Γενικά Nα προτιμήσω μωρό παπαγάλο Σενεγάλης;

Μην με κανετε να ζηλευω! 😛
το θελω

Το σχόλιό μου ηταν γενικο.
Επισης ασχετα απο το ειδος του παπαγαλου, γατα (που απο οτι διαβασα εχετε) κ παπαγαλος δυστυχως δεν μπορουν να συνυπαρχουν μεσα στο ιδιο σπιτι. Επισης ειναι απαραιτητο να εχουν γνωση οι γονεις σου των απαιτησεων κ της δεσμευσης που συνεπαγεται ενας παπαγαλος (θελω να πιστευω οτι το εχεις κανει ηδη). Σε παρακαλώ λαβε τα αυτα υποψη σου καθως επισης και την νευρικη φυση των Σεναγαλης και τα δυνατα δαγκωματα τους πχ στον μικρο αδελφο σου ή εσενα.
 
Το σχόλιό μου ηταν γενικο.
Επισης ασχετα απο το ειδος του παπαγαλου, γατα (που απο οτι διαβασα εχετε) κ παπαγαλος δυστυχως δεν μπορουν να συνυπαρχουν μεσα στο ιδιο σπιτι. Επισης ειναι απαραιτητο να εχουν γνωση οι γονεις σου των απαιτησεων κ της δεσμευσης που συνεπαγεται ενας παπαγαλος (θελω να πιστευω οτι το εχεις κανει ηδη). Σε παρακαλώ λαβε τα αυτα υποψη σου καθως επισης και την νευρικη φυση των Σεναγαλης και τα δυνατα δαγκωματα τους πχ στον μικρο αδελφο σου ή εσενα.
Δεν προκιται να παρω σενεγαλης 😉 για πλακα το ειπα!

Το σχόλιό μου ηταν γενικο.
Επισης ασχετα απο το ειδος του παπαγαλου, γατα (που απο οτι διαβασα εχετε) κ παπαγαλος δυστυχως δεν μπορουν να συνυπαρχουν μεσα στο ιδιο σπιτι. Επισης ειναι απαραιτητο να εχουν γνωση οι γονεις σου των απαιτησεων κ της δεσμευσης που συνεπαγεται ενας παπαγαλος (θελω να πιστευω οτι το εχεις κανει ηδη). Σε παρακαλώ λαβε τα αυτα υποψη σου καθως επισης και την νευρικη φυση των Σεναγαλης και τα δυνατα δαγκωματα τους πχ στον μικρο αδελφο σου ή εσενα.
Επισης καλιτερα να παρακολουθεις το θεμα παρροτλετ θα παρω!
να μην γραφουμε ασκοπα μινηματα :)
 
Σηγνωμη αν γινομε κουραστικος αλλα θελω να ρωτισω κατι, βρικα σε ενα πετ ενα ζευγαρη παρροτλετ μπλε και τα δυο με δακτυλιδια ειναι οπως μου ειπε και μου εδιξε 1 χρονον και δυο μηνον και ειναι με τεστ dna και τα δυο..
τα δινει 70 ευρω αξιζει; μου ειπε οτι φερνειι συχνα ζευγαρια! Παντος εχει καθαρους χωρους

edit: ρωταο γιατι αρεσαν τις μανας μου :)
 
edit: ρωταο γιατι αρεσαν τις μανας μου :)
Δες τα δακτυλίδια και επικοινώνησε με τον εκτροφέα. Μάθε ιστορικό και τσέκαρε γενικά την κατάσταση.
 
70€ και για τα δύο είναι πολύ καλή τιμή. Είναι ήμερα η όχι;
φανικαν ημερα εβαλε το χεριτου μεσα και μολις τα φοναξε εκατσαν πανο στα δακτιλα του!
θα παω να δω και απο το πετ σουπερμαρκετ γιατι εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλη και δεν θελω να τους αδικισω

Δες τα δακτυλίδια και επικοινώνησε με τον εκτροφέα. Μάθε ιστορικό και τσέκαρε γενικά την κατάσταση.
μου ειπε οτι ειναι δακτυλιδη συλογου
 
μου ειπε οτι ειναι δακτυλιδη συλογου
Δεν ξέρω τί σου είπε. Δεν έχει σημασία άλλωστε.Βλέπεις ΟΛΑ τα νούμερα και τα γράμματα, βρίσκεις τον εκτροφέα, του τηλεφωνείς, σου λέει δυό πράγματα και ύστερα πάς και τα παίρνεις.
Ενημερωτικά ποιού συλλόγου σου είπε;
 

Σχετικά θέματα

Back
Top