι να τον ρωτησεις αρες μαρες κουκουναρες θα σου πει μαλλον! Ειδικα αν ειναι αλυσιδα! Απο την αλλη και τον εκτροφεα να παρεις πελατης του ειναι το πετσοπ αρα τι να σου πει; Οτι δεν ειναι καλο; Δεν ξερω αν κρατανε λεπτομερες μητρωο! Υποψιν οτι ο Αγγελος ειναι μικρος με οτι αυτο συνεπαγεται στην επικοινωνια του με επαγγελματιες 🙂

Τωρα ειδα και την απαντηση της Μαριας με την οποια συμφωνω για την παρουσια της μαμας👍
 
Υποψιν οτι ο Αγγελος ειναι μικρος με οτι αυτο συνεπαγεται στην επικοινωνια του με επαγγελματιες 🙂
Ακριβώς γι' αυτό του είπα, την ώρα του οικονομικού πάρε-δώσε και της συμφωνίας να είναι με την μητέρα του, δεν είναι ντροπή, την δουλειά μας να κάνουμε :)
Εγώ που δεν έχω την μάνα μου, λέω "θα ρωτήσω τον γιο μου". 😛
 
Γιατι να ειναι ντροπη; Επισης ξεχασα να πω πως ειχαν το ενα μπλε σκουρο δακτυλιδη και το αλλο κατακοκκινο της φοτιας!
δεν τον εμπιστευομαι παντος γιατι αρες μαρες κουκουναρες ελεγε! Καποια στιγμη θα παω να παρω το κλουβι απο το πετ σουπερμαρκετ και 2-3 παιχνιδια και ειμαι ετιμος! εχω σχεδον τα παντα!
 
επισης ξεχασα να πω πως ειχαν το ενα μπλε σκουρο δακτυλιδη και το αλλο κατακοκκινο της φοτιας!
Αυτά παραπέμπουν σε έτη 2011-2012 για πρόσεξε, να δεις τι γράφουν και αν είναι κλειστού ή ανοιχτού τύπου.
 
σοβαρα! α τον ψευτη δεν θα ξαναπαω εκει!
Μπορεί να είναι τυχαία δαχτυλίδια. Πάντως ή τα πουλιά είναι μεγαλύτερα ή τα δαχτυλίδια δεν είναι ενδεικτικά και είναι τυχαία.
 
το τεστ dna λει ηλικια; ή μονο φυλο
Υπάρχει και τεστ για ηλικία στο περίπου αλλά είναι διαφορετικό από αυτό του φύλου και δεν ξέρω ούτε κόστος, ούτε που μπορεί να γίνει, ούτε τι πρέπει να προσκομίσεις για να γίνει.
 
Υπάρχει και τεστ για ηλικία στο περίπου αλλά είναι διαφορετικό από αυτό του φύλου και δεν ξέρω ούτε κόστος, ούτε που μπορεί να γίνει, ούτε τι πρέπει να προσκομίσεις για να γίνει.
οκ ευχαριστω

Μπορεί να είναι τυχαία δαχτυλίδια. Πάντως ή τα πουλιά είναι μεγαλύτερα ή τα δαχτυλίδια δεν είναι ενδεικτικά και είναι τυχαία.
αυτον τον πετσοπα μου τον ειχε πει ενα παιδι που ειχε παρει ενα ρινγκ νεκ με δακτιλιδη με 45 6 μηνων!
 
Παντος αμα πας στο σουπερμαρκετ εχει και ωραια lovebird. Rick neck εχει ποικιλια να δεις να σου αρεσει και τα παρεις 😉
 

Σχετικά θέματα

Back
Top